Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a különbség, ha az apa a...

Mi a különbség, ha az apa a nevére veszi a gyerekét vagy sem?

Figyelt kérdés

A volt párom másfél évvel a gyerekünk születése után megkeresett, mondván mindent megbánt és szeretné tartani a kapcsolatot a kislánnyal és velem is együtt lenni, szeretné ha egy család lennénk. Először hezitáltam.

Később megkérte a kezem, szeretné ha a felesége lennék és lenne még gyerekünk is majd. Viszont a lányunkat nem akarja a nevére venni, nem akar apasági nyilatkozatot kitölteni. Azt kérdezte tőlem, hogy miért fontos ez, mi változna?

Van valami jogi honlap ahol ez rendesen le van írva? Nem tudom neki elmagyarázni, hogy megértse, folyton csak mondogatja hogy tök mindegy ez hisz ő a gyerek apja.

Egyáltalán nem mindegy nekem, mégis hogyan akar elvenni és megtobb gyereket ha őt sem hajlandó a nevére venni?

Ilyenekkel jön, hogy semmi nem változna. Pedig de, csak nem vagyok tisztában a jogokkal, annyit tudok h hivatalosan nincs hozzá semmi joga, csak én szerepelek az anyakönyvi kivonatban.

Hogyan tudnék bővebb információt szerezni? Mert eddig nem találtam neten egyelőre olyasmit ami megmagyarázza a kérdésem, hogy mi fog változni ha kitölti a nyilatkozatot?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 14. 09:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Aki ilyen stílusban képes csak írni, az tartsa meg magának a véleményèt, mert nem vélemény nyilvánítást kèrtem...

Nem úgy szólt a kérdésem, hogy mi a véleményetek xy helyzetről.

Erre pont nem vagyok kíváncsi, ítèlkezèsre pláne nem.

Nem láttok bele ebbe, nagyon sokminden történt, ami nincs leírva.

Csak most jelenleg ez a szituáció.

Arról, hogy miért , hogyan stb mentünk külön senki nem tud semmit, nem tartozik a kérdésemhez.

2022. jan. 14. 12:57
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Mindenkinek normális volt a stílusa, aki eddig válaszolt neked, nem tudom min akadtál ki. De akkor majd most figyelj 😂

A gyermeked apja minősíthetetlen alak, teljesen mindegy, hogy miért hagyott el. (Te magad írtad, hogy mindent megbánt. Ezek szerint volt mit megbánnia...) Te meg őt véded itt a gyerekeddel szemben, akit a fickó a mai napig sem akar felvállalni. Téged sem minősítelek inkább. Biztos megvan az oka, hogy miért fontosabb neked az a .... mint a lányod. Jó ok nem lehet, de a szar ok is ok. Tulajdonképpen igaza van a fickónak abban, hogy jogilag mindegy, hogy a nevén van-e a gyerek, hiszen eddig sem mentél a bíróságra, hogy tegyen eleget atyai kötelezettségeinek, legalább ami az anyagiakat illeti. Gondolom a válásotok után (ami borítékolható) sem mennél.

2022. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigieken túl mintha lenne egy olyan kitétel, hogy a szülőpár gyerekeinek nem lehet különböző vezetéknevük. Ebben a spec helyzetben nem tudom, hogy ez a szabály érvényes-e, de jobb utána érdeklődni, mert minimum fura lesz ha a következő gyereketeknek más lesz a neve.
2022. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Sehol sem írtam, hogy ő hagyott el...
2022. jan. 14. 18:09
 15/16 anonim ***** válasza:
85%
Akárki hagyta el a másikat, több mint fura, hogy másfél évig nem keresett, aztán hirtelen házasodni akar és gyorsan több gyereket, de a meglévő gyerekét kihagyná a képletből. Ezt nektek kell megbeszélni, hogy kinek mi az indoka. Randizhattok kettecskén, amíg a mama vagy egy barinő vigyáz a gyerekre, de dönts óvatosan és ésszel, mert már nem csak magadért vagy felelős.
2022. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem az apja, nincsenek kötelezettségei.

Ha a nevére veszi, akkor nem csak a kettőtök titka marad, hogy ő a biológiai apa.

Ha be lenne írva az anyakönyvi kivonatba apaként, de nem egyezne a vezetéknevük, akkor tényleg mindegy lenne jogilag, hogy "nevére veszi-e" a gyereket.

De így most egyáltalán nem mindegy, hiszen nem az apja, ha viszont a nevére veszi, már azzá válik (vagy ha te kérsz bírói végzést DNS vizsgálatról).

Nem kell gyerektartást fizetnie ha megint elmegy és nem örököl a kislány (ez később lehet fontos, ha lelépne és mással alapítana családot).


A lényeg h jelenleg nincs bizonyítva az apaság úgyhogy jogilag nem az apja.

Ha a nevére veszi, jogilag is az apjává válik.


Kerestem erről törvényt, de így konkrétan nincs leírva sehol, ez inkább csak logikus következtetés a családokra vonatkozó törvények alapján.


Summa summárum, nagyonis nem mindegy, hogy a párod a nevére veszi-e a gyereket, mert ő most jogilag csak egy idegen.

2022. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!