Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A leggyakoribb, mainstream...

A leggyakoribb, mainstream keresztnevekhez már-már betegesen ragaszkodó (leendő) szülők! Mit szóltok ehhez a történethez? Továbbra is jó ötletnek tartjátok a tucatnevek adományozását?

Figyelt kérdés

Dr. Szilágyi Zoltán ügyvéd - aki NEM az állítólag bántalmazott Szilágyi Liliána édesapja, hanem annak névrokona - az alábbi figyelemfelhívó szöveget helyezte el a honlapján, nagy, vastag, a honlap tartalmától elütő betűkkel:


"Tisztelt Látogató! A tegnapi sajtóban elhangzottakkal kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy nem Szilágyi Liliána úszó édesapja vagyok, úszó sem voltam, semmi közöm a történtekhez, csupán a nevünk azonos. Kérem ezért, hogy ezzel kapcsolatban ne keressék irodánkat elérhetőségeinken, mivel összetévesztenek Szilágyi Liliána édesapjával."


Ne legyenek kétségeink, nem csupán a hagyományos sajtó munkatársai kereshették meg, hanem minden bizonnyal kapott gyalázkodó, fenyegető leveleket is szép számmal.


És akkor még nem beszéltünk az egyéb kellemetlenségekről. Meglátja a nevét egy bíró, ügyész, másik ügyvéd, közig fejes, ügyvédjelölt, aki jelentkezne állásra, pláne egy ügyfél, aki igénybe venné a szolgáltatásait - na, vajon mi lesz az első gondolatuk, amely valóságtartalmának aztán nem is feltétlenül járnak utána?


Az úriemberrel kapcsolatban nem merült fel semmiféle bántalmazás, megfélemlítés vagy szexuális zaklatás gyanúja, egyetlen "bűne" van: a szülei úgy gondolták, jó ötlet egy nem annyira nagyon ritka vezetéknév mellé odabiggyeszteni egy nem annyira nagyon ritka keresztnevet is. Emiatt pedig most magyarázkodni kényszerül, még szerencsétlenebb helyzetben megszégyenül, anyagi veszteség éri.


Szeretnétek, hogy negyven-ötven év múlva a ti szemetek fénye is hasonló szituációnak legyen elszenvedő alanya? Amennyiben igen, úgy jöjjön hát a 322. Kovács Bence és a 79. Nagy Léna!


2022. jan. 15. 23:49
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!

Lányunknak az Erzsébet nevet adtuk.

Korosztályában SENKIT nem hívnak így!


Ellenben tobzódunk Zsejke, Csenge, Lili stb. nevűekben.


Úgyhogy aki nem akar hasonló kellemetlenséget a gyerekének, az adjon pl. Erzsébet, Zsuzsanna, Katalin, Mária, Júlia, Margit, Eszter stb. neveket a lánygyerekének.

2022. jan. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem fogom Erzsébetnek hívni a gyerekemet, hogy nehogy véletlenül egyszer valaki ugyanezzel a névvel valami rosszat tesz.
2022. jan. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én születtem, a keresztnevem akkor volt felfutóban (ma már divatnév), a vezetéknevem meg nem volt túl gyakori. Mégis a korosztályomban kettő teljesen azonos nevű nő van még. Egyiket ismerem is, mert megérkezett hozzám a postai csomagja. :-D


A férjem vezetékneve meg tucatnév, kb már a különleges neveket is adta hozzá valaki... Ez kivédhetetlen.

2022. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
96%
Hát nézd, az, ha egy idióta felhivja x ügyvédi irodat, hogy beolvasson egy vadidegennek, akiről vagy igazak, vagy nem a médiában keringő hírek, az nem a szülők valamikori nevválasztasat minősíti, hanem az idióta telefonalot
2022. jan. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Jó, csak az ügyvédnek ez attól függetlenül szar, hogy kit minősít. Egyébként szerintem egy ügyvédnek van gyakorlata idióták kezelésében, és most ezt a megoldást találta a legjobbnak erre.
2022. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
97%

15!


Na és az ugye elő sem fordulhatna, hogy két Holzenhoffer Arisztid nevű ügyvéd létezik...

2022. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk úgy, hogy kisebb az esélye, mint két Nagy Bencének...
2022. jan. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
19%
Igeen, én se értem miért születik évi több ezer Noel meg Benett...
2022. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
2%
Kérdező tehát ennyi erővel akkor, mikor kiderül hogy hazugság, hívjunk fel minden Szilágyi Liliánát? Van belőlük több száz...
2022. jan. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
95%

18!


Na és mind Szabo meg Kovacs?


Szerintem szavazzuk meg, hogy innentől csak és kizarolag egyedi neve lehet mindenkinek.

2022. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!