Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnőnek szólni kell...

A védőnőnek szólni kell családi problémákról (pl. alkoholista férj, külön költözés)?

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan kellene, gyakorlatilag én csak a költözésről szóltam anno.
2013. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Elvileg igen, mert tudnak segíteni, a családon belüli erőszak ellen is. Azt nem tudom már, hogy mit, egyszer találtam valami ilyesmi olvasmányt, ami a védőnők munkáját részletezte.

Hát sokat nem tudtam neked segíteni, de ha úgy gondolod, hogy elmondhatod neki, hátha tud valami jó tanácsot is adni!


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam el, az hiányzik nekem, hogy még ő is tudjon róla, hogy mi történik velünk.
2013. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én is csak azért gondoltam, mert hátha tud valami tanácsot adni, meg jó ha tud Róla, szerintem. Úgy is szólni kell Neki ha elmegyünk. Arról nem tud valaki, h meg kell indokolni miért váltunk Védőnőt, vagy elég ha azt mondom, h költözünk?
2013. szept. 6. 08:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt ne mondd, hogy váltani akarsz, csak jelentsd be, hogy költöztök. Így ahhoz a körzethez fogtok tartozni is.
2013. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zabmester ***** válasza:

Na hát azért bejelentési kötelezettséged nincs (mármint családi problémákkal kapcsolatban), viszont ha akarsz, nyugodtan kérj tőle segítséget. Bizonyos esetekben tud segíteni, illetve mindenképpen kell tudnia abban tanácsot adni, hogy KI az, aki segítségedre lehet. Meg hát tényleg előnyös, ha tudja, milyen a családi helyzet.

Persze ahol olyan a védőnő, akivel nem nagyon lehet együttműködni, nem szimpatikus, nem is nagyon van hasznára az embernek, ott nem kell a magánügyekbe beavatni, más helyről is lehet segítséget kérni, ha szükséges.

2013. szept. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!