Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mi vált be szülés után,...

Kinek mi vált be szülés után, szoptatás alatt súlycsökkentésre?

Figyelt kérdés

Második babánk érkezik, az első terhesség előtt sem voltam vékony (170 cm-hez mindig 80 kg fölött voltam). Akkor 86 kg-val kezdtem a terhességet, 20 kg jött fel, amiből a következő terhességre 10 kg plusz maradt (10 hónap telt el). Sajnos most közel 30 hetesen ismét plusz 12 kg-nál tartok, és hol van még a terhesség vége... rettenetesen zavar és szégyellem, hogy így elhíztam, és szeretnék szülés utánra egy megbízható, biztonságos módszert a fogyásra, erőnléti karbantartásra. Az első gyereket kb a második teherbeesésig intenzíven szoptattam, utána csökkent a tejem, majd elapadt. Előtte azért nem sportoltam, mert összevissza azt hallani, olvasni, hogy a szoptatás alatt nem szabad sportolni, fogyózni a kiválasztódó méreganyagok miatt, de nyilván ez nem teljesen igaz, csak ezzel takaróztam én is, viszont már elég súlyos lettem ahhoz, hogy undorodjak magamtól. Mivel a kisebbel is kizárólagos szoptatásra készülök, így nem vethetek be akármit, de érdekelne, hogy aki hasonló helyzetben volt, hogy oldotta meg a fogyást étrenddel és mozgással egyaránt.

Sajnos amióta az eszemet tudom, túlsúlyos vagyok, gyerekkoromban is az voltam, hajlamos is vagyok a hízásra, illetve nyilván a mozgásszegény életmód és a nem megfelelő táplálkozás az oka az egésznek. Nem vagyok szent, igyekszem figyelni arra, hogy ne zabáljak össze minden vackot, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem szoktam "bűnözni". Tudom, az az első, hogy ezeket kell elhagyni. Minőségre jobban eszem egyébként, mint az első terhesség alatt, most már állandóan főzök magunknak, és a gyerek miatt is többek között leginkább zöldséges-húsos, nem túl zsíros, és főleg nem édes dolgokat. Előtte sokkal rosszabbul étkeztem.


Köszönöm a segítő válaszokat!



2021. dec. 31. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Tornával kapcsolatban én egy szoptatási tanácsadóval konzultálnék. Biztos vagyok benne, hogy bizonyos tornákat egész nyugodtan lehet végezni. Én pl kocogtam, idő hiányában (míg elmentem a házi tej után, ami kb 20 perc összesen).

De, mivel egyedül nehéz és ha idő lesz rá én javaslok valamilyen tornát. Én a hátam miatt egy erre irányuló csoportos tornát valasztok, csak várom, hogy az utolsó gyermekünknek is életet adjak és ő is legyen legalább fél éves.

2021. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Baba-mama torna is van, ahol a pici a súlyzó! YouTube-on is vannak fent ilyen gyakorlatok.

Egy egészséges ütemű (heti 0.5 kg) fogyás mellett nyugodtan tudsz szoptatni. A méreganyagok miatt maximum hirtelen, heti több kilós fogyás mellett kéne aggódni.

A kalóriaszámolás eddig mindenkinek bevált. Kalóriabázis appot töltsd le a mobilra, azt nagyon tudom ajánlani!

Napi séta, aktív életmód, kicsit egészségesebb ételek.

És egy jótanacsot fogadj meg! A legtöbb anyuka azért hízik, mert nem képes kidobni az utolsó két falatot, amit hagy a család. Itt egy süti, ott egy fagyi vége, egy falat szendvics, egy kanál leves. Ne tedd! Ezekből rengeteg plusz kalória összejön! (Ha az applikációba beírod, meg fogsz döbbenni!) Dobd ki a ...ba! Különben egy pár év múlva egy vagyont költesz arra, hogy leadd, amit felszedtél.

2021. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én mondjuk nem híztam el a terhesség alatt sem, a szoptatás alatt meg egyenesen fogyok, de hátha tudok segíteni. Nem diétázok, csak nem eszek többet, mint amennyire szükségem van. És azt sem cukros, vagy egyéb egészségtelen ételekből viszem be. Miket eszel/iszol általában? Tornázni lehetett a terhesség alatt is, illetve 4-6 hét után el lehet kezdeni normálisan edzeni, akár futni is. Gyógytornász mondta szülés után. Biztos hogy csak lassú tempóban fogyhatsz, de kitartás. Akár már most elkezdhetsz mozogni és egészségesebben étkezni.
2021. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Az hülyeség, hogy szoptatás alatt nem lehet sportolni. A lényeg, hogy apránként, fokozatosan kell csinálni. Kell egy jó sportmelltartó. Nekem szoptatás alatt nem ment le egy deka sem. Kb 5 hónapos volt a lányom, amikor elkezdtem apránként kocogni. Majd mindig egyre több ment, a kilók meg repültek lefelé. A tejem egyáltalán nem csökkent. Amikor bölcsis lett, akkor szóltak, hogy már jó lenne, ha nem cicizne, mert nehezebb az altatás.
2021. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Én összesen 12 kg-t szedtem fel, abból úgy 7 kiló el is tűnt szülés után.

