Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyire ellene...

Miért vannak ennyire ellene sokan annak, hogy egy gyereket a szüleiről vagy valamelyik felmenőjéről nevezzenek el?

Figyelt kérdés
2021. dec. 18. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Pont ezen toprengtem ma. Szerintem sokan elutasítják tudat alatt a szülők, nagyszülők értékrendjét és hagyományait és ez a nevadasban is szerepet játszik. Eleve sokakat a hagyomány koncepciója is zavar.

Ma nagyon fontos hogy legyen "önmárkád" vagy hogy mondjam, és a gyerekeknek adott név is reprezental.

Ezek jutottak eszembe.

2021. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom de a saját nevem biztos nem adnám a gyerekemnek.
2021. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Mert a név egy megkülönböztetésre szolgáló dolog. Megette a fene, ha mindenki Józsi a családban.
2021. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Mert a gyerek nem az én kis klónom, hanem egy különálló ember aki megérdemel egy saját nevet, nem pedig a 20. Jocika a családban.
2021. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Úgy alakult a családunk, hogy összesen kapásból 6 János van. Apósom (János) azt akarta, hogy ha fiú unokája lesz, akkor ő is János legyen, ahogy a férjem is János. Mondanom sem kell, elég hamar elkeserítettük, hogy szó se lehet róla. Annyi szép név van, én nem tartom különlegesnek, ha ugyanúgy hívnak embereket a családból, szerintem jobb, ha mindenkinek megvan a saját neve, ami attól különleges, hogy mást nem hívnak úgy a közvetlen környezetében. Mivel mindenki külön egyéniség, szerintem nem jó "megbélyegezni" más nevével, mert akarva-akaratlanul hasonlítva lesz.
2021. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Párom édesapja nemrég hunyt el. Azt szeretné, ha róla neveznénk el a gyereket, ha fiú lesz. Valahol megértem, de a párom testvérének is ugyanez a neve, akit meg nem annyira kedvelek.. Sajnos előbb ugrik be erről a névről a testvére, mint az apukája.. de olyan nehéz ezt megmondani neki..
2021. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Miért jó valakinek az, hogy egy családban van Kati mama, Kati, Katika, Kiskata, vagy Bandi papa, Bandika, Kisbandi? Pláne, ha Kisbandi is egy Katit vesz feleségül...

Igen, ismerek ilyen családot...

2021. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Én adnám szívesen a saját nevemet, ami az Anita, de az a baj, hogy nem lehet őket úgy becézni. Kax Kisanita lehetne, amit nem szeretnék.

De például az András névvel lehet játszadozni, hogyha az apa is András, és Andrisnak szólítják, akkor a fiú meg lenne Bandi. Vagy például ha az anyuka Georgina, és Giginek szólítják, akkor a lánya még mindig lehet Gina vagy Dzsina. Nekem így tetszene, de se nekem, se a páromnak nincs ilyen neve.

2021. dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Csak egyszerűen nem értem. Adott a családnév, amit úgyis megkap a gyerek, hiszen főleg néhány évvel, évtizeddel ezelőttig a nő is csak Kovács Jánosné vagy Kovácsné Kiss Mária lehetett, arról nem is beszélve, hogy az meg még ma is kb. elképzelhetetlen, hogy ne a férfi családnevét kapja a gyerek, illetve azt is csak elvétve látom, hogy a nő ne venné fel valamilyen formában a férfi nevét. Tehát adott a családnév, ami valamilyen formában mindenki nevében megtalálható. Ehhez képest a keresztnév szolgál arra, hogy meg lehessen különböztetni a Katit a Julcsától, a Jóskát meg a Pistától. Értelmetlen a Juli/kisJuli, Andris/Bandi meg ki tudja milyen erőltetett megkülönböztetés - éppen erre lenne való a eltérő keresztnév…
2021. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Sokan azért nem akarják, mert az esetek többségében "elavult" nevek ezek és inkább modern, divatos nevet akarnak adni a gyereknek.
2021. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!