Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha valaki...

Kokas Lajos kérdése:

Normális dolog, ha valaki rangsort akar felállítani szülő és szülő között?

Figyelt kérdés
Egy másik témában ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta.. ) felmerült egy probléma ami nagyon szöget ütött a fejemben. Én nem tartom normális gondolkodásnak (természetesen a legmesszebb menő tiszteletem a nőké), ha valaki fontossági sorrendet állít fel egy kapcsolatban férfi és nő között.
2010. szept. 5. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem evvel,hanem ezzel.

Nem olvastam el az összes hozzászólást a másik kérdésben,de gyermeknevelésben igenis van fontossági sorrend:

1.Anya

2.Apa.

A magyar pedig nagyrészt azért fogy mert:

1.Nincs pénz

2.Nincs pénz

3.Kevés az önmagát elkötelezni kivánó férfi

4.Ha mégis elkötelezte magát nagyon gyakran lelép 1-2 éven belül a pici születése után,tessék körülnézni mennyi az egyedülálló anya,igy nehéz gyerekeket vállalni,és talán ennek is köze van a fontossági sorrendhez...

A cigis kérdéshez még annyit fűznék hogy azért ennyire nem kéne elitélni egy nőt egy szál cigi miatt.Persze,én sem értek vele eggyet,de ettől még nem okvetlenül rossz anya,és nem ilyenek miatt fogy a magyar.

2010. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Drága Uram! Én egyetértek Önnel. Én is anyuka vagyok, és sokszor felháborít,amikor írják az anyák, hogy apuka nem csinál semmit, mindent nekik kell. Azt elfelejtik, hogy apuka reggeltől estig melózik. Az én uram, nagyon sokat dolgozik, azért, hogy nekünk mindenünk meglegyen. Nap mint nap 12 órázik, mert másképpen nem élünk meg. Amikor haza ér, elé teszem az ételt, és hagyom pihenni. Persze foglalkozik a fiúnkkal. és fürdet is, de csak ha van kedve. Hétvégén mindig együtt vagyunk, akkor élvezi csak igazán az apaságot. Mi klasszikus család minta vagyunk, nem vagyok híve a modern anyaságnak. Egy anya, legyen anya mindig, és igen, mondjon le dolgokról, ez is ezzel jár. Az apák pedig legyenek apák, a ház urai, és ha Ők mondanak valamit, az úgy legyen. Ha ez nincs akkor tekintély sincs. Az apa szerepe is fontos, nincs rangsor, az Ő szerepe más mint az anyáé, de szintén fontos. Az apa szerepe megfékezni a fiatalt, és ha az anya kevés a szemtelenkedésnél, az apa dolga helyre tenni a dolgot. Ez mindig így volt, és így is jó.
2010. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nem normális dolog a rangsor állítás,valahol én is az előző válaszolóval értek egyet,persze nem a régi klasszikus módszer szerint,hiszen ma már a nőnek is dolgoznia kell általában,ha legalább középszinten szeretnének élni,így a férfiak segítsége is nagyobb arányban kell,hogy megnyílvánuljon.A szülői szerepvállalás kor függvénye is,minden életkorban változik a gyermek-szülő kötődés milyensége is.Természetes,hogy egy apró csecsemőnek az édesanyjára van nagyobb szüksége a nem elhanyagolható apai jelenlét mellett,de egy nagyobbacska gyermek már szívesen megy el apával akár egész napra is.Ne is beszéljünk arról,hogy egy felnőttség felé tartó fíú gyermek az édesapjával lesz nagyobb bizalommal.A cigizésről meg annyit,hogy egy anya ne dohányozzon szoptatás alatt,én utána sem tenném,de ez már az én személyes véleményem.
2010. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első válaszoló, próbáljon meg közvélemény kutatást végezni gyerekek között, hogy annak akinek nincs apukája az is úgy érzi-e, hogy az édesanya a fontosabb és ez neki elég is!!!!Felnevelni egy gyermeket két ember feladata. Azt a kérdést pedig szintén meg lehetne vitatni, hogy a gyermekét és feleségét elhagyó apa mennyivel felelőtlenebb annál az anyánál, aki úgy vállal gyermeket, hogy egy férfit sem tud megtartani maga mellett!!! Ez nem feket, vagy fehér! Kell mindkét szülő és nem egymással versengve, hanem egymásért és a gyermekért!!!
2010. szept. 5. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen tökéletesen egyetértek azzal hogy felnevelni egy gyereket 2 ember feladat,és nem szabad versengeni egymás között!!Igazad van,igy kéne működnie.Csak sajnos a gyakorlat mást mutat. Első válaszoló voltam.
2010. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De annyival kiegésziteném a tegnapi válaszomat,hogy végképp nem értek egyet azzal hogy az elvált szülők gyereke inkább apát választaná,de az tény hogy hiányzik nekik az apukájuk,nem kell ehez közvéleménykutatást tartani... ha egy nő meg sem tud tartani egy férfit?...biztos idősebbnek tetszik lenni kicsit,ez régen elég volt,legyen a nő jó háziasszony,törődjön a gyerekkel,a férjel,fogja be amikor be kell,és legyen engedelmes....na ez ma nem elég,igaz,más a nők mentalitása is,de a férfiak nem épp azért nősülnek mert komolyan is gondolják...
2010. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy csak a megalázkodás vezet egy férfi megtartásához. Szerencsém volt olyan Nők mellett élnem éveket, akik tudtak a feminitásukkal, úgy bánni, hogy én azt éreztem mellettük, hogy mindenben én döntök, pedig sokszor csak örömmel engedelmeskedtem. Jó volt haza menni, mert olyan légkör várt amire vágytam, ettől én is jókedvel mentem haz és így egymásnak szereztünk kellemes perceket. Volt rossz példa is. Azv a nő, aki erőszakkal, féltékenységgel, csalárdsággal akart megtartani, nem járt sikerrel. Én a behódoló, önnállótlan nőket sem díjazom. Nem mindíg a férfiak a hibásak egy csonka család kialakulásában. Ismerek számtalan példát, ahol a nő okozta a család szétválását, én mégsem gondolom, hogy egyik, vagy másik szülő előbbre való lenne.
2010. szept. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!