Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, 8 hónapos baba...

Anyukák, 8 hónapos baba mellől Ti elmennétek nyaralni Maldív szigetre a párotokkal (mint Hódi Pamela)?

Figyelt kérdés

Nekem is hasonló korú a kisfiam, még nagyon anyatejes, szinte sehol sem tartunk a hozzataplalassal.. 😏


De ha mondjuk nem anyatejes, hanem tápszeres lenne?


A mi kapcsolatunknak nagyon hiányzik, hogy kettesben legyünk. Őszintén szólva kicsit irigy vagyok rá, de ha tápszeres lenne sem biztos, hogy nyugodt szívvel tudnám élvezni, hogy ilyen távol legyek.


Nektek ez menne? Mi kell ahhoz, hogy valakinek ez menjen anyukaként, azontúl hogy nem szoptat?



2022. jan. 17. 12:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
66 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Kisfiam 5 hónapos, tápszeres,

Mi most fogunk a párommal wellness hétvégére menni. Szüksége van rá a kapcsolatunknak, hogy kettesben legyünk...

Júniusban pedig Ausztriaba megyünk anyumhoz 2 hétre. 1 hétig mi is ott leszünk, 1 hétre pedig mi a párommal ketten át megyünk Horvátországba pihenni kicsit.

Amikor 2 hetes volt a kisfiam csak a Tescoba mentem el a párommal és sírógörcsöt kaptam, hogy most rossz anya vagyok amiért rögtön a mama vigyáz rá 1 órát?

Azóta változtak a dolgok.

A kapcsolatunknak nagy szüksége van arra hogy egymással is foglalkozzunk, illetve a kisfiam nagy jó gyerek. Jó kedvű, nem nyűgös, mindig jól elvan mindenkivel, bárhol elalszik. Így nyugodt szívvel hagyom anyumra.

Mondjuk én is szívesebben mennék a Maldív szigetekre 😂

De szerintem nincs ezzel probléma ha Megtudják oldani és a baba is jól elvan

2022. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem a Maldívra (oda mondjuk amúgy sem nagyon vágyom), de amúgy igen, pár napra simán elmennék a párommal. Egy kapcsolatnak szüksége van minőségi időre kettesben.
2022. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ennyire messzire nem mennék még ilyen pici mellől. Ha mindenáron menni akarunk és szeretnénk kettesben is lenni, akkor vinnénk a nagyszülőket is!

Evidens, hogy szükség van kettesben töltött időre, de nekem lelkiismeretfurdalásom lenne, ha ilyen helyekre (ahova én mondjuk nem jutok el mindennap) a gyerekeinket nem vinném el (most függetlenül attól, hogy mekkora). Ők is hozzánk tartoznak, a családunk részei, alap, hogy mellettünk a helyük, ha már megtehetjük, hogy eljussunk egy ilyen helyre.

Wellness hétvégézni, vagy a horvát tengerpartra simán elmennék max egy hétre, ha már jól elvan a gyerkőc a nagyival.

2022. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, mennyi időre megy nyaralni Hódi Pamela, mert nem követek bulvárhíreket, de az én fiam is 8 hónapos, és nem, akkor sem mennék ilyen távoli (ezért gondolom, minimum egy hetes) nyaralásra, ha tápszeres lenne a kicsi.


Egy két napos hétvégét talán el tudnék képzelni, bár nincs rá igényünk egyelőre, hogy a gyerek nélkül menjünk, de biztos nem tudnánk magunkat jól érezni 4-5-6 napig a kicsi nélkül, és szerintem ő se nélkülem, pedig szoktak rá vigyázni a nagyszülők, de akkor is, neki most anya a minden, pláne esti altatáskor, akkor nagyon igényel.


Őszinte leszek, nekem fura, ha valaki jól elvan ennyi ideig az ilyen kicsi gyereke nélkül, igazából sógornőm ilyen, de ugye ő a hétköznapokban is jobban szereti, ha nem kell a gyerekével foglalkoznia, szóval...


Megjegyzem, értem, aki azt mondja, hogy egy párnak szüksége van rá, hogy kettesben legyen, de szerintem nem egy hétig, ahol ennyire nem fér bele a gyerek, hogy tönkremegy a házasság, ha nem tudják többször tartósan lepasszolni.. Az is fura nekem, na.


De mi mondjuk szeretjük egymást, a gyerekünket meg imádjuk, ezért is érezzük, hogy bármi gond lenne, mert nem vagyunk egy hétig csak kettesben. Áh, még a férjem se bírná ki ennyi ideig a kicsi nélkül, nemhogy én.

2022. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Kizárt, de csak mert nem tápszeres és pár óra után nyűgös, egyenlőre maradnak a mozis estek, de babával majd megyünk nyaralni.
2022. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nagyon pici meg. Más egy mozi, egy 2 napos wellness, de 16 órányi repülőútnyi távolságba, minimum 10 napra nem akarnék elmenni tőle. Nem azért,mert baja lenne stb., hanem mert nagyon hiányozna, szerintem a páromnak is, úgyhogy nem is lenne az igazi.
2022. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

Mi elmentünk 10 napos nyaralásra mikor a fiam 6 hónapos volt. Szükségünk volt arra, hogy kettesben legyünk.

Minden évben megyünk többször több napra a gyerek nélkül. Ebben mi a rossz? Gondolom van aki vigyázzon rá.

2022. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Ennyi időre biztosan nem. Egyébként mi voltunk két hetet külföldön a férjemmel, mert életmentő műtétem volt. A lányunk pont 8 honapos volt akkor, nyugodt gyerek, de ezt a két hetet végigbögte, hiába tápszeres azért tudja ki az anyja, elkezdett mászni és felállt, szívesen láttuk volna, ahogy először feláll, vagy kimászik a szobából.
2022. jan. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Ha anyám vigyázna rá, tápszeres lenne (vagy eleget fejnék le) akkor igen. De csak ha ő vigyáz rá, másban nem bízok :D

Bár szerintem először csak egy hosszú hétvégét (3 nap) próbálnánk meg. Ha az menne, akkor igen. Ha nem, akkor még csúsztatnánk.

2022. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

"Minden évben megyünk többször több napra a gyerek nélkül. Ebben mi a rossz? Gondolom van aki vigyázzon rá."


Ki mondta, hogy rossz? Hol írta valaki?


Azt írták itt sokan, hogy nem éreznék jól magukat ennyi ideig az ilyen kicsi gyerekük nélkül, meg a gyerek sem nélkülük, mert igényli még őket.



Senki nem írta, hogy rossz. Max. gondolta, nyilván, de szerintem mindenkinek joga van a gondolataihoz.


Szerintem sem rossz, hogy elmentek, ti dolgotok. Inkább szomorú, hogy ennyire nincs még a szülő-gyermek kötődés, hogy egy ennyire kicsi gyerek ne hiányozzon borzasztóan a szüleinek (nyilván, ha hiányozna, nem is élveznék a nyaralást és nem mennének).


Még merem engedni magamnak, hogy ez legyen a véleményem, ha nem baj.

2022. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!