Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néznek/neveznek hülyének...

Miért néznek/neveznek hülyének az emberek amikor szóbajön a gyerekkérdés és én elmondom, h nem áll szándékomban gyereket szülni/nevelni életem során?

Figyelt kérdés

Igaz még fiatal vagyok, de érzem magamban, h nekem nem lesz. Úgy érzem, h vagy boldog kiegyensúlyozott ember leszek, aki a vágyainak, hobbijainak, barátainak, szerelmeinek él, vagy lesz gyerekem (és akkor már ugye kettő kéne, mert egykét nem szeretnék) és elmerülök benne, az ő boldogságát helyzeném előtérbe blabla, szal az életem felét azzal tölteném, h aggódok és reménykedek a gyermekemért. Ahelyett, h a saját életemet élném meg.

El tudom képzelni az életem kettesben 50 éven át a majdani nagy Ővel. Erre szoktak jönni a kifogások, h de nem teljes az élet gyermek nélkül, meg öregkorodban ki ápol majd blabla. De én azt hiszem, h teljes lehet az életem úgy is, h a tudás/kalandvágyamat élem ki. Ha egy életen át tanulnék és utaznék sem tudnék mindent amit meg akarok tudni, és nem látnék mindent, amit látni szeretnék. Arról nem is beszélve, h egy gyerek pénz és időigényes. Egyikből sem bővelkedem.

Ti mit gondoltok erről a témáról?


2010. szept. 7. 19:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Semmiképpen nem ítéllek el a jelenlegi nézeteid, terveid miatt, azért hogy nem akarsz gyereket.

De én már tudom, amit te még nem: Egy gyerek akkora boldogságot tud hozni az életbe, hogy azt semmi más nem tudja pótolni.

Korábban azt terveztem, hogy csak későn vállalok gyermeket, majd 30éves kor felett. 27 évesen (tavaly) szültem és azt bánom, hogy miért is nem előbb!

2010. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szia! Szerintem is változhat még a véleményed, én pl. sokáig nem akartam babát, majd 25 körül valahogy tudtam, hogy egyszer lesz, de még sokára, és 30 voltam, amikor találkoztam a férjemmel, és akkor jött csak el a konkrét vágy. Mellesleg ismerek olyan nagyszerű nőket, akik sosem akartak gyereket, de ettől még teljes életet élnek. De ettől függetlenül remélem, hogy megváltozik a véleményed, mert a gyerek a legcsodálatosabb dolog, ami egy nővel történhet.

2 éves kisfiú anyukája, a 8. hónapban az öcsikével

2010. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Nem akartam gyereket, mert nem volt kinek és minek szülni, sokkal jobb volt bulizni. Aztán megismertem a férjemet, és teljesen megváltozott az életem erősen pozitív irányba. És akkor egyik reggel úgy keltem, hogy gyereket akarok tőle :)
2010. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekem 2 olyan közeli ismerősöm is van,aki Tényleg nem akar gyereket 37 év körüliek.Mind a kettő "boldog?" párkapcsolatban van régóta,de szinte kamasz koruk óta úgy vannak vele,hogy nem...Mindkét esetben háziállattal helyettesítik a babázást.Pelenkáznak,fürdetnek,ruhákat vásárolnak és nekik így "jó".Hát nem tudom,az én esetemben sajnos tényleg más lett az élet.Gyerek előtt sokat utaztunk,sexi voltam(állandóan utánam néztek a férfiak,buliztunk,stb.Most keveset utazunk,se idő,se pénz(már csak a gyes-t kapom,mert 2 éves elmúlt a fiam),A sexi lány dagi lett(még mindig szopik,bár keveset,de nem vett rá a lelkiismeret,hogy intenzíven fogyózzak és sportoljak így,a keveset eszem módszerrel pedig nem fogyok),buli már nincs,bár az nem is hiányzik,mert nincs is aki vigyázzon rá.Ezek után cserébe lett egy más életünk,ami tényleg egy csoda,mármint az ha van egy gyereked és látod ahogy növekszik,átölel,hogy szeret,és megnevettet az ő kis poénjaival.Én semmi pénzért nem hagynám ki.Azért talán egyszer sikerül visszanyernem az alakom...Ne hagyd ki te sem,mert egy gyerek az igazi boldogság....
2010. szept. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
26%

Elhiszem hogy neked jó igy,ahogy vagy, az én környezetemben is vannak ilyen párok,akik nem akarnak gyereket.

Pedig annál önfeledtebb boldogság nincs,mint édesanyává válni. Az igaz hogy teljesen megváltozik az életed... de annál nagyobb öröm nincs,mikor gyereked először mosolyog rád tiszta szivéből, vagy mondja neked először hogy anya. Annál nagyobb öröm nincs mint amikor látod első lépteit... És akkor érzed, erre vágytál mindig.

Remélem te is megtapasztalod ezeket az érzéseket,ha felnőlsz lelkileg is az anyasághoz :)

2010. szept. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!