Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a különbség, ha az apa a...

Mi a különbség, ha az apa a nevére veszi a gyerekét vagy sem?

Figyelt kérdés

A volt párom másfél évvel a gyerekünk születése után megkeresett, mondván mindent megbánt és szeretné tartani a kapcsolatot a kislánnyal és velem is együtt lenni, szeretné ha egy család lennénk. Először hezitáltam.

Később megkérte a kezem, szeretné ha a felesége lennék és lenne még gyerekünk is majd. Viszont a lányunkat nem akarja a nevére venni, nem akar apasági nyilatkozatot kitölteni. Azt kérdezte tőlem, hogy miért fontos ez, mi változna?

Van valami jogi honlap ahol ez rendesen le van írva? Nem tudom neki elmagyarázni, hogy megértse, folyton csak mondogatja hogy tök mindegy ez hisz ő a gyerek apja.

Egyáltalán nem mindegy nekem, mégis hogyan akar elvenni és megtobb gyereket ha őt sem hajlandó a nevére venni?

Ilyenekkel jön, hogy semmi nem változna. Pedig de, csak nem vagyok tisztában a jogokkal, annyit tudok h hivatalosan nincs hozzá semmi joga, csak én szerepelek az anyakönyvi kivonatban.

Hogyan tudnék bővebb információt szerezni? Mert eddig nem találtam neten egyelőre olyasmit ami megmagyarázza a kérdésem, hogy mi fog változni ha kitölti a nyilatkozatot?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 14. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk egy 2 éves gyerek még nem érti,de mit mondasz neki 6 évesen, hogy ugyan az apja neveli, de más a neve.Biztos nem állnék össze ezzel az emberrel újra.Egyszer már cserben hagyott..
2022. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha a gyerekem apja elutasítaná, hogy a gyerekünket a nevére vegye, én nem terveznék vele semmit. Egyébként te is elindíthattad volna a folyamatot, nem lell az engedélye hozzá.
2022. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy semmi, de ha gyerektartásért akarnád perelni, akkor nagyobb hercehurca bizonyítani, hogy az övé.

Plusz elvből marha gáz ez... Ennyire nem képes, hogy nevére vegye a saját gyerekét?

Tőlem vihetné a házassági ajánlatát a francba... Meg még több gyerek mikor a lányát sem veszi a nevére? Üres szavak ezek, nem több.

2022. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
#1 Egyetértek az egyes válaszolóval. Én sem bíznék meg benne. Esélyes, hogy megint lelép, csakhogy ebbe az esetben már más lesz minden, mint először, hisz a gyerek megismeri őt, kötődni fog hozzá. Te kihevered, de a gyerek? Ha pedig a nevére veszi, az pedig kötelezettségekkel jár. Ha esetleg lelép, fizetnie kell a gyerektartást, amit eddig nem tett meg. Na most, szerintem emiatt nem akarja felvállalni, csak szóban, de nem papíron. Mert nem tudja, hogy marad vagy megy. És ha megy ezek szerint, nem áll a terveiben, hogy bármit is adjon a gyermekének. Szép egy apa, mondhatom. Tudom, hogy ez a te életed, te döntésed, de én még a gyerek szempontból sem látom értelmét annak, hogy visszafogadd (mert 50-50%, hogy lelép és a gyerek issza meg a levét).
2022. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Egy sziát nem kapott volna tőlem ez az ember az utcán...
2022. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan is az apja, akkor lesznek kötelezettségei, azaz gyerektartást kell fizetnie, és jogai, azaz láthatja és úgy tudom, bizonyos hivatalos ügyeknél is kellhet az aláírása (személyi, suliba beiratkozás, külföldre költözés). Egyébként apasági pert, azaz, ha te szeretnél gyerektartást tőle, az ő akarata ellenére is indíthatsz/indíthattál már volna ellene (azt hiszem, 3 éves korig?), és pl. kötelezik DNS tesztre és ha az stimmel, meg is fogják ítélni, és még visszamenőleg is fizethet (talán 6 hónapra?) gyerektartást (a fizetése kb. 20-25%-a szokott lenni). Tehát ez a része nem kívánságműsor és a te döntéseden múlik, hogy "cserébe" viszont akkor onnantól tényleg az apja lesz és bármikor dönthet úgy, hogy ő mégis családosdit szeretne vele. (Így is perelhet téged ő is a jogaiért, azaz a láthatásért.)
2022. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Az anyakönyvi kivonatban ki lett feltüntetve mint apa?
2022. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nincs feltüntetve senki, választhattam, hogy írjanak e be valami kitalált képzelt apa nevet, de feleslegesnek tartottam.
2022. jan. 14. 11:18
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 14. 11:18
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Szóval otthagyott a szarban egy újszülött gyerekkel, most megjelent a semmiből, hogy elvenne feleségül, plusz szülj még neki és éljetek egy nagy boldog családként. Anélkül is el kellett volna hajtanod a retkes pitsába, hogy közölte volna, mindezt úgy képzeli, hogy nem ismeri el sajátjának a meglévő gyerekét.

Hogy egyáltalán fontolóra veszed ezt az egészet, az iszonyatosan durva. Legyen már egy kis önbecsülésed! Vagy ha már magadat nem nézed szarba se, akkor legalább a gyerekedre gondolj.

2022. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!