Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A leggyakoribb, mainstream...

A leggyakoribb, mainstream keresztnevekhez már-már betegesen ragaszkodó (leendő) szülők! Mit szóltok ehhez a történethez? Továbbra is jó ötletnek tartjátok a tucatnevek adományozását?

Figyelt kérdés

Dr. Szilágyi Zoltán ügyvéd - aki NEM az állítólag bántalmazott Szilágyi Liliána édesapja, hanem annak névrokona - az alábbi figyelemfelhívó szöveget helyezte el a honlapján, nagy, vastag, a honlap tartalmától elütő betűkkel:


"Tisztelt Látogató! A tegnapi sajtóban elhangzottakkal kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy nem Szilágyi Liliána úszó édesapja vagyok, úszó sem voltam, semmi közöm a történtekhez, csupán a nevünk azonos. Kérem ezért, hogy ezzel kapcsolatban ne keressék irodánkat elérhetőségeinken, mivel összetévesztenek Szilágyi Liliána édesapjával."


Ne legyenek kétségeink, nem csupán a hagyományos sajtó munkatársai kereshették meg, hanem minden bizonnyal kapott gyalázkodó, fenyegető leveleket is szép számmal.


És akkor még nem beszéltünk az egyéb kellemetlenségekről. Meglátja a nevét egy bíró, ügyész, másik ügyvéd, közig fejes, ügyvédjelölt, aki jelentkezne állásra, pláne egy ügyfél, aki igénybe venné a szolgáltatásait - na, vajon mi lesz az első gondolatuk, amely valóságtartalmának aztán nem is feltétlenül járnak utána?


Az úriemberrel kapcsolatban nem merült fel semmiféle bántalmazás, megfélemlítés vagy szexuális zaklatás gyanúja, egyetlen "bűne" van: a szülei úgy gondolták, jó ötlet egy nem annyira nagyon ritka vezetéknév mellé odabiggyeszteni egy nem annyira nagyon ritka keresztnevet is. Emiatt pedig most magyarázkodni kényszerül, még szerencsétlenebb helyzetben megszégyenül, anyagi veszteség éri.


Szeretnétek, hogy negyven-ötven év múlva a ti szemetek fénye is hasonló szituációnak legyen elszenvedő alanya? Amennyiben igen, úgy jöjjön hát a 322. Kovács Bence és a 79. Nagy Léna!


2022. jan. 15. 23:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted ennek mennyi az esélye? Amennyi hülye anyuka mostanában van, nem a Zoltánoknak, hanem a Zselykéknek van aggódnivalójuk :P


Amúgy meg IGEN, még mindig úgy gondolom, hogy inkább Zoltán, mint Meddox.

2022. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
#1 Hát, egy fokkal talán nagyobb volt ennek az esélye, mintha dr. Szilágyi Gál, dr. Szilágyi Adalbert avagy dr. Szilágyi Barabás lenne az ügyvéd úr neve :D
2022. jan. 15. 23:58
 3/40 anonim ***** válasza:
99%
Én nyugodtan alszom, köszi. :))))) Főleg, hogy nem agyalok ilyen barmságokon.:DDD
2022. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
Fuh, hàt szàzszor inkàbb legyen Zoltàn, minthogy Gàl, Barnabàs vagy Adalbert legyen. Azèrt divatos egy-egy nèv, mert szèp, ès tükrözi a korszellemet.
2022. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
#4 Barabást írtam, nem Barnabást, utóbbi amúgy meglehetősen gyakori név.
2022. jan. 16. 00:05
 6/40 anonim ***** válasza:
95%
Tehát minden gyereknek legyen egyedi neve, amit csak ő használhat szerinted. Mert ez sehogy máshogy nem védhető ki.
2022. jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
#6 Ez nyilván teljesen életszerűtlen, talán az is elég lenne, ha az adott évi toplista első helyezettjét nem 1500 gyermek kapná, hanem mondjuk 50.
2022. jan. 16. 00:17
 8/40 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, a 2020-ban született gyermekek 22%-a a fiú, illetve a lány toplista első tíz helyezettjei közül kapott nevet...


Annál is sokkal sz@rabb a helyzet, mint hittem...

2022. jan. 16. 00:20
 9/40 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem teljesen igazad van.


[link]

(fordításra katt, ha magától nem jön be)

2022. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
99%
Ennyi erővel minden névhez tartozik vagy tartozni fog egy rossz múltú ember, tehát senki ne adjon hétköznapi nevet... fucking logic
2022. jan. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!