Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit tegyek? Van egy gyerek,...

Mit tegyek? Van egy gyerek, akit hihetetlenül gyűlölök és megölném legszívesebben.

Figyelt kérdés
Nem akarok kisregényt írni, rövid leszek: van a környezetemben egy gyerek, aki "elszívja előlem a levegőt". Hihetetlenül irritál. Nem is az, hogy bunkó, vagy ilysemi, akár még barátok is lehetnénk, de egyszerűen a puszta létezése, személyisége irritál. Mindig mindenben azt akarja, amit én: elvett előlem sorban két lányt, az osztályban olyan baráti köre van, olyan pozícióban van, amit én akartam elérni, mindig az én gondolataimat mondja ki... Tudom, hogy ez szimpla irigységnek tűnik, de nem erről van szó. Úgy érzem, mintha megtaláltam volna az ellenpólusomat, mint Kosztolányinak Esti Kornél, azt aki az én ellentétem. SZinte mindenben hasonlít rám, nagyon hasonlóak a külső-belső tulajdonságai, de van egy-két személyiségjegye, amit én gyűlölök. Én magam pedig nem vagyok egy könnyen beilleszkedős típus, a kortársaim nem bírnak, mert máshogy gondolkozom, mint ők. Teljesen kikészít ez a gyerek, mintha kísértene. Pedig tudom, hogy jobb vagyok nála...
2011. júl. 6. 21:12
1 2 3 4
 1/37 emlya ***** válasza:
100%

Akkor meg???

Ne is foglalkozz vele, Te tudod hogy jobb vagy nála és előbb utóbb erre mások is rá fognak jönni.

Ne törődj vele, neked is jobb lesz.

2011. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld el és ne törődj vele.Bizonyára nem direkt a Te bosszantásodra viselkedik így.Lehet, hogy nem is tudja, hogy ezekkel a dolgaival kiakaszt.Talán inkább barátkoznod kellene vele.
2011. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy nem is tudja, hogy ezekkel a dolgaival kiakaszt."


Nem tudja. Esetleg sejti... azt valószínűleg látja, hogy görbén nézek rá (ha kiadnék mindent magamból, amit érzek, akkor engem lecsuknának, de az osztály előtt nem merek balhézni, mert rám ütne vissza), de azt kétlem, hogy tudja, miért.


"Talán inkább barátkoznod kellene vele."


Azt nem bírnék. Tényleg utálom.

2011. júl. 6. 21:37
 4/37 Bretso ***** válasza:
78%
Sokkal jobb ember lehetsz, ha irigységből gyűlölsz, sőt meg akarsz ölni valakit. Tényleg, ki kellene tüntetni téged emberi nagyságodért.
2011. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
63%

"Pedig tudom, hogy jobb vagyok nála..."-Egyszerűen gőgös vagy, erről szól a mondatod.

Ez az osztálytársad hasonlít hozzád és ezt nem bírod elviselni, mert nem bírsz belenézni a tükörbe...

Elemezd magad... hosszan... a hiba biztosan benned van...Magadat kell tudnod elfogadni és szeretni: olyanná kell válnod, hogy könnyen meg tudd tenni.

2011. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem veled nincs rendben valami.
2011. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
60%

Nálam a suliban volt egy srác akit utáltam de nagyon, már a puszta léte. Mondjuk egyáltalán nem hasonlítunk a sráccal, ő olyan nyaligép volt. Emlékszem hogy egyszer kioktatott a tesiöltözőben mert beszóltam valamelyik tanárnak. Mondanom sem kell kapott rendesen, és utána olyan jól éreztem magam hogy csak na. Nekem hiába mondják hogy beszéljük meg, vannak helyzetek amikor csak a tettek számítanak, szóval szerintem tanítsd meg egy kicsit.

Viszont ha sokan nem bírnak akkor veled van a gond body

2011. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
71%
Hát ne ingereld magad ezzel!Próbáld meg elkerülni,ne figyelj rá!Ilyen emberek mindig voltak,vannak,és lesznek is.Vagy elbuksz,vagy túlélsz.Magyarul vagy hagyod hogy eltiporjon,vagy te tiprod le őt...
2011. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

"Viszont ha sokan nem bírnak akkor veled van a gond body"


Helyett: buddy


Legalább az angoltudásommal nincsen gond...



"Sokkal jobb ember lehetsz, ha irigységből gyűlölsz, sőt meg akarsz ölni valakit. Tényleg, ki kellene tüntetni téged emberi nagyságodért."


Nézd, tudom, hogy tele vagyok utálattal, de most nagyon egyoldalúan látod a dolgokat. Különben ez mindenkinek szól, aki szerint "velem nincs rendben valami". Azt látjátok, hogy valami érzelemviharos, indulatos kamasz utál valakit, akire irigy, de azt nem látjátok, hogy 4 éven keresztül milyen érzés volt nekem 4 évig tűrni ezt a szemétládát, végignézni ahogy egy évig nyalta-falta azt a lányt, akiért a lelkemet odaadtam volna (és aki amúgy semmibe vett és vesz ma is), amikor mindenki jópofizott vele, meg gratulálgatott neki, hogy együtt vannak, amikor mondja a nagyokos beszólásait (engem az eszem, és az idegesítően nagy műveltségem miatt néznek ki és tartanak is egy kicsit tőlem - ő néha beböffent valami hatalmas bölcsességet és mindenki imádja (soha nem néztem Való Világot, de az alapján, amit hallok, az az Alekosz nevű gyerek is valami hasonló, mint ez)), azt az önsajnálatot, amit akkor rendezett, amikor szakítottak (mi a f*szért nem örül inkább, hogy egy évig együtt járhatott a legszebb lánnyal?), amikor MSN-en kioktatott engem a szerelemről a f*szgej és hasonlók. Nem lehet ide mindent leírni, ahogy az érzéseimet sem adhatom át. Annyira úgy érzem, hogy ezeket nekem kellett volna végigcsinálni, de nem kaptam meg rá a lehetőséget. És nem feltétlenül azért, mert különc lúzer vagyok. Én tudom, hogy nem vagyok szokványos, de nem vagyok örök vesztes sem. Mindig az a legjobb-tanuló típus voltam, és mindig minden felnőtt azt mondta, hogy átlagon felüliek a képességeim. Nem érdekel, ha erre most az a válasz, hogy nagyképű vagyok - nem ez a célom, de egyébként is, én tudom, hogy ezek igazak. Nincs mit szégyellni az értékeimen. És ettől nem könnyebb amúgy a helyzetem, mert másban viszont komoly hiányosságaim vannak: ahogy említetettem, nem találok közös hangot a kortársaimmal, és komplexusokkal küzdök.


Szóval csak annyit akartam ezzel bizonyítani, hogy az érmének két oldala van. És annyit, hogy az, hogy most én vagyok magányos, ő meg nem, nem jelent semmit. Nem jelent semmit, hogy van egy olyan "arca", ami miatt egy csapat, egyelőre szűklátókörű és éretlen tizenéves imádja. Hitlernek is egy csomó rajongója volt, mert a többség nem lát tovább a felszínnél.

2011. júl. 6. 23:32
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked szükséged lenne valakire akivel elbeszélgethetnél ezekről a dolgokról.Megértelek,komolyan.Én is ilyen vagyok:nagyravágyó,akit idesít,ha valaki csak egy kicsit is hasonlít rá,de hidd el,hogy ez rossz.A végére nagyon sok utálat és harag fog benned felgyülemleni.
2011. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!