Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néznek/neveznek hülyének...

Miért néznek/neveznek hülyének az emberek amikor szóbajön a gyerekkérdés és én elmondom, h nem áll szándékomban gyereket szülni/nevelni életem során?

Figyelt kérdés

Igaz még fiatal vagyok, de érzem magamban, h nekem nem lesz. Úgy érzem, h vagy boldog kiegyensúlyozott ember leszek, aki a vágyainak, hobbijainak, barátainak, szerelmeinek él, vagy lesz gyerekem (és akkor már ugye kettő kéne, mert egykét nem szeretnék) és elmerülök benne, az ő boldogságát helyzeném előtérbe blabla, szal az életem felét azzal tölteném, h aggódok és reménykedek a gyermekemért. Ahelyett, h a saját életemet élném meg.

El tudom képzelni az életem kettesben 50 éven át a majdani nagy Ővel. Erre szoktak jönni a kifogások, h de nem teljes az élet gyermek nélkül, meg öregkorodban ki ápol majd blabla. De én azt hiszem, h teljes lehet az életem úgy is, h a tudás/kalandvágyamat élem ki. Ha egy életen át tanulnék és utaznék sem tudnék mindent amit meg akarok tudni, és nem látnék mindent, amit látni szeretnék. Arról nem is beszélve, h egy gyerek pénz és időigényes. Egyikből sem bővelkedem.

Ti mit gondoltok erről a témáról?


2010. szept. 7. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
azt, hogy szánlak:)
2010. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Miért szánsz?

De tényleg, nem veszekedni akarok, csak érdekel. Nyitott vagyok az építő kritikára. Más nézőpontokat is meg akarok ismerni, h ki hogy látja a gyerekvállalást.

2010. szept. 7. 19:56
 3/15 anonim ***** válasza:

A véleményem, hogy a véleményed valószínűleg még változni fog. Most még így gondolod, mert gyanítom 20 körüli lehetsz. 10 év múlva lehet, hogy már mások lesznek a prioritások az életedben, és mégis vágyni fogsz gyerekre. Persze az is lehet, hogy mégsem. A Te döntésed, senkinek semmi beleszólása.

Én már megtanultam, hogy soha nem mondd, hogy soha! (Semmire. Mert nem tudhatod, hogy még mit hoz az életed!)

2010. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de írod, hogy fiatal. Még sokat fogsz változni, lehet, hogy holnapután úgy ébredsz, hogy gyereket akarsz. Addig kár erőltetni egy típusú véleményt. Az emberek folyamatosan változnak, és ez így van rendjén.

Ha 40 évesen is ugyanezt gondolod, akkor már nem fognak téged hülyének nézni, addig igen.

Én pl 26 évesen még abszolút nem akartam gyereket, de 27 évesen már nagyon igen, kb egyik napról a másikra.

2010. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

És hogy döbbentél rá, h mégis akarsz gyereket? Mik voltak az okai ami miatt úgy döntöttél, h akarsz és tudsz is vállalni egy gyereket? Milyen érzéseid voltak?

2010. szept. 7. 20:04
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem is változni fog a véleményed, ha mégsem, akkor sem áll meg a világ, de szegényebb leszel rengeteg tudással, és kalanddal. Azt írtad: vagy boldog kiegyensúlyozott ember leszek, aki a vágyainak, hobbijainak, barátainak, szerelmeinek él, vagy aggódok és reménykedek a gyermekedért, helyett, h a saját életedet élnéd meg. Boldog és kiegyensúlyozott nem leszel kevésbé attól, hogy gyereked van. Csak a gyereknél érted meg azt, hogy mit jelent valakit valóban feltétel nélkül és érdekek nélkül szeretni. Ezt az érzést párkapcsolatban sosem tapasztalod meg, tehát ennyivel is szegényebb leszel.

A saját életedet éled egy gyerekkel is, az hogy anya leszel, nem jelenti azt, hogy meghalsz, mint ember, és megszületik az anya. Igazából teljesebb lesz az élet gyerekkel, több, nem kevesebb.

A tudás és kalandvágyadat kiélheted, de sosem tanulsz és tapasztalsz annyit a világból, mint amikor a gyereked szemével tapasztalsz. Felnőttként olyan dolgok mellett szaladsz el, amit csak egy kisgyerek talál érdekesnek, te nem, de ha van gyereked akkor ezek a jelentéktelen dolgok is értékesek lesznek. Rengeteget tanulsz a gyerekről, és a gyerektől, más világképet kapsz, amit egyébként nem kapnál.

Ettől függetlenül nem baj, ha valakinek nem lesz gyereke, de sokkal szegényebb, és üresebb életet él az, akinek nincs. Nem kevésbé boldogat, és kiegyensúlyozottat, de üresebbet:)

2010. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan nem a kedves utolsó válaszoló vagyok, de valahogy hasonló helyzetben voltam én is :-) 28 éves koromig úgy gondoltam, én nem szeretnék gyereket. Ebben tutira biztos voltam. Akkor ismerkedtem meg a párommal, a nézetem a baba témáról még akkor sem változott meg, csak valahogy úgy szelídült ez az érzés bennem. A párom nagyon családcentrikus amúgy, de pár év múlva már azt gondoltam, ha egyszer lesz gyermekem, annak szeretném, ha Ő lenne az apukája. És 33 éves koromra pedig megérett a gondolat, hogy szeretnék kisbabát. 34 éves voltam, amikor megszületett a kisfiam, aki most már 9 hónapos "nagyfiú" :-)
2010. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak a te dolgod. Nem mindenki ugyan attól boldog. Ha majd mittudom én, 70 évesen is azt mondod, hogy neked boldog életed volt gyerek nélkül, nincs hiányérzeted, akkor semmi gond nincs veled, neked tényleg így jó. De ezt mondjuk előre senki nem tudhatja.


Mondjuk abban nem értek veled egyet, hogy ha az embernek gyereke születik, akkor bezárul a világ. Én elég fiatalon szültem, de számtalan új élmény ért azóta is, hogy anya lettem. És nem csak a gyerekkel kapcsolatosak. Én gyerek mellett is tudok tanulni, számtalan új embert ismertem meg, rengeteg élménnyel lettem gazdagabb azóta. Ja, és nem szokásom állandó jelleggel aggódni a gyerekemért. Ezt szerintem csak azok csinálják, akik úgy fogják fel a gyereknevelést, mintha nem is tudom, nekik kéne sejtenként összerakniuk, vagy mi a fene. Én meg úgy vagyok vele, hogy ez egy teljesen természetes dolog, nem kell túlstresszelni.

2010. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én sem akartam,pedig már férjnél voltam,közeledtem a 30 felé.Nem elleneztem,csak valahogy nem tudtam elképzelni ahogy gyerekem van,nem vágytam rá.

Elváltam,nem részletezném-semmi köze nem volt a gyerek témához-,és találkoztam a mostani párommal.Mintha valami a helyére kattant volna,hirtelen megéreztem,milyen vágyni egy közös babára.Azóta már 4 van,és most érzem,h valóban így teljes az életem,bár előtte nem gondoltam,h hiányozna belőle bármi.Kiteljesedtem,bármilyen sablonosan hangzik.

Szóval ne gondold,h a mostani,nagyon fiatal érzéseid egészen biztosan be vannak betonozva.:))

2010. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
40 körül rá fogsz jönni, hogy egy dögunalom az életed és céltalanul éled. A család a legfontosabb egy normális ember életében és nem a saját hobbijában való kiteljesedés.
2010. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!