Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek anyatej altal...

Szerintetek anyatej altal kapnak a babak/gyerekek antitestet oltas utan?

Figyelt kérdés

3 oltast kaptam (pfizer) mindharom esetben meg szoptattam. Ha valoban kap antitesteket a baba akkor ez addig ad vedelmet amig szoptatok vagy utana is? Bocs ha hulyen fogalmaztam tok laikus vagyok.


[link]


2022. jan. 13. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem többen (pl. gyerekorvos) azt mondták, hogy igen.
2022. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Tavaly áprilisban és májusban kaptam 2 Pfizert. Relatíve aktívan szoptattam még onnantól kb 4 hónapig. November végén lettünk COVID-osak, én ráadásul várandósan. Akkor már egyáltalán nem szoptattam a lányom. Hármunk közül ő ment át rajta a legkönnyebben. Hogy ennek volt-e köze az oltáshoz vagy sem, azt nem tudom, de elképzelhető.
2022. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Én ebben marhára nem hiszek, lehet hogy kapnak, de hogy az nem elég semmire max mutatóba az is biztos, különben soha semelyik szoptatott gyerek nem lenne beteg és ugye tudjuk, hogy ez nem így van. Persze az anyatej propagandában ez is jól hangzik. Mondom ezeket úgy, hogy szoptattam 1 évig, pont azalatt az idő alatt volt eddigi életebén egyetlen egyszer dög beteg a gyerekem pedig már óvodás, de betegrendelésen akkor egyszer jártunk amikor még szoptatva volt, ennyit a nagy védő anyatejes antitestekől.
2022. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
3# nem az a lényege az átadott (bárminemű) ellenanyagoknak, hogy egyáltalán nem lesz beteg a gyerek, hanem az, hogy hamarabb, könnyebben, kevésbé rossz lefolyással megy át rajta a betegség. De ez nem csak a szoptatásra, hanem minden, akár felnőtteknek készült oltásra is igaz. Nem a betegségtől véd 100%-osan, hanem a szövődményes lefolyástól.
2022. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Persze, tanulmány is volt róla.
2022. jan. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem "szerintünk", vannak róla cikkek, hogy átmennek az antitestek, de csak addig maradnak a baba szervezetében, amíg az anyatej is, ergo ha elválasztod, addig védett csak, amíg az utolsó csepp anyatejet ki nem kakilja/pisili.
2022. jan. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Erről annyit,hogy mi és barátnőmek sem oltattuk magunkat, nem is fogjuk. Nálunk 2 gyerek, 3 éves a fiunk és fél a kicsi. Barátnőmék fia 2 éves.


Mind a 2 család elkapta a covidot (nem egyszerre, nem egymástól, nem ugyan ott).


Nalunk en és ferjem 1 hétig voltunk betegek (ebből 2 nap volt rossz). A 3évesünk 2x belázasodott,a feleves tápszeresünk pedig el sem kapta.

Barátnőm 1 éve nem szoptatott fiának az orra folyt 2 napig.

.


Ismerek családot, itt a településünkön. Anyuka szoptatja a babaját, 3 oltast fel is vette. Mégis 4 honaposan covid miatt korházba került a baba....



Szoval szerintem ezt kár belemagyarázni, hogy az anyatej meg az antitestek miatt nem betegedett úgy le a gyerek

2022. jan. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Istenem, 7-es...azért mert nálatok épp így volt, hadd ne dobják ki a kukába a többezer fővel készült vizsgálatokat :D Tudod mit lehet kidobni a kukába? A minden tudományos alapot mellőző véleményeket, pl. a tiédet.
2022. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha oltásod van nem nem kapod el a betegséget hanem jó eséllyel nem halsz bele... az a baba amelyik kórházba került anyatej nélkül lehet már nem élne. A 2 éves jobban átesik rajta mint egy kisbaba....
2022. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!