Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél kis korkülönbséggel...

Akiknél kis korkülönbséggel születtek a gyerekek nem éreztétek úgy hogy elveszitek a nagyobbtól a szeretetet, időt azzal hogy hamar kap testvért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 27. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

nem. én úgy érzem megadom neki a kis korkülönbséggel azt az örömteli dolgot, hogy a testévre egyben a barátja is lehet, mivel az életük során minden öröm és bánat, lelki fejlődés, érettségi mérfölkő egyszerre éri majd nagyjából őket.

azzal együtt baromi fárasztó a kis korkülönbség. de nem bántam meg :)

2018. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
még egyébként megkérdezném, miért vennék el tőle bármi időt is? vagy szeretetet? ellenkezőleg, mikor a pici megszületett, még jobban oda tettem magam azokban a pillanatokban amiket kettesben töltöttünk míg a kistesó aludt. A szeretet meg osztható :)
2018. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

De éreztem. Próbáltam sokszor csak vele foglalkozni, a picivel addig más volt, akkor viszont úgy éreztem tőle veszem veszem el az időt.. 1 hónap őrlődés után elengedtem a kérdést 😂 Most 4-5 évesek, és úgy érzem így tökéletes, ennél többet nem adhattam volna talán akkor sem ha tovább marad egyke, és amit egymásnak adtak közben az csoda. Nyálasan hangzik, de tényleg így gondolom. A nagyobbik szinte húzta magával a kicsit, sokkal gyorsabban fejlődött.

Ne parázz rá, minden rendben lesz. Szerintem nincs tökêletes korkülönbség, illetve mindegyik az

2018. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
kösz a lepontozást. az indok csak elvi síkon érdekelne, gondolom ahhoz nincs pofád hogy fel is vállald
2018. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj kedves utolsó de ezt a kedves kommentet nekem szántad?

Senkit nem pontoztam le.

2018. jan. 27. 17:55
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
annak szántam aki lepontozott
2018. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Néha viszont nekem biztos volt, hogy nem maradunk itthon kettesben. Azért maradt itthon, mert a kicsivel úgyis itthon vagyok. Egyébként dolgoznék ő meg bölcsis lenne. Akkor se jutna rá több idő. Nálunk 2 év a korkülönbség, szóval nem olyan extrém kicsi.
2018. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Még ugyan nem született meg a kicsi, de másfél év lesz köztük. Én nem tudnám elképzelni hogy az egyiket jobban szeretném mint a másikat, tudom hogy egyformán lesz az irántuk való szeretetem és foglalkozásom amikor megszületik a kicsi.
2018. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Jövő héten lesz a fiam első szülinapja, április elejére vagyok kiírva a második kisfiammal. Annyira furcsa bele gondolni hogy olyan kicsi még mégis hamarosan Ő lesz a nagytesó, a nagyobbik fiam.

2018. jan. 27. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Még nincs gyerekem, de én úgy látom ismerősi körökben, hogy a kis korkülönbséggel született gyerekek szüleinek baromi fárasztó, de nincs gond a gyerekekkel! Tök aranyosan eljátszanak, kb egy szinten vannak. Ahol 4-5 év korkülönbség van, ott látok gondokat.(Persze anyukának könnyebb) de a nagytesó aki 4-5 évig egyke volt, ő volt a világ közepe, mindenki (nagyszülők nagynénik, keresztszülők, csak őt nyalták falták)csak vele foglalkozott ott nagyon nehezen viseli a kistesó érkezését. Féltékeny, elkezdett rosszalkodni, pedig a szükők ugyanúgy figyelnek rá, játszanak vele is, de nehezen viseli, hogy már nem minden ő!
2018. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!