Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki miért vállal gyereket? Mi...

Ki miért vállal gyereket? Mi az az indok, hogy úgy érzi itt az ideje? Biztonságos párkapcsolat, mit keres magában a babában?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, hogy elvagyok késve a gyerek témával 29 évesen.

A társadalmi nyomás, hogy " mikor lesz babócád, leszek nagyi stb" illetve az ismerősök, barátok sorban posztolják, mesélik a boldog híreket. Szeretnék én is - de kíváncsi lennék nálatok mikor és miért jött el az idő? Mik azok az indokok, ami miatt szerettetek volna? Most itt nem csak az " anyai ösztönre gondolok", és a " ketyegett az óra". Mit adnátok át neki, mit tanítanátok, egy pici én-t szeretnék, de " miért?" Mit keresünk egy gyerkőcben úgy igazán a boldogságon és mit akarunk tőle?:)



#gyerekvállalás #babanevelés #miért szeretnék gyereket #milyen boldogságot ad a gyermek #mikor állsz készen a babára
2022. jan. 1. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
en is 29 vagyok, a kovetkezo 5 evben meg nem tervezunk gyereket vallalni, lehet azutan se. reszen penzugyi okokbol (jobb munka kene, haz kene, stb), de ott van az is hogy egyszeruen nem tudom elkepzelni hogy egy magatehetetlen embert gondozzak 24/7ben eveken keresztul. jelenleg boven eleg magamrol es a paromrol gondoskodni. korulottem orrbaszajba szulnek, hazasodnak, 2. gyerek, 3. gyerek. neha elgondolkodok hogy lehet nekem is ezt kene csinalnom. aztan rajovok, hogy nem. nincs kedvem az egeszhez
2022. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

En 22 eves vagyok, de mar most ezt kerdezezgetik, amit abszolut nem ertek. Mindig mondom, hogy majd lesz, de meg nem most. Aztan jon a kerdes, hogy mikor es az a valaszom, hogy mondjuk ugy 10 ev mulva el tudom kepzelni. Persze tudom, hogy nem rosszbol kerdezik, meg nem ugy kerdezik, hogy nekem most azonnal terhesnek kell lennem, csak en vagyok a legidosebb "gyerek" a családban.

A kerdesedre valaszolva viszont en egesz kicsi koromtol kezdve arra vagyok, hogy anyuka legyek. Most meg nagyon nem allok ra keszen, de 30 eves korom elott szeretnek mar, akar 5 ev mulva is latom magam előtt. Bar eleg remenytelennek erzem most, mert nyilvan kell egy stabil parkapcsolat, anyagi hattar, sajat haz es meg ha ezek teljesulnek sem biztos, hogy lehet gyerekem, mert ki tudja.

Szerintem nem vagy elkesve, most mar azért kezd egyre ritkabb lenni, hogy 30 alatt vallal valaki gyereket.

2022. jan. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
A párommal a kapcsolatunk kezdett stagnálni. Szerettük egymást, de hiába volt közös program,hobbi valami hiányzott. Aztán úgy gondoltuk jöjjön a baba ha jönni akar. Megszuletett és igazi család lettünk, most már tudjuk hogy a saját család, saját családi emlékek létrehozása hiányzott.
2022. jan. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Imádom a gyerekeket, óvónő vagyok, illetve nagy családban nőttem fel. Nekem már gyerekként is egyértelmű volt, hogy sok gyermeket szeretnék, minél fiatalabban. A férjem egész máshogy nőtt fel, ő meg épp ezért vágyott nagy családra. Nálunk ez igazából sosem volt kérdés, az esküvőnk után jöhettek a gyerekek szépen sorban.


A kérdés másik részére nem tudok válaszolni. Semmit nem vártunk vagy várunk a gyermekeinktől, a szülő-gyermek viszonyban mi vagyunk az adó fél, hiszen a mi feladatunk, hogy kiegyensúlyozott, boldog felnőttekké neveljük őket. Nekik annyi a dolguk, hogy boldogok legyenek, nem kell nekünk semmit adniuk.

2022. jan. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Én fejben már 25 évesen is akartam gyereket, de az anyagi helyzetünk akkor még nem engedte meg. És igazából a szívemmel nem is éreztem még, csak tudtam, hogy nekünk ez nem lesz egyszerű menet (voltak nőgyógyászati előzményeim). Végül 29 évesen jött el az, hogy úgy éreztem, hiányzik valami, valaki, stagnál az életünk, szeretnék valakit feltétel nélkül szeretni...


Semmit nem kérek/várok a gyerekemtől, remélem, hogy jó szülője tudok lenni.

2022. jan. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Pedig most erre nem igazán lehet mit mondani azon kívül, hogy az emberben ott van az anyai ösztön és vágyik a gyerekre. Nem kerestem benne semmi extra, csak vágytam rá.
2022. jan. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Mert ez az élet rendje!Ez a természetes.
2022. jan. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Semmit nem akarok tőle.

Azért vállaltam gyereket, mert a gyermekvállalás minden részére vágytam, a pozitív teszttől kezdve a szívhangon, névadáson, vajúdáson, szülésen, babázáson, éjszakázásokon, járni tanításon keresztül a közös tanulásig (és még azon is túl természetesen, mert bár elengedem a kezét ha felnő, de a szívét soha).

2022. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Ne, ne akarj "kicsi én"-t. Azzal csak 1, csalódsz, 2, könnyen tönkretehetsz egy embert.

Az se működik okként, hogy "majd én mi mindenre megtanítom", mert semmi garancia, hogy érdekelje vagy hogy ugyanolyan képességei legyenek hozzá. Nem úgy van az se, hogy "én jó tanuló voltam, nem lehet, hogy a gyerekem gyengébb képességű legyen...".

2022. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Én betegesen rettegtem mindig is a szüléstől. A barátom akart gyereket, én is, de bennem volt a rettegés, hogy meg is kell szülni és milyen brutális lehet az elmondottak alapján. 27 évesen lettem terhes, "becsúszott", egyszer nem védekeztünk és összejött egyből. Ha nem csúszik be, akkor én húzom, halasztom, tudom, hogy soha nem álltam volna készen a szülésre. Ahogy közeledett a szülés, egyre jobban féltem. A végén eldöntöttem, hogy ha törik, ha szakad, én császármetszéssel fogok szülni, kizárt dolog, hogy kinyomjam magamból, ha kell, akkor fizetek az orvosnak. A terhesség végére farfekvéses lett a babám, mondták, hogy nem engedik megszülni, császár lesz mindenképp. Akkora kő esett le a szívemről, el se hittem, hogy ilyen szerencsém van. Utána már csak azért féltem, hogy nehogy beforduljon mégis, de rá 2 napra beindult a szülés. Lassan 2 éves nagyfiú, imádom, bánom, hogy nem lett előbb. Akinek nincs, nem tudja milyen érzés ez.
2022. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!