Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretett gyerek örökbeadá...

Nem szeretett gyerek örökbeadása, miért ekkora tabu?

Figyelt kérdés

Vagyis , ha van egy anya aki már bőven túl van a szülés utáni depresszión, esetleg volt is neki. Kezelték is. Elvben ki is kezelték.


És továbbra is azt gondolja, hogy képtelen beleszokni az új helyzetbe. Mert vissza akarja kapni a régi életét. És egyszerűn alig tudja szeretni, vagy egyáltalán nem tudja, képes szeretni a gyerekét.

Akkor miért van az, hogyha felmerül az örökbeadás gondolata , mint arra egy reális lehetőség, hogy ne mérgezze tovább a gyereke érletét.

Akkor az valami ördögtől valóan borzalmas dolog?

És automatikusan egy felelőtlen rossz ember , aki ezt meglépné?


Ezt én egy teljesen felelősségteljes és racionális döntésnek látom. Hiszen aki vár gyerekre, az is örül.

A gyereknek is jó. Mert nem szenved tovább az esetlegesen ambivalensen viselkedő anyjától. Vagy akár nem terrorizálják tovább. Mentálisan van esélye egy normális és kiegyensúlyozott életre.

És a szülőnek is jó. Hiszen egy olyan tehertől szabadul meg , amit képtelen volt viselni.


Az apa bármilyen státuszú lehet. Akár ő maga is lehet az aki aztán felneveli a gyereket. Nem feltétel az örökbeadás. De mégis ez az alapkérdés.



2021. dec. 20. 11:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt erről egy kérdésem kb fél éve. Mert az egyik ismerősőmnél ez volt, a 2 évest egyszerűen nem tudta megszeretni megszokni és örökbe akarta adni csak nem tudta hogy egyszerűen lehet e ilyen. Engem is szétszedtek itt teljesen, pedig én is korrektnek éreztem. Végül amúgy ott az apuka vállalta és elváltak, anya elköltözött, az apa szuper szülője.
2021. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Tabu az, amit annak kezel a társadalom. Mo-on minden tabu, ami nem szép és jó, főleg, ha az a gyerekvállalást is érinti. Ettől még jogos, amit írsz és meg is valósul, csak nem reklámozzák. Papadimitriu Athina se nevelte fel a két lányát, elment, mert úgy volt nekik jó. Csak hogy egy "híresebb" példát mondjak.
2021. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Mert még mindig a régi illedelmek alapján élünk. Na jó, a válás ma már nem tabu, elítélendő, de a szülői szerepnél még megmaradtak ezek a berögzött viselkedési formák.
2021. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Azért a válás sem annyira népszerű, ha nem is tabu, sokan nem mesélik, hogy volt előző házasságuk, mert még mindig övezi egyfajta kudarc, negativitás. Az itteni történetet meg végképp. Anya, aki nem bírja és kiszáll? Azt nem lehet. Egy férfi megteheti, meg is teszik, tucatjával napi szinten, de egy anya nem teheti meg, mert akkor meg lesz szólva. Messze még az a világ, ahol ez legalább elmondható, és nem titkolandó.
2021. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk az exem lelépett mikor a kicsi 1.5 éves volt, én neveltem egyedül 11 éves koráig, kb rá sem nézett. Nem akart anya lenni mégsem. Ő is örökbe akarta adni, de inkább a halál, mint hogy más nevelje a gyerekem. Most kezd újra érdeklődni iránta, amit hagyok de nem is értem miért.. De legyen. Nem állok útjukba, de én is szörnyűnek gondolom ezt a helyzetet amúgy, értem hogy az élet kiszámíthatatlan, de hogy tudja egy anya eldobni a gyerekét? Bennem gyűlöletet keltett és undort, nem tehetek róla. Ahogy ő sem tehet az érzéseiről elvileg én sem.
2021. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
5-s: és minden haverod iránt ezt érzed, aki lelépett az asszony mellől és csak utalja a gyerektartást? Vagy ha farka van, nem gusztustalan, akkor belefér?
2021. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Azért ne hasonlítsuk már össze az érzelmi teher részét, hogy az dobja el a gyermekét, aki előtte 9hónapig a testében hordta és kínok között megszülte vagy az, aki egyszer elélvezett már bocsánat. Igen sok férfi könnyebben hagyja ott a gyereket, mert érthetően (sajnos) sokkal gyengébb a kötődésük.
2021. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Hasonlítsuk össze! Ha már megszenvedett érte, hadd legyen joga eldönteni ugyanúgy, hogy akarja -e folytatni, vagy sem. Nincs olyan, hogy valaki biztosan látná előre, mit jelent gyereket vállalni. Senki sem tudja előre, mekkora teher ez és igen, hoznak az emberek rossz döntéseket. Nők is, férfiak is. Az önmagában épp elég, hogy bevallja magának, a környezetének és megoldást keres rá. Nem hiányzik hozzá ismeretlenek beszólogatása és ítélkezés.
2021. dec. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
6os: nincs ilyen haverom szűk körben, de ha lenne igen valszeg széhgyennek tartanám. De nyilván más idegen meg a saját gyereked.
2021. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez környezet függő is. Akit ismertem és örökbe adta babáját ott inkább támogatták, mert olyan volt a helyzete sajnos, persze volt olyan aki ítélkezett.



Most ismerek egy pár babára vágyó embert, őket nem érdekli az ok.

2021. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!