Miután ismét embernek éreztem magam, elkezdtünk minden este sétálni (apukástól, babástól), hogy megerősödjek picit és a hangulatomnak is jót tett. Egy idő után már 5-6 km-ket is sétáltunk és úgy éreztem jólesne a kocogás is, így váltva kocogtunk, amíg a másik a babakocsit tolta.

Az étkezésre már a második trimesztertől igyekeztem figyelni. Az elsőben bármi bement, azt megettem, nagyon rosszul voltam. Utána meg kilószámra tudtam volna zabálni az édességet és az egészségtelen kajákat, szoptatás alatt is ezeket kívántam zömében. Néha meg is engedtem magamnak, de azért legnagyobb százalékban nemet mondtam. Sajnos énis hízékony vagyok, így az egész életem erről szólt mindig is, nem újdonság, hogy figyelnem kell magamra. :(

Nekünk szerintem hatalmas szerencse a tavaszi baba, így rengeteg időt tudtunk és volt is kedvem a szabadban tölteni, mozogni vele. A férjem is jó partner ebben, ez is szerencse, motivál.

2021. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3# reggelire és vacsorára általában 1 nagyobb szelet kenyér felvágottal, mellé kakaó (ezt egy ideje elhagytam), vagy kávé, ami többnyire instant vagy kapszulás, azt viszont olyankor édesítőszerrel.

Ebédre amit főzök, húsos-zöldséges, vagy főzelék, levest nem nagyon szoktam, köretnek rizs, krumpli vagy tészta. Mennyiségre igyekszem nem sokat, nálam sose azzal volt baj, hogy egyszerre sokat eszek, hanem vagy időben rosszul (a vacsora kitolódhat este 8 körülre is, ha úgy jön ki), és nincs tízórai/uzsonna, hanem inkább csipegetek, ha épp van mit (és most az ünnepek alatt főleg, van mit :( ). Ezek rossz szokások, amiket le kell küzdenem.

Inni vagy vizet, vagy szörpöt szoktam, utóbbira is igyekszem már figyelni, hogy kevesebb legyen, de teljesen nem zártam ki. Pedig tudom, hogy az is cukor.

Üdítőket nagyon ritkán, arról már javarészt leszoktam, amióta "magunkban" lakunk.

Sós rágcsák, édességek általában nincsenek itthon, most az ünnepek alatt sok mindent kaptunk, igyekszem nem rájárni. Jó részét a férjemre sóztam inkább, vagy tovább ajándékoztuk, de nem akarok hazudni, nyilván én is eszek belőle. :(

Édes joghurtokat sem eszek hónapok óta, nem is kívánom. Régebben joghurtosabb voltam, de jó ideje nem eszek ilyeneket.

Gyümölcsöt, zöldséget is keveset eszek, zöldséget főételben, gyümölcsöt max ha épp megkívánom.

Amit a 2# írt a gyerek utáni maradék megevésével kapcsolatban, szerencsére ez nálam nincs, nem vagyok az a "csak semmi ne kerüljön a kukába" fajta, ha nem ette meg, én nem gyűröm le. :) Ha olyan, ő megkapja később, ha nem elrakható (kiszárad, már nem melegíthető újra, stb) akkor megy a kukába.

Amivel igazából magam is tisztában vagyok, hogy pl a szokásos kenyér helyett lehetne jobb minőségű pékárut venni, felvágott helyett is igazából bármi mást, több telítő, lassú felszívódású, rostos élelmiszer kéne, napi 5x kevesebb étkezés, vacsit korábbra hozni, több tiszta folyadék, főétel köretnek is valami kevésbé Ch dúst, csipegetést elfelejteni... sajnos elméletben mennek ezek, csak a hétköznapi rohanásban nem mindig van energiám ezeket figyelemmel kísérni. Emellett mozgásra is több időt kéne szánni, energiám is több lenne tőle.

2021. dec. 31. 11:32
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 sétálni én is többet jártam most a terhesség elején, bár sajnos nem olyan a környék, hogy az olyan biztonságos lenne (szűk út, nincs járda, nagy a forgalom). Így egy idő után ezek csökkentek, majd ahogy jött a rosszabb idő, nőtt a hasam, fáradékonyabb lettem, sajnos elmaradt. Hétvégente szoktunk sétálni menni együtt, de ez nyilván nem elég semmire.
2021. dec. 31. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt sajnos semmi. Ha nem ettem rengeteg szénhidrátot, drasztikusan csökkenni kezdett a tejem. Pedig olyan jól indultam, szülés után a kórházból kevesebb kilóval jöttem ki mint a kezdő súlyom volt. Aztán jól meghíztam, 2 éve szoptatok. Remélem hamarosan abba tudom hagyni, és ledobom a felesleget.
2022. jan. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!