Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnőnek tényleg heti 1x...

A védőnőnek tényleg heti 1x kell jönnie azután miután haza értünk a kórházból egyből?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 08:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Igen
2022. jan. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És ez miből áll? Mit csinál ilyenkor, mit tud nézni minden héten a babán?
2022. jan. 8. 08:09
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Igen


Ilyenkor gyorsan változnak a babák.


Megnézi a súlyàt, cm-t

Megnézi a reflexeket..

Nemiszerveket

Köldökcsonkot.


Téged, hogy rendben vagy-e.. leginkább idegileg.



Amúgy a covid alatt hozzám nem jött (2 éve pont a kirobbanás napján jöttünk haza a kórházbol)

2022. jan. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Nekem pl nagyon jól jött hogy ilyenkor feltehettem neki a kérdéseimet (első baba, ezer kérdésem volt mindig).

Egyébként nálunk megnézte a köldökét, meg beszélgettünk arról hogy alakulnak a napjaink a babával, próbált tanácsot adni, plussz megfigyelte a babát a "természetes környezetében". Én szerettem hogy jött mindig és segített, nekünk nagyon cuki védőnőnk van.

2022. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Másfél éves a fiam, hozzánk akkor nem jött, pontosan a covid miatt.


Nem mondom, hogy remegve félek a vírustól, de éppen nemrég sikerült kilábalnunk egy 5 hétig tartó igen intenzív betegségből. Azóta sokkal jobban oda figyelünk, próbálunk nem érintkezni senkivel, főként a fiunk és a baba/terhességem miatt..


Vissza utasíthatom ezeket a látogatásokat, mármint le lehet redukáltatni mondjuk 2 hetente 1x alkalomra vagy erre nincs mód?

Konkrétan most úgy vagyunk vele hogy a családot se igazán engedjük majd be egy kis ideig, (na nem kell itt rosszra gondolni, hogy senki soha nem láthatja a babát) nemhogy egy idegent aki beteg gyerekekkel (is) találkozik....


Alapvetően sem a szívem csücske a védőnő, egy elég idős, visszamaradott ember, aki a múltban él, már a terhességem végén vagyok, néha mozogni is megterhelő, mégis folyamat berángat magához... az előzővel pl ez sem volt.

2022. jan. 8. 08:18
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Reflexeket nézi, súlyt, a bőrét, hogy rendben van e, a köldökcsonkot, segített a szoptatásban, megnézte a babám nyelvét. Ha ő nem mondja, hogy gyanúsan le van nőve a nyelve, a gyerekorvos meg se nézte volna. 4 hétig szenvedtem a szoptatással, mire szakorvos látta a gyereket, és fel lett vágva a nyelve.

Hetente kb 15-20 perc volt ez a látogatás. Nekem jól jött.

2022. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

4!

Igen, ha a miénk normális lenne, talán Én is másképp látnám ezt, nem tudom.

Viszont sajnos nekünk nagyon rossz a védőnőnk.. :(

2022. jan. 8. 08:22
 8/21 A kérdező kommentje:

6! Így lenne értelme, ha tudnék kérdezni, de sajnos eddig az a tapasztalatom, hogy hiába kérdezek, úgyis arról beszél, amiről Ő akar, nem igazán segít rajtam vagy hogy mondjam.

Elmondja a kötelezőket és kész.. ha pedig közlöm, hogy ezt vagy azt tudom, mert van már gyerekem / tapasztaltam / elmondta már korábban, akkor Én vagyok az elutasító 🤦🏼‍♀️

2022. jan. 8. 08:27
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

Mindegy h ki mit ír!te rettegsz és nem akarod a védőnőt!kifogasok vannak. Ha nem engeded be max megy a gyámügy azt annyi!

Mi lesz veled ha a nagy megy oviba!bem 5 hetet lesz beteg!sokkal többet.

Szerintem zárkózz be a négy fal közé!

2022. jan. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hetente kell kijönnie, de csak pár hétig. Szerintem talán azt meg lehet beszélni, hogy ti mentek be a védőnőhöz, ha tudsz sétálni. Első alkalommal biztosan otthon kell fogadnod, mert akkor csak pár napos a baba, de biztosan maszkban lesz.
2022. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!