Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az jogtalan, ha azért megpofoz...

Az jogtalan, ha azért megpofoznak egy gyereket, mert disznóvisítással, lónyerítéssel, síkoltozással ijesztget?

Figyelt kérdés
Bekapcsolja youtubeon a disznóvisítást, és ha alszunk, vagy tv-zünk, akkor bekapcsolja max hamgerőn, vagy hangszórón. Tegnap vasaltam, odasettenkedett mögém és bekapcsolta max hangerőn, ahogy valaki sikít egy horrorfilmben. Úgy megijedtem, hogy ráesett a kezemre a forró vasaló, és a lábamat is megégette, a konnektor meg kiszakadt a falból. Megfordultam és lekevertem neki egyet. És akkor most en vagyok a hibás, mert megütöttem a 11 éves gyereket, amikor már nem egyszer lett neki szólva, hogy fejezze be. A férjemmel össze is vesztem miatta.
2022. jan. 2. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Talán verés helyett elég lenne elvenni a telefonjàt pár napra, vagy új wifijelszót beállítani.
2022. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok az erőszak híve, de valószínűleg tőlem is kapott volna egyet. Ha a szép szó nem használ és életveszélyes helyzetet is teremt, pont megérdemli.
2022. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Már megint a pofozós kérdező…nem unod még?
2022. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Teljesen jogtalan, nem lehet egy gyereket csapkodni.

Viszont olyan szempontbol èrthető, hogy ez nem ,,nevelő celzatú" (ami igazàbòl nincs) hanem védekező csapàs volt. Ha a fèrjed vagy a szomszèd àllt volna ott, ugyanùgy lecsaptad volna az ijedtsègtől.

2022. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Már régen meg kellett volna nevelni,akkor most nem kellett volna jogosan megpofozni.
2022. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Az első ilyen esetben szólni kellett volna, a másodiknál elvenni egy időre a mobilját. Ha nem segít utána még több időre elvenni.
2022. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

persze, el lehet venni, meg le lehet kapcsolni a wifit, meg lehet beszélni stb, aztán ugyanúgy meg fogja csinálni

ezután a tasli után garantálom nem lesz kedve többet ijesztgetni


jól tetted. Férjed mit mond amúgy?

2022. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Jogos volt, megérdemelte
2022. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem gondolnám,hogy a verés nevel és elitélem azokat akik verik a gyereküket.De bízony vannak kivételes esetek és ez az mert nagyobb gond is lehetett volna belőle ha rá esik a vasaló vagy téged éget meg jobban.Szóval megérdemelte szerintem de egy alapos fejmosás is kijárna neki és a telefont meg elvenni tőle!
2022. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem sokszor mondom azt, hogy jogos egy pofon, de ha az emberre szó szerint a frászt hozzák, akkor ez sokesetben reflex, egy teljesen érthető következménye a tettnek.

Utána mondjuk nem ártana megbeszélni a gyerekkel, hogy mi történt, és hogy most már tényleg értse meg, hogy a hülye poenjaval elég komoly sérülést is okozott neked, de ennél durvábban is elsülhetett volna a dolog.

2022. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!