Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan sokkal több gyereket vállalnak, mint amennyit képesek eltartani, és felnevelni?

Figyelt kérdés
Most főleg így karácsonykor sokat látom, hogy 4-5-6 gyerekes anyukák kapnak segélycsomagokat, amire persze érthetően rászorulnak, és én ugyan senkitől nem sajnálom, de ilyenkor átgondolom, hogy hogy lehet ennyi gyereket bevállalni a nagy semmire? 2021-ben már olyan védekezési módszerek léteznek, hogy erre nem igen lehetne fogni, és nem is egy ló ára. A nyomorba miért jó szülni egy anyának, aki elvileg a legjobbat akarja a gyerekeinek? Erre létezik logikus magyarázat, vagy csak a felelőtlenség?

2021. dec. 24. 01:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Bizonyos intelligencia szint alatt történnek ilyenek. Bele sem gondol, az sem izgatja mi lesz holnap, nemhogy évek múlva. Megy az ösztönei után. Bizonyos népcsoportoknál, pedig ez a megélhetési forrás. Minél több poronty, családi pótlék, majd a gyerek meg összelopja magának a kaját, ruhát.

Felelős, ép eszű, intelligens ember nem szül halomra.

2021. dec. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Épp a múlt héten értesültem egy családról, ahol van 4 gyerek jelenleg, de még 4et otthonba adtad és 2 köddé vált, azt pletykálják, hogy pénzért odaadták másnak. Ami pénzt kapnak a gyerekek után, azt elisszák. Ha elfogy az élelem, elküldik a nagyobbakat kérni a szomszédoktól. Én csak azt nem értem, hogy az ilyen körülményekből miért nem emelte őket ki a gyámhivatal, vagy az aki ezekkel foglalkozik. 😔 Nem feltétlenül arra gondolok, hogy az árvaház mennyire jó. Inkább arra, hogy van, ahol már tényleg az a jobb megoldás.
2021. dec. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Sokan csak ily módon tud hosszú távon megmaradni egy kapcsolatban. Közvetlenül ismerek olyanokat, akik minden párkapcsolatba szültek azért hogy ne hagyja el a pasi, és ne kelljen dolgozni. Az egyik ilyennek már 5 gyereke van, mind más apától de a fele nincs is vele
2021. dec. 24. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

A verzio: nem elég intelligens, hogy belegondoljon.

B verzio: tervezetten, megfelelő alapokkal vállalták a gyerekeket, de váratlan betegség vagy munkanélküliség miatt kerültek nehéz helyzetbe

2021. dec. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Ismerek 10 gyerekes családot is és róluk pld tudom hogy semmilyen segelycsomagot nem kapnak,mert nem szorulnak rá.😁

De felénk pld max 2-3 gyerekes bajban lévő családoknak gyűjtenek.Annyira azért nincsenek sokan a 5-6 gyerekesek a mai világban.

2021. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligencia szint és a családból hozott példák is nagy szerepet játszanak. Sérült gyermekekkel dolgozom és a nagy részük hátrányos helyzetű,több testvérrel. Van olyan "anyuka",aki 17 sérült gyereket szült ebből csak 4 van nála már...Mi 1 gyereket vállaltunk csak pont emiatt, mert neki tudunk biztosítani mindent. Talán bele férne egy második is,de a talánra nem akarok még egyet vállalni,főleg azután, hogy nyáron a férjem majdnem meghalt és 3 napig intenzíven volt. Egyedül maradtam volna a 3 éves lányunkkal.
2021. dec. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk is a cégnél volt ilyen akció. Pár csalad kívánságlistáját lehetett teljesíteni. En is gondolkodtam ezen. A mi csapatunk által támogatott családban az egyik gyerek újszülött. Most komolyan. A nagynak sapkát és kesztyűt kellett vennünk. A kicsinek meg pelenkat és cumisuveget. (Nyilván kaptak játékokat is, de ilyen alap dolgok is voltak a listán) Elképzelésem nincs mik a terveik a jövőre nézve 😞 iszonyatosan sajnálom azokat a gyerekeket.
2021. dec. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak ennyi eszük van
2021. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Azért ne általánosítsunk. Sajnos van, aki önhibáján kívül kerül nehéz helyzetbe. A volt szomszédunk egy nagyon kedves házaspár volt 4 gyerekkel. Szépen nevelték őket, anyagilag is jól voltak. Egy nap az apuka stroke-öt kapott. 45 évesen. Életben maradt, de egy roncs. Nem tud beszélni, mozogni. Teljes ellátásra szorul. Eladták a házukat, elköltöztek egy panelba. Napról napra élnek. Szörnyű...
2021. dec. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
#9: Meg tudod becsülni az érintett réget hány százaléka ilyen. Még nagyon a pártodat fogva is egy számjegyűre saccolnám ezt az arányt, százalékban.
2021. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!