Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A leggyakoribb, mainstream...

A leggyakoribb, mainstream keresztnevekhez már-már betegesen ragaszkodó (leendő) szülők! Mit szóltok ehhez a történethez? Továbbra is jó ötletnek tartjátok a tucatnevek adományozását?

Figyelt kérdés

Dr. Szilágyi Zoltán ügyvéd - aki NEM az állítólag bántalmazott Szilágyi Liliána édesapja, hanem annak névrokona - az alábbi figyelemfelhívó szöveget helyezte el a honlapján, nagy, vastag, a honlap tartalmától elütő betűkkel:


"Tisztelt Látogató! A tegnapi sajtóban elhangzottakkal kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy nem Szilágyi Liliána úszó édesapja vagyok, úszó sem voltam, semmi közöm a történtekhez, csupán a nevünk azonos. Kérem ezért, hogy ezzel kapcsolatban ne keressék irodánkat elérhetőségeinken, mivel összetévesztenek Szilágyi Liliána édesapjával."


Ne legyenek kétségeink, nem csupán a hagyományos sajtó munkatársai kereshették meg, hanem minden bizonnyal kapott gyalázkodó, fenyegető leveleket is szép számmal.


És akkor még nem beszéltünk az egyéb kellemetlenségekről. Meglátja a nevét egy bíró, ügyész, másik ügyvéd, közig fejes, ügyvédjelölt, aki jelentkezne állásra, pláne egy ügyfél, aki igénybe venné a szolgáltatásait - na, vajon mi lesz az első gondolatuk, amely valóságtartalmának aztán nem is feltétlenül járnak utána?


Az úriemberrel kapcsolatban nem merült fel semmiféle bántalmazás, megfélemlítés vagy szexuális zaklatás gyanúja, egyetlen "bűne" van: a szülei úgy gondolták, jó ötlet egy nem annyira nagyon ritka vezetéknév mellé odabiggyeszteni egy nem annyira nagyon ritka keresztnevet is. Emiatt pedig most magyarázkodni kényszerül, még szerencsétlenebb helyzetben megszégyenül, anyagi veszteség éri.


Szeretnétek, hogy negyven-ötven év múlva a ti szemetek fénye is hasonló szituációnak legyen elszenvedő alanya? Amennyiben igen, úgy jöjjön hát a 322. Kovács Bence és a 79. Nagy Léna!


2022. jan. 15. 23:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori nevek listájára azért kerül fel egy név, mert sokan adják. Ha nem adnák sokan (ahogy te javasoltad), akkor nem is lenne rajta a listán. Ettől függetlenül életszerűtlen, amit mondasz, mert sehogy sem elkerülhető, hogy ne legyen véletlenül sem még egy olyan nevű ember az országban.

Ennek az illetőnek pechje van, mert valószínűleg feljön a neve a keresőben. Biztos van még rajta kívül x darab Szilágyi Zoltán az országban, akit senki sem hívott fel.

2022. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
70%
Én ismerek olyat, akinek azonos nevű a féltestvére és az unokatestvére. Tehát csak családon belül már 3-an vannak ugyanolyan névvel. Egyébként hiába nem szeretem az átlagos neveket, szerintem ez csak egy nagyon szerencsétlen véletlen. Az ügyvéd úr helyében megfontolnék egy névváltoztatást, vagy mostantól 3. név használatát az összemosás elkerülése végett.
2022. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
De megoldotta egy közleménnyel, nem?
2022. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
28%

#27 Az Evolet egy filmből van, még én is tudom, pedig nem is láttam. A Pamelának nem volt lánya, már ha a Dallas-belire gondolsz.

#31 Nevet változtatni egy aktuális bulvártéma miatt elég értelmetlen lenne...

2022. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg jó lenne ha sok fotelbiro nem irogatna senkinek gyalázkodó leveleket.
2022. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy ritka sötétek az emberek. Komolyan valaki nem néz utána és bele sem gondol, hogy Szilágyi Zoltán egy teljesen átlagos név, és akár több is lehet belőle...? Ez a történet csak azt támasztja alá, hogy egyre butábbak és rosszaindulatúbbak az emberek.

Gondolom pl. Varga Judit is több van az országban. Elég gyakori vezetéknév és keresztnév. Hadd ne kelljen már nekik nevet változtatni, mert most épp az igazságügyi minisztert így hívják...

Egyébként nekem általában nem tetszenek a mainstream keresztnevek, de semmi köze senkinek ahhoz, hogy másnak meg igen. Ügyvéd úr is valószínűleg fel fogja tudni ezt dolgozni.

2022. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Valóban jó lenne, ha sokkal diverzifikáltabban történne a névadás, de az ilyen esetek nem védhetőek ki 100%-ban. Sőt, talán még kellemetlenebb szituáció lenne, ha egy ritka keresztnév mellé társuló ritka keresztnév okozna bonyodalmakat.


Pl. gondolj bele, mi történne, ha Kovátsovits Ulászló Simeont vádolnák nemi erőszakkal, majd a Földön létező egyetlen névrokona úgy védekezne a rárontó prolisereg ellen, hogy "hagyjatok békén, ez nem én vagyok, csak névrokonok vagyunk"... Ja névrokonok, persze, sokan elhinnék.

2022. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
76%
(Utolsó vagyok, az előbbi példákhoz a neveket az adható nevek listájáról csentem, közben pedig elkezdtem alaposabban is átböngészni őket. Tényleg nagyon jó, szép, nem kifogásolható nevek szerepelnek rajta, ezek után én sem értem, miért van leragadva a többség ugyanannál a harminc névnél :D)
2022. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"Fuh, hàt szàzszor inkàbb legyen Zoltàn, minthogy Gàl, Barnabàs vagy Adalbert legyen."


Mi a baj ezekkel? Teljesen normális nevek. A Barnabás és a Gál kimondottan szép szerintem. A Barnabás az meg még viszonylag gyakori is. Az, hogy neked nem tetszik az a te bajod. Az Adalberttel sem lenne semmi, csak kicsit furcsa és szokatlan. Egyik sem rosszabb mint a Zoltán.


Amúgy ez ugyanúgy megeshet egy ritkább névvel is, ott meg még kevesebb eséllyel is fog valakinek eszébe jutni, hogy másról lehet szó. Egy tucatnévnél sokkal hamarabb elgondolkozik az ember, hogy van még jó pár ilyen nevű, lehet egy másikra gondoltak.

A Szilágyi meg amúgy sem annyira nagyon tucat.

2022. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nekem pont az Adalbert tetszik a legjobban minden felsoroltból :D
2022. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!