Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tolódik ki minden kicsi...

Miért tolódik ki minden kicsi korban a gyerekeknél? Miért így nevelik a szülők a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Minden kitolódott nagyon.

A szobatisztaság, a szoptatás, és úgy minden. Semmi önállóság nincs a gyerekekben.

5 éves voltam, amikor oviba mentem (elkaptam egy fertőzést, amikor kicsi koromban beoltottak, a hajam is kihullott, azért mentem később), megmutatták 2x, hogy hol van az óvoda, és onnantól egyedül jártam. Most meg 10 éveseket hoznak-visznek a szüleik.

3-4 évesen elmagyarázták nekem, hogy a konnektorba nem nyúlhatok, ha tv-zni akarok, nyomjam be a piros gombot, villanykapcsolóhoz nem szabad vizes kézzel hozzányúlni, ha enni akarok, van kaja a hűtőben. És otthon hagytak engem 2-3 órára. Most meg ha megcsinálod ezt egy 8 évessel, már lassan börtönbe kerülsz miatta. Ráadásul a mai 8 évesek nem is lennének képesek otthon maradni, mert csúnyán fogalmazva életképtelenek.

Nem beszélve arról, hogy mindentől kell óvni a pici lelküket, és hogyha kikerülnek a való életbe, akkor majd olyan nagyot fognak zuhanni, hogy leírhatatlan lesz.

A szoptatás, pelenkába ürítés 7 éves korig ok. De egy 7 éves már iskolába jár, betűket és számokat tanul.


Miért van ez, hogy mindig minden kitolódik?


2021. aug. 27. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Mert mi már nem szeretjük a gyerekünket és nem mondjuk el neki, hogy nem szabad a konektorba nyúlni. Inkább elvisszük az óvodába, annyira utáljuk, hogy nem engedjük önállóan elbuszozni
2021. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nyilván nem olyanokra gondolok, akiknek buszra kell ülniük.

Egy 6-7 éves gyereket még hoznak-visznek a szülei úgy, hogy nem kell buszozni, 15 perc gyaloglás.

2021. aug. 27. 16:00
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem már nem ugyanolyan világot élünk. Nekem veszélyesebbnek tűnik, mint az én időmben volt.
2021. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Mert manapság nem divat a gyereket nevelni.


Ha hisztizik, arra az a válasz, hogy le kell guggolni hozzá és jól megpuszilgatni, mert akkor a gyerek lelkinyomorék lesz.

Ha nem altatod magad mellett, akkor az milyen már, mert ha te aludhatsz a férjeddel, és te se alszol egyedül, akkor őt miért zárod a saját szobájába? Hát még lelki nyomorék lesz.



Manapság az a jó anya, aki mindenét feláldozza az anyaság oldalán, és nem minőségben, hanem mennyiségben mérik a gyerekkel töltött időt.


Régen az volt, hogy a gyerekek magukhoz vették a szülőket. Most már nincs így, már nem egy társadalmi elvárás ez, hanem szabad akarat, ezért akarják mégjobban magukhoz láncolni a gyerekeket.

2021. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Én 42 éves vagyok, de oviba sohasem jártam egyedül, 3-4 évesen nem hagytak otthon, a te szűleid nagyon felelőtlenek voltak akkr.
2021. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
99%
Én 38 éves vagyok, 3 háznyira laktunk az óvodától. De még így is csak nagycsoportos koromban mehettem egyedül, anyám kiállt a kapuba, és végignézte, ahogy megyek, egészen addig, amíg bementem az óvoda ajtaján.
2021. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Hány éves vagy és hol élsz?

40 évvel ezelőtt, városban SENKI nem engedte az 5 évest egyedül az oviba, 3 évest meg végképp nem hagyott egyedül.

Az iskolába 2.-tól mehettünk egyedül, de csak azért mert egyetlen úttesten se kellett átmenni és 5 percre volt. Aki messzebbről érkezett, azt bizony alsóban hozták-vitték már akkor is.

Alsóban napközisek voltunk. Akkor értünk haza, amikor szüleink, max. 1 órával előbb. A szomszédnál vártam meg őket, mert nem volt kulcsom. Fel se értem a felső zárat.

Felsős korunktól voltunk hosszabb időre egyedül otthon.

2021. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
17%

Mert félnek, hogy egyedül fognak meghalni, ezért próbálják késleltetni a gyerek önállóságát. De ettől még ugyanúgy fel fognak nőni a gyerekek.


Nagynénem vinnyog azért, mert a gyerek nem eszi meg azt a mennyiségű kaját, amit kiszed neki. A megoldás az lenne, ha kisebbet szedne neki, vagy hagyná, hog, maga szedje ki. A válasz: 8 évesen még kicsi, hogy egyedül szedjen magának egy tál levest.


Unokatesóm a 9 éves fiát nem tudja egyedül hagyni. Amikor egy lépcsőházban laktunk, akkor mindig bekopogott hozzánk, hogy vigyázzak rá, amíg leviszi a szemetet.


Másik unokatesóm nem teszi le egy percre se a másfél éves gyereket, mert elesik.


A volt tanárom az 7 éves fiát nem engedte az öcsémmel játszani, mert 5 évesen már az utcánkban bicajozott, és nem akarta, hogy erre a fiának is igenye legyen.

2021. aug. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
99%

Egy 3-4 évest egyedül hagyni banális felelőtlenség. 10 év alatti gyereket pedig én sem engednék egyedül suliba, hacsak nem faluban élünk.


Én részemről ebben nagy szerepet játszik az, hogy a legtöbb pedofil iskolából hazafele tartó kicsiket rabol el, mert ugye akkor vannak egyedül. Tudom, hogy kicsi az esély egy ilyenre, de én semmiképp sem kockáztatnám meg, hogy a 6-10 éves kisgyerekemmel ilyen történjen. Soha nem tudnám megbocsátani magamnak, hogy nem mentem érte az iskolába, amúgy is útba esik és én is pont akkor végzek munkában. Ettől nem lesz kevésbé önálló, egy 6 éves gyerek különben is minek legyen már teljesen önálló? Majd felnőtt korában ráér az lenni.

2021. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

Bizonyos részben igazad van, másban nincs.


Először is az igaz, hogy későn kezdődik a leválasztás, hozzátáplálás is lassabb és úgy amblock később válnak önállóvá is a gyerekek.


Viszont ne haragudj, de egy 5 évest 15perc gyalogútra lévő óvodába elengedni hatalmas felelőtlenség. Az azért nem egy köpésre van. A mai világ nem arról híres, hogy biztonságosak az utcák, már csak az autók miatt sem, de bármi más is lehet. Reggel különösen nagy a forgalom.


Az óvónők is néznének egyet hogy egy középsős gyerek egyedül ballag be az oviba.


3-4évesen a hűtőt se éri fel a gyerek sok háztartásban, nemhogy vágjon magának kenyeret, zöldséget stb. Nyilván egy joghurtot ki tud bontani, de ha órákra otthon hagyunk egy ilyen pici gyereket, akkor normális étel kéne neki.


Engem először 7-8 évesen hagytak egyedül pár órára, és először egyedül suliba is csak alsó második osztályban mentem.


De mondok jobbat, 50évvel ezelőtt a nagynénémet elcsalogatta egy pedofil amikor csak 3-4 éves volt és az utcán játszott. Szerencsére el tudott futni, de érted, nem új a nap alatt ez a jelenség. Kislányt főleg nem engednék el egyedül.

2021. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!