Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet az oka, hogy sokan...

Mi lehet az oka, hogy sokan azt mondják, hogy ritkán sikerül elsőre a lombik?

Figyelt kérdés
Ez igaz lehet? Mi az oka? Igazából az első is pont ugyanolyan, mint bármelyik nem?

2015. aug. 8. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem 100%-os az esély. Nagyon sok apró technikai feltételt kell teljesíteni ebben a nagyon bonyolult biotechnológiai folyamatban és többnyire nincsenek a lépések kellően optimalizálva. Biológiailag a természetes módszer adná az optimális eredményt (de ott sem "talál minden lövés"). A szervezeten kívül meg egy mesterségesen létrehozott többszörös ovuláció (mint természetellenes történés) során nyert petesejtek valamint hideg műanyag eszközbe került spermiumok miért viselkednének természetesen, sőt jobban ?
2015. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valamint soha nem szoktam dicsekedni semmivel. De nem azért megyek lombikra, mert nincs más megoldás. Tudod miért megyek? Mert megtehetem. :) Egy éve nem jön a baba és mi döntöttünk úgy, hogy elmegyünk fizetős lombikra. Mielőtt leírod, hogy ez nem lehetséges, mert nem lehet megkerülni a dolgokat, akkor szólok, hogy az időpontom is meg van már, tehát lehetséges.
2015. aug. 9. 00:28
 3/10 Manka68 ***** válasza:

Azért mondják, hogy ritkán sikerül elsőre, mert ez többnyire így van. Több oka is lehet, az egyik hogy ki kell tapasztalni, hogyan hatnak a hormonszurik. Mindenkinél más lehet a megfelelő dózis, ezért a legkisebb adaggal kezdenek. Ha a stimu nem sikerül jól, leállítják. Ha jól sikerül, és eljut a beültetésig, onnantól ugyanúgy 25% az esély a sikeres megtapadásra, mint egy egészséges párnak beavatkozások nélkül. Ezért van 5 támogatott alkalom. Mert a számok szerint 5-ből egyszer sikerülnie kellene. Ezért szoktak 2-3 embriót beültetni, hogy növeljék a sikeres megtapadás esélyét. Persze manapság új divat, hogy inkább csak egyet ültetnek be, arra hivatkozva, hogy sikeresebb az egyes beültetés. (Ami ugye ellentmond az elmúlt évtizedek tapasztalatainak, de hát a pénz nagy úr, ha nem sikerül, a pár úgyis visszamegy.)

A gond akkor van, ha olyan az alap probléma, ami megakadályozza a beágyazódást is, és nem kap rá az ember kezelést. Ilyenkor a lombik sikerességének az esélye is 0. :-(

2015. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Igazad van, elvileg ugyanolyan az első, mint a többi (bár változtathatnak is az orvosok pl. a hormoninjekciók dózisán, beültetett embriók számán, stb.), de a megtermékenyített petesejtnek még be is kell ágyazódni, meg kell tapadni. Ez nem 100%, hogy sikerül, ezért nem biztos, hogy már az első összejön.

Egyébként ha valakinek meddőségi problémája van, az ugyanolyan egészségügyi probléma, mint bármi más. Neki (vagy a férjének) ez a probléma az egészségével, másnak meg más. Pont ugyanolyan természetellenes ennek a kezelése, mint bármilyen más betegségnek. Van, aki kezelteti magát, van aki meg a természetre bízza. Gondolom egy-két válaszoló, aki a sok gonoszságtól majd rákos lesz, saját magát a természetre fogja bízni, mert a kemó természetellenes.

2015. aug. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk elsőre sikerült.
2015. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért nem sikerül sokszor az első, mert a szervezet akkor találkozik először a hormon gyógyszerekkel, szurikkal, stimulálás, ki tudja, hogyan reagálsz, stb.


Amúgy akinek az általában nem sikerül, a 2. sikerül. :)

2015. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pl. nekem ugyanazzal a dózissal az első lombiknál csak 7 petesejtem lett, másodiknál tök ugyanazokat kaptam, és mégis 13 petesejtem lett.


Majd meglátod, hogy reagál a szervezeted.

2015. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért a második hozzaszolasod eleg fura kedves kerdezo :-o es vizsgálatok akkor is lehet kellenek. Majd. A pénz nem minden...!
2015. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Minden szükséges vizsgálatom kész van. Pont ma voltam az utolsón. Férjem részéről is kész vannak.
2015. aug. 11. 13:56
 10/10 A kérdező kommentje:
A 2. hozzászólásom azért lehet furcsa, mert volt előtte valaki másnak egy elég durva hozzá szólása, nekem is volt előtte másik hozzászólásom. De ezeket lehet kitörölték, mert nem látom már. Ezek nélkül valóban furán hangzik a 2. kiírásom. Olyasmi volt a hozzászóló véleménye, hogy akinek nehezen lehet gyereke, az értse már meg, hogy baj van vele és fogadja el. A lombikra meg folyamatosan írta, hogy azért nem sikerül, mert a természet ellen teszünk és bármit csinálunk nem lehet gyerek. Nem így írta, de ez jött le.
2015. aug. 11. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!