Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a kisfiam...

Hogyan dolgozzam fel a kisfiam halálát? (2,5 hónapja történt)

Figyelt kérdés

6 hónapos kisfiam meghalt. Van két lányom.

Olyan feldolgozhatatlan és felfoghatatlan az egész. Mielőtt írnátok: járok pszichológushoz. Mindenkitől (ismerősöktől, barátoktól, családtagoktól), mindenhonnan (internet, oldalak, személyesen) kapom a világmegváltó gondolatokat, amibe nem tudok belekapaszkodni. Egy egyszerű önámítás is jó lenne. Tényleg, bármi, amit én is elhiszek, mert ez a tehetetlenség megőrjít.

"Ő már egy jobb helyen van..." a f...szt van jobb helyen! A hideg, fagyos földben nincs jobb helyen, nálunk lett volna jobb helyen.

"Legalabb van két gyereked...", ami szintén nem boldogít, mert erősen gondolkoztam azon, hogy öngyilkos legyek, de miattuk nem teszem.


És így tovább.


Folyton csak sírok, mert csak ezt tudok. Ha visszafolytom a sírást és az önsajnáltatást, akkor ingerült vagyok, kötekszek, másokat bántok meg, ha pedig elkezdek sírni, akkor órákig nem tudom abbahagyni.


Változtatnom kellene a gyerekek meg a férjem érdekében, de nem megy. Pedig adtam magamnak időt a gyászban, túl megengedő vagyok magammal szemben.


2022. jan. 10. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Őszinte részvétem. Most számodra kb minden bullshitnek fog tűnni, de azért leírom. A megoldás az idő. 2,5 hónap az még nagyon friss. Idő kell ahhoz hogy elgyászold. Elmúlni nem fog soha, de idővel könnyebb lesz.
2022. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Az idő. Más nem. Add ki a fájdalmad, más ne érdekeljen.SENKI! Legyen minél több én időd.
2022. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnálom.

1 ev a gyászfolyamat, minden lépésén túl kell menni, sajnos semmi más nem segít, csak az ido.

2022. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Őszintén? Ezen semmi sem fog segíteni.Mindig ugyan úgy fog fájni,mindig ugyan úgy kísérteni fog minden.

Meg tudsz tanulni vele együtt élni és idővel könnyebb lesz eltemetni magadban az egészet.De most még túl friss a seb,egy anya gyásza igazán sosem tűnik el.De ha enyhül is akkor sem 2 hónap alatt.

Biztos,hogy apukának és a gyerekeknek se könnyebb.Ahogy családként fogadtátok a picikét magatok közé,beszéltetek róla úgy most együtt családként kell elengedni és elfogadni,hogy ő nincs.A gyerekek nem feltètlenül fogták fel mi történt,de ha igen nekik is hatalmas támogatásra van szüksége.


Őszinte részvétem és kitartást.

2022. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem tűnik el. Családban meghalt egy baba szüléskor 50 éve, de még mindig nem tud sírás nélkül beszélni róla az anyukája, DE várta a másik két gyereke otthon, ment tovább az élet. Talán pont ezt kell elfogadnod, hogy ettől az érzéstől nem tudsz szabadulni, de egy idő után egyre többet gondolsz mmajd másra. Van másik két gyereked, akiknek szüksége van rájuk. Az ő gyerekkoruk is számít.


Nálunk még az unokák szintjére is eljutott az orvosokkal szembeni bizalmatlanság, mert műhiba miatt halt meg a pici, szóval össze kell szedned magad és a másik két gyerekért kihozni a maxot, amore képes vagy. Nem kell titkolni, ők is gyászoljanak a kis szintjükön, hidd el egyre könnyebb lesz.

2022. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Igaz én magzat korában vesztettem el félidőben a fiamat... Csak az idő segít. Semmi más. Bullshit, de úgy van. Őszinte részvétem nektek 😔
2022. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem amikor szomoru vagy, a feldolgozashoz nezz sok filmet amiben meghalt egy gyerek es bogj. Ez persze fajdalmas, de minel tobbet nezel, annal jobban segit. Ajanlom a komfortos menyorszag cimut, kizarolag este nezd, egyedul, fulhallgatoval, az elmenyert hogy jobban atelhesd, kibas.zott sirós, de annal jobb film csak a titanic. Masik ami estembe jut az arvahaz, bar az horror, de az is ilyen. Meg van egy par. Amimor meg jobban vagy es toltodni vagysz, keres egy hobbit es vesd bele magad. A sport is segit. Kezimunkazas stb.
2022. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom ami történt.

Idővel jobb lesz, de elmúlni sose fog.

A szeretetet ami a fiadnak adtál volna add a lányaidnak, szeresd őket duplán.

Az öngyilkosság nem old meg semmit, csak továbbadja a fájdalmat azoknak akik szeretnek téged.

2022. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 3 éve halva született a kislányom és nincs nap, hogy ne gondolnék rá. Szomorú vagyok, aztán dühös és percről percre átrágom, hogy mi történt és miért velem, de az indulatok és a hatalmas érzelmi viharok azért tompultak.

Tényleg csak az idő és a pozitív gondolatok segítenek.

A kisfiad itt volt, ő örökre a te kisbabád marad. Nem fog szenvedni és örülhetsz ennek a kis időnek is, ami boldogságot adtál és kaptál.

Egy életünk van (én sajnos nem hiszek a túlvilágban), úgyhogy muszáj boldognak lennünk és mindennél jobban szeretni és megbecsülni a még élőket.

Kívánom, hogy újból megtaláld az életben a szépet és jót és tudj mosolyogva is emlékezni a kisfiadra. Ne büntesd magad, lehetsz még boldog.

2022. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem írass fel antidepresszáns. Nem lesz rögtön jobb, és nem fogja kitorolni a fájdalmat, de segít könnyebben viselni a mindennapokat. Fél év, egy év után, ha az orvos is úgy látja, lassacskán el lehet hagyni, szóval nem az van, hogy életed végéig szedned kell. De ebben az időszakban sokat segíthet. Főleg, hogy öngyilkossági gondolataid vannak/voltak.


Egyébként nem hiszem, hogy tudunk mi olyat mondani, ami neked most érdemben segít. Őszinte részvétem 😔

2022. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!