Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a két fiam...

Mit tegyek, hogyha a két fiam nagyon rossz gyerek? Legszívesebben eltiltanám őket egymástól.

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves fiam és lányom, van egy 5 éves fiam és egy 1,5 éves lányom.


Ha külön vannak áldott jó gyerekek, de ha egymás társaságában vannak, akkor kitesznek 20 gyereket is. Állandóan rosszalkodnak. Ha épp nem verekednek, veszekednek, akkor fociznak a házban, puzzlet raknak a levesbe, eldugják a telefonomat, összekenik kakaóscsigával a falat, ráragasztják a bútorra a rágót, a "szlájmot" a másfél éves húguk hajába ragasztják, a gyurmát bekenik és feldobálják a falra, stb. Idétlenkednek, mindenen röhögnek. Van még két gyerekem rajtuk kívül, akikkel ugyanúgy kell foglalkozni, plusz háztartás, férj, pihenés, nem lehet mindig 0-24-ben rájuk figyelni. Boltba nem lehet velük elmenni.

A tanulás is kész gyötrelem így, a kisebbik fiam volt, hogy felbíztatta a nagyot, hogy ne tanuljon verset, és 3 órán keresztül ott ültünk a férjemmel, hogy legyen szíves megtanulni azt a rohadt verset.


2021. dec. 19. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

1. Minek kellett 4 gyerek, amikor láthatóan eggyel sem bírsz? Az első ikerpár után minek kellettek még gyerekek? Még ha csokra vagy ilyesmire gyúrtatok, 3 akkor is elég szokott lenni. Tök ocsmány dolog, hogy egyik gyerek sem kapja meg a kellő törődést.

2. Gyereknevelésről hallottál már? 3 órán keresztül könyörögni a gyereknek? Nálunk ha apámnak megvillant a szeme, már csináltam, amit kellett. Agyon is vert volna, nem hogy könyörögjön 3 órát...megáll az eszem!

2021. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem rossz gyerekek, hanem mind figyelemre vágyik és egyik se kapja meg, mert túl sokan vannak. Ha meg tudjátok szervezni, jusson mindegyiknek KÜLÖN idő veled/veletek, lehetőleg mindennap. Kérjetek segítséget nagyszülőktől, fogadjatok bébiszittert, stb.


Egyébként ha jól értem, a másfélévessel vagy otthon napközben, gondolom a másik három irigyli, hogy nekik meg oviban/iskolában kell lenniük, amíg a kicsi élvezi a kizárólagos jelenlétedet/figyelmedet. Szerintem teljesen normális a viselkedésük.

2021. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez mind nevelés kérdése. Nálunk “csak” 3 gyermek van a legidősebb “csak” 4 , és bár baromi nehéz , de kezelem Őket és nagyon odafigyelek rájuk minden mellett is. Bevonom általában mindenbe Őket , de meg van a külön játszás idő is ilyenkor szotkak futkosni tombolni , de ha sok az energia kitalálok valamit ami lefárasztja Őket kiviszem az udvarra vagy akadálypályázunk vagy kirándulunk stb... vannak szabályok ha betartják én is jófej vagyok és lesz csoki lesz mese lesz kompromisszum ,de ha nem tartják be a normákat én se leszek kedves és jófej ennyi ... boltba is megyek egyedül velük ilyen alapon és megértették , hogy viselkedni kell és segítenek pakolni jönnek velem cserébe mehet a kívánságműsor egy-egy valamit választhatnak. Még a bankba is velük mentem ügyeket intézni az ügyintéző se jutott szóhoz milyen jól viselkedtek vittünk játékot és tudták, hogy most itt anyának feladat van. Nem verem Őket és nem vagyok a megszállotjuk sem csak igyekszem normális lenni. 100 hibám van , de talán ezt jól csinálom vagyis remélem :D amúgy szeretek velük játszani kicsit gyerek vagyok még én is :D
2021. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!