Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért hiszik aszt hogy...

Sokan miért hiszik aszt hogy akinek nincs normális iskolai végzettsége az nem lehet jó szülő?

Figyelt kérdés
Én sokszor hallottam hogy többen aszt mondják hogy akinek nincs érettségije vagy szakmája vagy diplomája az nem lehet jó szülő!!!Szerintem nem ezeken múlik hogy valaki milyen szülő lesz!!!Mert lehet hogy van normális iskolai végzettsége de lehet hogy nincs egyáltalán türelme a gyerekekhez...!!Ki mit gondol erről?
2010. szept. 8. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
természetesen nem ezen múlik! Mellesleg nem "aszt" hanem "azt".
2010. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Lehetsz jó szülő, de azért egy szakma, érettségi, amit ált.18-20éves korodra megszerzel szerintem kell ahhoz, hogy felelősségteljes szülő legyél. Mert ezek kellenek ahhoz, hogy legyen állásod, amiből eltarthatod a gyereked.

Mert lehet hogy a párod sokat keres, jól éltek, de sajnos sosem tudhatni mit hoz a jövő, gondolni kell a legrosszabbra is :(

2010. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
nem feltétlenül igaz, de attól, hogy valaki okos, intelligens, értelmes, érzelmes és ezáltal jó szülő is, még nem kell iskolázottnak lennie. és ez fordítva is igaz. sokaknak van papírjuk mindenféléről és közben végtelenül buták az élethez, a gyerekekhez.
2010. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
ahhoz, hogy eltudj tartani egy gyereket kell hogy legyen normális végzettséged, hogy legyyen munkád. Ettől még persze lehet valaki kevésbé jobb szülő iskolai végzettséggel mint anélkül. De ha nem tudod eltartani akkor hiába vannak meg az egyéb képességeid nem leszel jó szülő.
2010. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem feltétlenül jó szülő az aki el tudja tartani a gyerekét. Sok olyat láttam aki úszkálhatott volna a pénzében, ilyenmeg olyan diplomája volt és mégis csapnivaló szülő volt. Láttam olyat is aki megszenvedett a napi betevőjéért,mert csak 8általánosa volt és mégis a legjobb szülő volt akit valaha láttam. Nem a pénz vagy az iskola tesz valakit azzá ami, hanem a neveltetése. Az teszi azzá, hogy az ő szülei hogyan és mire nevelték.

Igaz kell az iskola ahhoz, hogy az ember valahogy boldoguljon az életben, de ennek semmi köze ahhoz, hogy később ha gyereket vállal akkor milyen szülőválik belőle. Ez az én véleményem.

2010. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs köze a végzettségnek ahhoz, hogy valaki jó szülő-e.

Sőt, szerintem a felelőtlenségnek sincs hozzá köze, hiszen egy felelőtlen kislány is lehet kiváló szülő, bárki felnőhet a feladathoz, akár ész és végzettség nélkül is.

2010. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt még érettségim, amikor szültem. De ezt inkább a zűrös kamaszkorom számlájra írom :) Már megszületett a kisfiam (sőt, már két éves volt), amikor leérettségiztem, azóta egyetemre járok. És nem vettem észre, hogy másmilyen szülő lettem, amióta van érettségim :D

De mindettől függetlenül, én a műveletlenségre eléggé allergiás vagyok, bár ez nem függ feltétlenül iskolai végzettségtől. Csak tényleg sok olyan szülő van, aki még helyesen beszélni sem tud (pl. nákol, -suk/-sükköl, stb.) és ezt a nyelvi igénytelenséget adja tovább a gyerekeinek. Bár nyilván ő is a szüleitől tanulta. Ettől még lehet jó szülő persze, viszont lássuk be, hogy egy ember életét eléggé meg tudja nehezíteni, ha nem tudja normálisan kifejezni magát.

De mint már mondtam, ez nem függ feltétlenül az iskolai végzettségtől. Sok olyan ismerősöm van, aki helyesen ír és beszél, pedig a végzettségük a nullával egyenlő gyakorlatilag, viszont van az egyetemen olyan csoporttársam, akinek alig lehet értelmezni a mondatait.

2010. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bettnya ***** válasza:

Szió!

Most akkor keverjük a szezont a fazonnal.. :)

Vannak olyan emberek, akiknek nincs semmilyen végzettségük, mert amikor idő volt, dolgozni kellett menni, aztán később sokat olvastak, tanultak (szívták magukba az információt) és most MŰVELTEK.

DE papírjuk erről ma sincs!

Nem diplomához, érettségihez kötik a jólneveltséget, így a jól nevelést sem (a jó szülő - jól nevel), hanem műveltséghez!

Anyukám óvónő, sok kisgyereket láttam.. Az egyik anyukájának nincs "végzettsége", de a gyerek példásan illedelmes, és jó gyerek. A másiknak mind a 2 szülő neve Dr-el kezdődik, és a többi ovistársa nem bírja elviselni, mert nem tud viselkedni!

Ha a SZÜLŐ jól neveli fel a gyerekét, és abból példás felnőtt válik, akkor azért nem jó szülő, mert nincs a kezében 1 papír 1 intézmény pecsétjével?

Pista bácsi a mezőről a maga 80 évével rossz szülő, mert bár van 2 ügyvéd fia és 3 orvos lánya, ő maga iskolába nem tudott menni 1 papírért? Kint kaszált a mezőn, hogy a gyerekei iskolázását tudja fizetni! Attól még lehet jó szülő ő is, nem?!

A szomszéd kamionsofőrnek sincs iskolája, a gyerekeiről viszont simán példát vehetne BÁRKI!

Nem papírfüggő a jó nevelés. Elsősorban ész kell hozzá, és azt NEM a közép- és felsőoktatásban osztogatják! :)

Uff, én szóltam.

Szép napot!

2010. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!