Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság a...

Mennyibe kerül manapság a gyereknevelés? Mondjuk 0-6 éves korig, átlagosan mondjuk havonta?

Figyelt kérdés

Előző kérdésemnél kemény kritikákat kaptam azért hogy 170 nettós jövedelemből alapítanék családot.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__randi..


2021. dec. 22. 13:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A covid előtt volt egy kutatás, akkor azt mondták, 25 millió felnevelni egy gyereket. Tehát kb. 115k Ft/hó. És ebben nem voltak benne az elektonikai eszközök és a felsőoktatási költségek, valamint nem is indítottad el az életben semmivel. Azóta meg az árak durván elszálltak.

170k egy embernek is nagyon kevés a megélhetésre

2021. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Vicc, ha valaki direkt azért vállal 3 gyereket, hogy ne adózzon. Biztos nem lesz több a kiadása mint amit nyer rajt, ja.... Biztos
2021. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak az első trimeszteri vizsgálataim kerültek ennyibe, amik 2 hónapon belül voltak. Persze lehet menni államiba is, de azokat a köröket én feladtam amikor kezdetnek kiderült, hogy a városunkban lévő sztk-ban pl. nincs ultrahang, a labort se csinálják meg egybe hanem 2 fele kell menni mert X szűrést tudnak de Y-t nem :’D Mellékes, akinek van ideje, meg idegrendszere hozzá annak hajrá. Tehát 2 hónapon belül 170 ezer, a terhes vitamin 12 ezer ft/2 hónap, és még egy cumit se vettünk neki. Mire megszületik benne lesz egy millióban és nem bmw babakocsit nézünk vagy ilyesmi :D


Az utána jövő költségek számunkra még ismeretlenek. Lehet kell neki majd szemüveg már piciként, mozgásfejlesztés, egyéb orvosi akármik, lehet allergiás lesz és kell speckó étrend…


Én a végletek embere vagyok, vagy fejjel a falnak vagy nagyon átgondolva valamit, de egy emberi élet az utóbbi kategória mindenképp minden tekintetben.

15 éves korom óta vágytam rá, hogy anya legyek de pont emiatt csak 29 évesen leszek. Mostanra lettünk annyira stabilak mi is és a nagyszülők is, hogy azon se kelljen agyalni, hogy mi lesz vele némi lelki sérelmen túl ha pl mi meghalunk.

2021. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát erre ne is alapíts. Nem lehet megmondani mennyi. Lehet tényleg speckó étrend, szemüveg, fogszabályzó, bármi betegség.
2021. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg önmagadtól, hogy ha éppen te lennél a gyermek, elégedett lennél e azzal amit adni tudsz-tudtok neki.

Az elmúlt 2 hétben mennyi pénz van a pénztárcádban a következő fizetésig?

Lego lenne belőle karácsonyra, vagy cipősdobozért sorban állás?

Uzsonnára fornettit vinne gyümölccsel meg csokival a suliba vagy egy párizsis zsemlét?

A télapó milka csomagot hozna vagy olyat amit nem enne meg?

Járhatna sportolni ha szeretne? Meg lenne a keret az edzésre és a felszerelésre? Tánc esetén pl versenyruhára?


A barátok eleinte jó fejek, majdhogynem mindent meg lehet velük vetetni egy babavárónak nevezett “vedd meg helyettem mert én nem tudom magamnak” bulin, egy ideig még utána is hoznak pelust meg játékot, de a korrepetálásba, a fogszabályozóba, a gyógytornába, logopédiába, edzésbe már egyik sem fog sorban állni, hogy kifizetne egy hónapot.

2021. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!