Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik viszonylag kis kor...

Akik viszonylag kis kor különbséggel (2-3 év) vállalnak 3 gyereket, ők 6-7 évig otthon vannak velük? A munkahelyek ezt hogy tolerálják?

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
2,5 év van a 2 kislányom között és összesen 4,5 évig voltam itthon. A kicsi bölcsis lett.
2021. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Az lemaradt, hogy nem ugyan oda mentem vissza, de a munkáltatóm visszavárt, a helyemre felvett nő viszont örült, hogy maradhatott.
2021. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A másik, ha nem csak a munkahely részét nézzük. Nem sokalltatok be ennyi év otthonlét mellett?

(Nem azt mondom, unatkozni senki nem fog nem hogy több, de egy gyerek mellett se. Biztos emberpróbáló feladat lehet 3 kisgyerek mellett)

Hanem inkább arra gondolok hogy nem tudtatok kiszakadni ebből a családi mókuskerékből, kevés a felnőttekkel töltött közösségi élet, stb.

2021. szept. 15. 17:37
 4/13 A kérdező kommentje:

Én még csak most várom az első babát, de már most azt érzem hogy szívesen dolgoznék. Pedig 2 évig még biztos a pici mellett fogok maradni.

Viszont felmerült már hogy szeretnénk több gyereket is, és nem tudom hogy fogom viselni azt a sok évet 😄

2021. szept. 15. 17:40
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha releváns valamennyire a válaszom, én home office-ból visszajöttem részmunkaidőbe fél éves korától kezdve. Most 14 hónapos és teljesidőben megyek vissza. A következőt úgy 2,5-3 éves kora körül tervezzük.


Nem igazán akadnak ki a kollégák, sokan járnak ki-be gyedről. Igaz nálunk a munka jellege miatt nehéz pótolni embereket, és inkább egymás feladatait vesszük át. És nem jellemző a csilliárd évig gyeden levés egyéni okokból sem.

2021. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ez nagyon aktuális. Van egy két évesem, egy egy évesem, és most jön a harmadik. Az első év tényleg csak a "babázásról" szólt, de én arra használom a maradék időt, hogy saját vállalkozást indítsak. Mostanra bőven akad dolgom, de szeretem nagyon. Tőlem függ a saját havi bevételem, és az hogy ez mennyire fog rúgni a jövőben, csak tőlem, és a férjemtől függ. Ha az egy havi fizetésünk (900) bejön ebből stabilan, akkor a férjem is felmond, és ezt visszük tovább teljes gőzerővel.

Szeretek fiatal anyuka lenni, és nagy szerencsém van, hogy mostanra itthonról tudok dolgozni.

A munkáltatóm egyébként várt volna vissza, mert a mai napig nem találtak megfelelő embert a helyemre, aki ugyannyira tudott volna figyelni a főnök rigolyáira. :) (Néha felhív, és reménykedik, de én már biztos nem megyek vissza)

2021. szept. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nálam már az első terhesség ténye azzal járt, hogy nyilván nincs több szerződésem... (3 éve voltam ott, havonta volt szerződésújítás)

A 2. gyes alatt született, addig akartam itthon lenni, amíg ő nem kezdi az ovit, úgy terveztük, hogy ott alszanak és keresek olyan munkát ami mellett úgy tudom intézni őket, mintha egyedülálló szülő lennék 0 segítséggel (a párom munkája miatt).

Az első ovis napokban jött is egy h-p 4 órás konyhai kisegítő (csak ilyen jellegű lehetett volna), de mondta a párom, hogy várjuk meg hogy bírják a gyerekek az ottalvást - hát a nagy borzalmasan szenvedett, hiszen ő már kb 1,5 évesen elhagyta a du.i alvást, az meg kínzás volt neki, hogy csukott szemmel mozdulatlanul kellett feküdni amíg a többi alszik... Ha szerencséje volt egy idő után el tudott aludni. Aztán gyorsan jöttek a betegségek, de nem is az, hogy egyszerre voltak azok, hanem felváltva! Hétfőn az egyik gyereket vittem orvoshoz, a következőn a másikat, így volt, hogy 1 hónapban 3 hetet itton volt valamelyik... Na ezt melyik munkahely viseli el? Aztán jött a covid... Szóval azóta is itthon vagyok, 2013 óta és még nem látjuk a végét. Iskolában 7től van ügyelet, de 4 előtt már ott kell lenni értük, oviban szintén az utolsó gyerekért mennek 4kor. A párom nagyon nem akarná, hogy ilyen korán már ott kelljen lenniük, úgyhogy ő úgy van vele, hogy maradjak csak itthon, külső fizetős segítség meg szóba sem jöhet.

Abszolút nem vagyok társasági ember, úgyhogy k r va jól elvagyok itthon ennyi idő után is, csak hát csak jó lenne némi plussz bevétel...

2021. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Én a lányom 14 hónapos korában tértem vissza dolgozni részmunkaidőben, aztán kb egyből teherbe is estem (nem teljesen szándékosan :D ), szerintem a munkáltatómnak ez rosszabb így, mintha végig otthon maradtam volna. A régi pozíciómra már felvettek más embert, engem új csapatba raktak, betanítás, gyakorlatszerzés, stb, aztán mire hasznos is tudnék lenni, megint elmegyek szülni kb. Szerintem nekik ez nem annyira jó üzlet így, akkor már inkább toltam volna le egyben az egészet :D Legalábbis, én gondolom azt, hogy ezt gondolják páran, de egy multiról beszélünk, a kutyát nem érdekli, mikor hány gyereket produkálok. Mondjuk nekem bevallom őszintén, ez jobb így, hogy van kis szünet a babázások között, meg hogy a lányom már bent van a bölcsiben, hozzászokik a rendszerhez, mire jön a kishúga, plusz nekem lesz lehetőségem ugyanúgy intim, kettesben töltött időre a kicsivel, mint a naggyal volt. Azt tervezem, hogy majd a kicsinél is nagyjából egy év után megyek vissza dolgozni. Aztán persze ha a harmadik is ilyen hamar besikerülne, hát el tudom képzelni a főnököm fejét, amikor bejelentem 3 hónappal a visszatérésem után, hogy akkor mennék megint :D Nem tudom, melyik a jobb. Nekem ez. Így kicsit könnyebb megtartani a józan eszem, hogy őszinte legyek, a babázás jó és szeretem, de nem 0-24/7 évekig.
2021. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Első terhesség 8.hónapjáig dolgoztam, 6 hónapos volt amikor visszamentem dolgozni.

Màsodikkal szintén 8.hónapig dolgoztam és most 3 hónapos. 2 vagy 3 hónapot leszek még itthin

2021. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 9 hónapos volt az első kislányom, mikor heti egy, egy éves, mikor heti 3 napban visszamentem dolgozni. Ezt a férjemmel, kethetente egyszer anyukámmal és egy vegszukseg esetén bevethető babysitterrel tudtuk így csinálni. Két évesen családi napközibe járt, most kezdte az ovodat, három lesz, most fog születni a testvere. Ugyanígy tervezzük, meglátjuk, hogy megy.
2021. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!