Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben kinek van igaza? Jogos...

Ebben kinek van igaza? Jogos vagy jogtalan volt a sértődés?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves és egy 4 éves kislány, akik unokatestvérek. Az 5 éves mondta a 4 évesnek, hogy szagolja meg a ruháját, mert jó illatú. Erre azt mondta a 4 éves, hogy nem szagolja meg, mert undorító szaga van és büdös a haja (mármint az 5 évesnek büdös a haja). Ezt meghallotta a két gyerek nagyanyja. Elkezdett sírni az 5 éves, es a nagymama elkezdte mondani a 4 évesnek, hogy nem szabad ilyet mondani, stb. Az 5 éves kiszaladt az anyjához, és mindenkinek az volt a reakciója, hogy "nem kell megsértődni, mert Esztike csak 4 éves, rá kell hagyni".

Erre az 5 éves gyerek anyja fogta, felöltöztette a gyereket, és elviharzottak, mert azt mondta a 4 éves az 5 évesre, hogy büdös a ruhája meg a haja, és nem lehet rászólni, meg rá kell hagyni mindent.

Jogos az elrohanás az anyuka részéről?



2021. jún. 3. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Min sértődött meg konkrétan az 5 éves gyerek anyja? Azon, hogy azt mondta a gyerekére az unokatesója, hogy büdös, vagy azon, hogy úgy reagálták le, hogy nem kell rászólni a gyerekre, ha megbánt egy másikat?
2021. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Itt egyedül csak a nagymama volt korrekt, aki megpróbált hatni a 4 évesre. Az összes többi felnőtt nagyon rosszul reagálta le. Az anya rosszul tette, hogy így felkapta a vizet, a többi felnőtt meg rosszul tette, hogy megvonták a vállukat és azt mondták, hogy hagyják rá, mert kicsi.

Egy gyerek kirohan, mert megbántották, nem az a reakció, hogy én, mint a gyerek anyja, kivonulok, mint Zrínyi Ilona Munkács váránál, hanem megnyugtatom és elbeszélgetek a gyerek unokatesójával.

Az se vall nagy, komoly, felelősségteljes szülői/felnőtt viselkedésre, hogy mindig mindent ráhagyunk egy gyerekre, csak azért, mert az a gyerek éppenséggel fiatalabb, mint a másik

2021. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tulreagalta az 5 éves anyja de azért igaza volt abban, hogy egy gyereket nevelni kell. Egy egy evest is. Nemhogy egy 4 evest...
2021. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%
Hát én nem mentem volna el az biztos. Ha balhé lesz belőle is megmondtam volna hogy márpedig nem kéne ráhagyni. Ez is a nevelés része (kéne legyen), hogy elmondjuk akármilyen kicsi is a gyerek, hogy nem szabad így viselkedni, ilyet mondani mert ez a másiknak rosszul esik. Egyszóval embert nevelni belőle. Bunkó már elég sok van.
2021. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet pont azért viharzott el mert nem szóltam rá a 4 évesre.
2021. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóltak *
2021. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!