Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai édesanyák szoktak még...

A mai édesanyák szoktak még tejbegrízt/tejberizst főzni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég voltam gyerek, de nálunk népszerűek voltak ezek az ételek, még a menzán is rendszeresen volt tejbegríz vagy tejberizs.

Ez ma is így van? Ti szoktatok főzni a gyereknek?



2021. dec. 26. 16:13
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
59%
Ritkán de főzök tejberizst ,bár inkább megveszem boltba.azok már szoszokat is tartalmaznak .
2021. dec. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
69%

Zabkása meg víz atya úr Isten.:D

Nálatok se lennék gyerek...

2021. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
61%

Én szoktam, de felturbózva, nem azt, amit régen én kaptam.. mindenki imádja.


Miután besűrűsödött, fel kell önteni tejjel, hogy folyós legyen, illetve kell bele vaj, mandula aroma, és egy félkorty rum aroma a vaníliacukron kívül.


Így olyan gríz leves, mire picit meghűl, mêg mindig folyik, az íze pedig rendkívül finom. Olyan is, meg nem is, mint a régi gríz. Olyat amilyet anyám főzött, meg a mama, nem ettem meg régen sem szívesen, mert száraz volt, mindig csak a kakaót ettük le a tetejéről. A tejberizst sehogy sem tudom megetetni a gyerekkel, akkor se ha leöntöm kakaóval, így azt nem szoktam. Bezzeg a pudingos előrekészítettet megeszi belőle.


Szerintem nem mennek ki a divatból a régi ételek, csak jönnek mellé újak is. Az én mogyorós currym nagyon gyakori, pont annyira, mint a tejbegríz, rakott kel vagy húsleves.

2021. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Én főznék, de a fiam nem szereti. Gyerekként imádtam, de már én sem rajongok érte, úgyhogy nem szoktam.
2021. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
En a ferjemnek szoktam. O jobban szereti mint a gyerekeink.
2021. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
20%
Meg eszik zabkasat valaki? 😄 Regi nepmesekben olvastam ilyet? Az olyan mint a muzli?
2022. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
9%
Nem, olyan mint a takony homokkal osszekeverve
2022. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
71%
😂😂 nem is, csak aki balfsz az nem tudja elkészíteni. Én pl nagyon szeretem de nem csak zab meg vízből készítem. Nálunk vannak benne magvak meg gyümölcsök is.
2022. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
9%

Oh bocsanat, en kerek elnezest..

Ebben az esetben taknyos homok, gyumolcsokkel

2022. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
92%
Én még eddig nem ettem homokot se, meg taknyot se, de ha te mondod..
2022. ápr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!