Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A leggyakoribb, mainstream...

A leggyakoribb, mainstream keresztnevekhez már-már betegesen ragaszkodó (leendő) szülők! Mit szóltok ehhez a történethez? Továbbra is jó ötletnek tartjátok a tucatnevek adományozását?

Figyelt kérdés

Dr. Szilágyi Zoltán ügyvéd - aki NEM az állítólag bántalmazott Szilágyi Liliána édesapja, hanem annak névrokona - az alábbi figyelemfelhívó szöveget helyezte el a honlapján, nagy, vastag, a honlap tartalmától elütő betűkkel:


"Tisztelt Látogató! A tegnapi sajtóban elhangzottakkal kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy nem Szilágyi Liliána úszó édesapja vagyok, úszó sem voltam, semmi közöm a történtekhez, csupán a nevünk azonos. Kérem ezért, hogy ezzel kapcsolatban ne keressék irodánkat elérhetőségeinken, mivel összetévesztenek Szilágyi Liliána édesapjával."


Ne legyenek kétségeink, nem csupán a hagyományos sajtó munkatársai kereshették meg, hanem minden bizonnyal kapott gyalázkodó, fenyegető leveleket is szép számmal.


És akkor még nem beszéltünk az egyéb kellemetlenségekről. Meglátja a nevét egy bíró, ügyész, másik ügyvéd, közig fejes, ügyvédjelölt, aki jelentkezne állásra, pláne egy ügyfél, aki igénybe venné a szolgáltatásait - na, vajon mi lesz az első gondolatuk, amely valóságtartalmának aztán nem is feltétlenül járnak utána?


Az úriemberrel kapcsolatban nem merült fel semmiféle bántalmazás, megfélemlítés vagy szexuális zaklatás gyanúja, egyetlen "bűne" van: a szülei úgy gondolták, jó ötlet egy nem annyira nagyon ritka vezetéknév mellé odabiggyeszteni egy nem annyira nagyon ritka keresztnevet is. Emiatt pedig most magyarázkodni kényszerül, még szerencsétlenebb helyzetben megszégyenül, anyagi veszteség éri.


Szeretnétek, hogy negyven-ötven év múlva a ti szemetek fénye is hasonló szituációnak legyen elszenvedő alanya? Amennyiben igen, úgy jöjjön hát a 322. Kovács Bence és a 79. Nagy Léna!


2022. jan. 15. 23:49
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
3%
20as nem mind de elég sok közülük. Az ovis csoportban 2 Szabó Benett van jelenleg:-D
2022. jan. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
89%

De mpst tulajdonképpen melyik ujjunkból kellene kiszopnunk, hogy lesz-e zaklatási-bántalmazási ügye egy Kiss Máté nevű embernek? Vagy drogbotrányba keveredik-e Novák Gergő? Nyilván nem azért nevezték el Szilágyi Zoltánnak, mert van egy Szilágyi Zoltán, aki régen úszó volt.

Ahogy a tornász Berki Krisztián anyja se tudhatta előre, hogy fiát és a hólyagfejű Berki Krisztiánt (aberki) ugyanúgy fogják hívni!

2022. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

21!


Értem. Nos, az én lányom Anna. Felnőtt már. A születési évében az Anna volt a leggyakrabban adott női név Magyarországon. Eddigi életem és élete során egyetlen ilyen nevű, vele azonos korosztalyu személlyel sem találkoztunk. Az egyetlen ilyen nevű nő, akit ismerunk nálam is idősebb. Ja, a vezetékneve is igen gyakori, de valahogy az se jött szembe vele soha.

2022. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
19%

23as..én pont azt mondtam hogy jelenleg nagyobb esélye van arra hogy Két Szabó Benett legyen egy csoportban mint arra hogy 2 Szabó Anna.


Benettet vagy 8at ismerek, Annát kettőt

2022. jan. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

24!


A nevek gyakorisága lett volna a kommentem értelme....

2022. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
89%
20-as, nem kell egyéni név senkinek. Sokkal egyszerűbb lenne, ha eltörölnék a neveket, és mindenki a személyi számát használná. Az legalább egyéni.
2022. jan. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
84%

Most tök mindegy, hogy milyen nevet adsz a gyereknek! Amikor az öcsém a Bence nevet kapta, mindenki megvolt rökönyödve, hogy hogy lehet ilyen nevet adni a gyereknek. Erre már 10-15 éve rajta van a legnépszerübb nevek listáján. Ugyanúgy a Máté.


Elnevezheted a gyereked Kovács Szüntükének meg Szabó Harmincháromnak is, de arra nincs garancia, hogy x év múlva ne terjedne el az a név.

Pamela lánya Evolet. 2021-ig szinte senki nem tudta, hogy létezik ez a név, figyeljétek meg, pár év múlva rajta lesz a népszerűségi listán!

2022. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

#9 Durva.


Egészen minimális kreativitás kellett volna ennek az elkerüléséhez.

2022. jan. 16. 08:31
 29/40 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, igen ráérsz. Neked nem teljesen mindegy, hogy más minek nevezi el a gyerekét? Egy félreértést lehet tisztázni, ellenben szerencsétlen gyereknek-később felnőttnek- egy életet leélni pl.Adalbert névvel… hát, őt aztán abszolút nem irigyelném.
2022. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
#29 Páran megtettèk már/jelenleg is ezt teszik. Nem hiszem, hogy a sajnálatodra szorulnak az Adalbertek, valószínűleg jól elvannak.
2022. jan. 16. 08:45
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!