Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 hónapos kislányotoknak...

21 hónapos kislányotoknak mekkora a fejkörfogata?

Figyelt kérdés
Az enyémnek jó indulattal 47.5 cm, amit kicsinek találok.Jeleztem már többször orvosnak és védőnőnek de igazából lepattintanak mindig.Túl aggódom?Már kutacsa is alig van...
2021. dec. 30. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutacs ennyi idős korban már benő szinte. Fejlődésileg milyen? Levan maradva? Észreveszel bármit rajta? Azért kérdezem mert családunkban egy kislány ilyen értékkel papíron is mikrokefáliás. De ő 3 éves már és nem jár,nem beszél,folyton fejleszteni kell.

Ha korának megfelelően halad akkor nem lehet gond. De miért nem vitted már el egy neurológushoz ha ennyire aggódsz? Ő az,aki megállapitja ,hogy normális e minden vagy sem

2021. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs semmivel lemaradva, mindent szépen időben csinál, csinált.Voltunk 4 és 10 hónaposan neurológusnál, megvizsgálta, de ő is csak legyintett a dologra.
2021. dec. 30. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs gond szerintem. Rendesen fejlődik az agya is. Vannak kissebb, nagyobb fejű emberek,ő előbbihez tartozik. De én elvinném mégegyszer a magam megnyugtatása miatt.
2021. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Születésekor is kicsi volt neki? Vagy nem nő megfelelő ütemben?


Az én babám kis fejecskével született, ezért fokozottan figyelik neki. De a súlya is kisebb mint a hasonló korú babáknak, szóval arányosan picike. Reméljük megnő szépen, eddig nincs gond.


Viszont nekem felnőttként is csak 51 cm a fejkörméretem. (A tiéd mekkora, Kérdező?) A babád már majdnem ott tart. :)

2021. dec. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
36 centis fejkörfogattal született, nő de lassan, védőnő mindig nézi hogy percentilis görbén hogy áll, és mivel az alapján nincs eltérés (átlaghoz tartozik) így nem foglalkozik vele.A neurológus is megmérte mindkétszer, mindent tudott amit korának megfelelően tudni kell, azt mondta nincs gond.A kisfiam most 5.5 éves és neki 52 cm a feje,mondjuk neki meg mindig nagy volt 😅 azért kellett orvoshoz járni vele.A saját fejkörfogatomat nem tudom, de ha haza jön párom megmérjük.Annyi hogy a kisfiam inkább rám hasonlít, kerek buksival, a kislányom meg apukájára, nekik hosszúkás a fejük.De valószímű elviszem még egyszer neurológushoz csak az meg azért "problémás" mert férjem azt mondta látta már sok orvos, védőnő stb., én meg nem hiszek nekik, és addig jár a korsó...na tudjátok.
2021. dec. 31. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:
bölcsiben dolgoztam. 49-55cm között mozogtak a bölcsiseim ha jól emlékszem. akinek a legkisebb volt, nem feltétlenül mondanám rá se hogy kis fejű volt.
2022. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!