Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az, aki háziasszonyosdit...

Az, aki háziasszonyosdit játszik, mert sok gyereke van, az mihez fog kezdeni, hogyha a gyerekek nagyok lesznek vagy kirepülnek?

Figyelt kérdés
9 év alatt szült egy yt anyuka 6 gyereket. Nem tervezi, hogy visszamenjen dolgozni, ő marad a "bázison", mert ennyi gyerek mellett nem tudna dolgozni. Oké, de mit csinál, hogyha a legkisebb is felnő? Az ilyenek mit csinálnak?
2021. dec. 27. 17:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
60%
Engem abszolút nem érdekel más hogyan cseszi el az életét
2021. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
80%

Durván üres fészek szindrómásak lesznek vagy az élet rákényszeríti őket a változásra.


Anyum majdnem ilyen lett, de szerencsére az élet tizenöt év után visszakényszerítette a munka világába. Így megúsztuk.

2021. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
Élvezni fogja az életet 😊
2021. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy mit fog csinálni?

Ugyanazt, amit az, akinek egyáltalán nincs, vagy nincs ennyi gyereke.


Nonszensz kérdés

2021. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
68%
Én csak a magam részéről tudok nyilatkozni. Három 3 év alattim van. 5 évig dolgoztam előtte, plusz diák melós évek. Nagyon jó munkahelyeim voltak, rengeteg tapasztalatot szereztem. Most pedig ezt mind arra használom, hogy saját vállalkozást indítsak. Eddig minden jól megy. Van GYED extrám, a férjem programozó, így jól keresünk, de szerettünk volna egy pénzforrást, ami csak tőlünk függ, én most ezt csinálom, és szeretem. Illetve mellette tanulok ezt-azt, ami éppen érdekel (van barista képzésem, jelnyelvet tanulok…stb). Ha az ember akar, akkor rengeteg mindent tud csinálni gyerekek mellett is.
2021. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
97%

Anyum ilyen. 29éve van otthon (mondjuk ebben volt úgy 3 ev munka, utánam 2 év, hugom után 1 azthiszem).

5éves voltam, jött a hugom, igy vele maradt otthon. Aztán jött rá 5évre az öcsém. Vele már ugy volt otthon, nem tudom mi a pontos neve, hogy a kicsi 8éves koráig maradhat otthon. Aztán ismét 5év, jött a kishugom, majd 2 év és a kisöcsém. Vele 8éves koráig nem dolgozott.

Ez lejárt 3 éve. Azota is otthon van.

A 3kisebb még otthon lakik, őket hurcolja suliba, edzésre.


Annyival speciálisabb a helyzet, hogy apukám 4éves koromban meghalt (mindegyik féltesóm), igy apa után özvegyi nyugdíjat kap, míg meg nem hal, vagy újra nem házasodik (igen, tudom az özvegyi alap esetben 1 évig jár, ez elég speciális eset). Most havi 80 a nyugdíja (49évesen) mellette a 3 családi.


Esze ágában sincs visszamenni dolgozni.

2021. dec. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%

5-ös, nálad teljesen más. Neked 3 gyereked van, mindhárom 3 év alatti, vagyis 4 éve még bőven dolgoztál.

De képzeld el, hogy kilépsz a munka világából tizensok évre. Utána elég valószínű, hogy nem találsz vissza.

2021. dec. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm anyja 9 gyereket szült összesen, kb 20 évig nem dolgozott. Miután már a kicsik is felsősök voltak, elment dolgozni. Mondjuk neki nem volt nehéz dolga, pedagógusként könnyen talált állást, de azért 40+osan pályakezdőnek lenni nem gyenge...
2021. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
98%
Egy ismerősömnek mire felnőtt a legkisebb gyereke, addigra a legnagyobbnak màr gyerekei lettek. Segít sokat az unokàk körül. Az anyjuk tud ìgy befőzni, pihenni, ha varandòssag alatt fàradèkony, van ki àtvegye a gyerekeket, nem gond ki vigyàzzon a nagyobbakra, mìg szül stb.
2021. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
82%

En bevallom voltam haztartasbeli 3 evig, ugyan kozben egyetemre jartam es tanultam, de ez most mindegy.

Feltalaltam magam otthon, boven volt mit csinalni meg gyerek nelkul is (nagy haz, kert, kutya stb). Tudom-tudom, elitelendo, de nekunk igy jo volt akkor, megtehettuk, akkor miert ne :)


De akinek 6 gyereke van, annak soha nem lesz ures a haza, alapbol ki tudja mikor koltoznek el, aztan jonnek majd az unokak, stb stb.


Egyebkent en tudom kirol beszelsz szerintem, en nem ertek egyet mindenben veluk (nagyon-nagyon vallasos csalad), de az anyuka 6 gyerek mellett tanult szakmat, elotte kulfoldon is eltek, szerintem egy nagyon talpraesett csaj lehet, en nem aggodnek miatta, hogy pont o “unatkozna” majd barmikor is :) Talal maganak eletcelt, ne aggodj.

2021. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!