Szerintetek ha felmenőim közül sokan rákban haltak meg merjem szedni a clostylbegytet?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm rákérdezett, hogy ezt nekem biztos felírta a doki úgy hogy nem kérdezett meg, volt-e rákos a családban? Ráadásul D vitamin hiányom is van. Szerinte nem a legokosabb döntés, hogy szedjem. Szerintetek? Mik a tapasztalataitok?

2015. okt. 19. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosoddal kellene megbeszélni, nem pedig "barátnövel" meg itteni, nem hozzáértö ismeretlen emberekkel.
2015. okt. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A barátnöd szakorovs? Mert minden egyéb esetben nem kompetens a kérdésben.
2015. okt. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem arra voltam kiváncsi, hogy valaki kioktasson és nyilván elmegyek orvoshoz és megkérdezem, de addig gondoltam HA VOLT valakinek HASONLÓ tapasztalata, AZ érdekelne. Lehet van aki azért tesz fel itt kérdést mert más dolga nincs, de szerintem legtöbben mindaddig amíg két orvosi időpont között vagyunk, sok kérdés felmerül, bizonytalanságok, pánik, stb. És lehet van akinek már jelzett hasonló dolgot az orvos, miért ne lehetne megkérdezni?

Azok válaszai érdekelnének, akiknek már volt hasonló tapasztalatuk. Közönöm

2015. okt. 19. 23:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudod, ki ír, azért azt sem tudhatod, hogy tényleg volt-e iylen tapasztalata, vagy csak "mesél" valamit.


Mellesleg ilyen tapasztalata nem lehet senkinek, mert ezt a kezelést még csak rövid ideje kezdték nagyobb mértékben alkalmazni, ezért nem igazán van sem elegendö vizsgálható eset, sem az idö hossza nem lenne elég erre. 20-30 év alatt nem lehet olyat mondani, hogy akik 25-30 évesen ezt kapták, azok idös(ebb) korban nagyobb arányban lettek volna rákosak, illetve hogy anna éppen ez a gyógyszer lenne az oka.


Szóval a barátnöd csak pánikot akar kelteni, vagy legalább is fontoskodni.

2015. okt. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem olvasd el a gyógyszer tájékoztatót,van e ilyenre célzás.Esetleg nőgyógyászati jellegű betegség volt a családodban?De akkor sem hinném,hogy nem lehet szedni,max.akkor ha te már szintén átestél egy daganatos betegségen ami a hormonháztartással összefüggésben volt,azt eltudom képzelni,hogy beindítana esetleg valamit.
2015. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha lehetséges, keress fel másik orvost, és beszéld meg vele. Ez a gyógyszer nem jó, ha pcos-ed van, mert megnöveli a cisztákat, ami okozhat súlyosabb problémákat is, de egyébként nem hormonkészítmény, hanem az agyalapi mirigyre hat, hogy egy normálisabb ösztrogén termelési egyensúly álljon be.

A gond ott van, hogy a megfeleő dózist meg kell találni. Ezt úgy csinálják, hogy peteérés körül ultrahanggal ellenőrzik, hogy van-e domináns tüsző. Ha sok kicsi, kb egyenlő méretű van, és nincs egy-két nagyobb, akkor emelni kell a dózist. Én napi 3 szemet, 150 mg-ot szedtem 8 cikluson keresztül. Most lehet, hogy megköveznek, de külföldön élek, itt ez a protokol. Terhes most nem lettem (több összetevős a problémánk), de a peteérésem rendeződött.

Én is váltottam orvost bizalmatlanság miatt, szóval szerintem nem gáz az aggodalmaid miatt másik dokit felkeresni.

2015. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!