Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknèl 4-5 èc korkülönbsèg van?

Akiknèl 4-5 èc korkülönbsèg van?

Figyelt kérdés

Ha nem egèszsègi ok miatt van ìgy, mièrt? Tervezetten lett ekkora a különbsèg, vagy ìgy alakult?

Milyen testvèrek, milyen volt az eleje?


Most 2 èves a lànyuni, mielőtt megszületett 2, talàn 3 gyereket szerettünk volna, 2-3 èv különbsèggel. Most merült fel, hogy talàn szeretnènk màsodikat, de mèg nyitott a kèrdès.

Èrezzük a hatàrainkat, kevès segìtsègünk van, mèg mindig sokszor kel èjszaka a lànyunk, igazi tornàdò.


2021. dec. 23. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
szemelyes (kozvetett) tapasztalat alapjan az 5 ev a leheto legrosszabb. a nagyobb mar kamasz de a kicsi meg logna rajta, jatszana vele, a kamasz lerazza es megromlik a kapcsolatuk
2021. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Igaz nem az én gyerekeim közt, hanem én és a tesóim közt van ilyen különbség.

Hugommal 5év, nagyobbik öcsémmel 10év, isebbik hugommal 15év, kisebbik öcsemmel 17év.


Borzasztó. Sok.

Hugommal sosem tudtam eljátszani. A születése óta rossz a viszonyunk, a mai napig. Hugom és öcsém ugyan ez. Ott sem volt sosem "barátság". Én és az öcsém közt a 10 év maga a szakadék.

A kicsikkel meg már szinte nem testvéri a viszonyom, hanem anyáskodó.

A nagyobbik öcsém és a 2 kicsi közt jó a viszony, de csak mert a nagy cipeli őket ide-oda, pénzeli őket.


A 2 kicsi közt pedig iszonyu szoros a kötelék, minden szemplontból.


Nálunk a gyerekek közt 2 és fél év van. Legjobb. Igaz, a legeleje bazinehéz volt. Segitségem semmi, de így is mindig megcsináltam amit akartam, csak extrán elfáradtam. Nálunk 3.semmi szin alatt nem lesz. (1 és 3 evesek, én 28)

2021. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Az ötéves az hol kamasz, 1-es?


Én "belülről" ismerem ezt a korkülönbséget csak, mert egyelőre egy gyerekem van; négy és fél év van köztünk az öcsémmel. Mindenre emlékszem a születésével kapcsolatban, mégis olyan, mintha mindig is lett volna. Ennek ellenére borzasztóan féltékeny voltam rá egészen fiatal felnőttkoromig, de nem hiszem, hogy ennek a korkülönbség volt az oka, inkább a szüleink részéről az eltérő bánásmód (tőlem alap volt a kitűnő bizonyítvány, őt körbe kellett dicsérni, ha nem volt 4-esnél rosszabb jegye stb.). Bocsi, lehet, hogy ennek nem sok köze van a kérdésedhez :D

2021. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
#3 olvasd el megegyszer es ertemezd
2021. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Az én gyerekeim között 5 és fél év van és lesz is, a harmadik hamarosan érkezik, szintén 5 és fél év lesz a két kicsi között. Nekem tökéletes így. A Fiam és a Lányom kifejezetten jó testvérek, tudnak együtt játszani is még, meg persze sokat külön is a korukból adódóan. Mivel más az igényük (kicsi bújik inkább, épít, babázik, stb. nagy pedig társasozna velünk), el tudom osztani a figyelmet is. Nappal a kicsi lóg rajtam, a nagy pedig este simán fenn marad velünk játszani még. Mindkettő imádja a másikat, szóval abszolút jól sült el és én nem szakadtam szét két kicsi között.
2021. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Bátyám és köztem 5év van. Lett volna köztünk egy baba de sajnos anyukám elvetélt elég hamar.

Akkor lett rosszabb amikor kamasz lett én meg folyton játszani akartam vele. Volt amikor nagyon idegesítettem de voltak közös játékaink amiket nagyon élveztünk.

Amikor én 15,ő 20volt elkezdtünk összeérni, bulizni együtt jártam a haverjaival és azóta is tökéletes a kapcsolatunk. Neki van egy másfél éves fia nekem egy 10hónapos így a gyerekek is közös téma.

Nekem megérte az a pár nehezebb év amíg sokat vitáztunk a korkülönbség miatt.

2021. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az öcsém és köztem 4 év van, és tök jól kijöttünk. Ő sosem irritált, ellentétben a második öcsémmel, aki 9 évvel fiatalabb nálam.

Na, a kicsi volt az, akit pesztrálni kellett, ő volt idegesítő nekem kamaszként.


A négy èvvel fiatalabbal sokkal több kapcsolódási pont volt, játszottunk videojátékokat, bicikliztünk, építettünk várat a kanapé párnáiból, elvoltunk.


31/N

2021. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk 4,5 év van a gyerekek között, a lányom 15 éves, a fiam 10. Szoktak veszekedni nyilván, de jó testvérek. Néha játszanak együtt is, de megvan mindkettőnek a saját baráti társasága,a fiam egyáltalán nem akaszkodik a nővérére. Nekem jó volt így nem akartam kis korkülönbséggel szülni és így utólag sem bántam meg.
2021. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!