Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hagyjam rá?

Mit tegyek? Hagyjam rá?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek.

Van egy közeli rokonom akinek a kislánya autista.

Öt éves múlt.

Az én kislányom 17 hónapos.

Folyamatosan jön a rosszindulatú megjegyzéseivel telefonon de újabban már személyesen is és a hátam mögött is, hogy az én gyerekem furcsa. Mintha autista lenne ő is.

Annyi a furcsa benne, hogy 14 hónaposan indult el.

És annyit mond, hogy pápá, brümbrüm, baba, anya, apa. De babanyelven folyamatosan mondja.

Megérteti magát tejesen mert mindenre rámutat amit akar.

És meg is keres bármit amit ismer ha szólok neki.

Kicsit akaratos azt hozzáteszem.

Már komolyan néha azt figyelem, hogy tényleg van-e valami alapja annak amit mond.

Pedig tudom, hogy nincs alapja mert dogoztam már olyam intézmenyben ahol sérült gyerekek jártak.

Bármit csinál az én gyerekem már elkezdi mondogatni, hogy az én gyerekem is ezt csinálta és azt mondják, hogy ez az autizmus jele.

Kiborít ezzel idegileg.

Nagyon a végén vagyok már a tűréshatáromnak de nem akarom megbántani mert akkor én lennék a családban a közellenség.

Mindenki ugye sajnálja a kislányt. Meg persze a rokonom is rátesz egy lapáttal. Összevissza hazudozik, hogy mit mondtak a gyerekére és a végén elfelejti és máshogy adja elő a dolgot.

Én is sajnálom a kislányt persze mert tündéri.

De akkor is rosszul esik, hogy ilyeneket mond.

Olyan mintha azt akarná, hogy az én kislanyom is autista legyen.

Nagyon rosszindulatú sajnos.

Nem tudom jó döntés lenne, ha beolvasnék neki..

Nagyon idegesít a dolog.


2022. jan. 21. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

egyik füleden be, másikon ki.... Ignoráld!


Az én lányom 16 hónaposan indult el. Na és...? Semmiféle hátránnyal nem járt... Sportoló lett, ráadásul nagyon ügyes.

2022. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki, hogy foglalkozzon a saját dolgával. Ha ettől közellenség lennék, hát istenem. De kérdés, hogy téged mi zavar jobban. A közellenség státusz, vagy hogy gonoszkodik. Ez alapján dönts, szerintem. Mondjuk valószínűleg nem fog leszállni a témáról, úgyhogy végül vagy meg kell szakítanod vele a kapcsolatot, vagy rá hagyni 🤷‍♀️
2022. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A telefont sem veszem fel neki hetek óta mert mindig a lánya a téma. Érdemben nem tudok hozzászólni.

A családunkkal meg az a baj, hogy már párszor mondtam, hogy milyen dolog már ez amit művel.

Erre azt kaptam, hogy te nem tudod milyen érzés egy beteg gyereket nevelni.

Tenyleg nem tudom.

De ez sem normális, hogy rosszat akar a másiknak.

2022. jan. 21. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen szülők nem rosszat akarnak, hanem sajnos nagyon gyakran szakértőnek hiszik magukat, miután van egy érintett gyerekük. Azt hiheti szegény, hogy ő már mindent is meg tud mondani a személyes érintettség miatt. Próbáld meg nem személyes sértésnek venni. Valószínűleg jóindulatból teszi, és nem érzi, hogy nem az ő kompetenciája mindez.
2022. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Szerintem szegény el van keseredve a gyereke miatt,és ezt rád vetíti ki.

(talán azon az alapon "hogyha nekem rossz,legyen másnak is")


Azt javaslom hogy próbáld kerülni a beszélgetést vele,esetleg válts témát ha ezt hozza szóba.

(Addig amíg a kislányod kb. óvodás lesz,és bebizonyul számára hogy nem beteg)


Utána le fog szállni rólad.


Utána le fo

2022. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem biztos, hogy rosszat akar, csak nem tudja feldolgozni, hogy a saját kislánya autista.

Ezért mindig ez a téma és ezért hasonlítgat. Nem ellened irányul, hanem önmagát nyugtatgatja.

Próbálj meg túllépni ezen. Amikor mondja, gondolj arra, hogy nagyon nehezen dolgozza fel a saját baját, és ez igazából nem neked vagy a lányodnak szól.

Esetleg ha elfogadja, pszichológushoz próbáld eljuttatni.

2022. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
csúnya dolog ezt kimondani, mert ugye az autisták mind fantasztikus lények és földöntúli boldogság őket nevelni, de szerintem egyszerűen irigy rád, hogy lehet egy egészséges gyermeked (bár ugye ez nem másfél éves korában fog kiderülni, de akkor is), és próbál folyamatosan lehúzni, hogy nehogy neked jó legyen... irigykedik. hagyd rá, telefont ne vedd fel, közösségi médiában tiltsd le, ha meg a család is képtelen felfogni, hogy nem téged kéne bszogatni csak azért, mert ép gyermeked van, akkor őket is békén kell hagyni a pcsába.
2022. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem beszélnék vele és kész. Gondolom sógornőd.

Nekem unokatesóm ment az agyamra, állandóan kölcsön kéregetett ezt azt, nagyon egyszerűen megoldottam, nem beszélek vele, nem írok neki vissza, nem veszem fel a telefont neki. Ha találkoztok személyesen pedig engedd el amit mond. Mintha meg sem hallanád.

2022. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén elmondanám neki a véleményem. Van egy határ amit meg kell húzni. Pont letojnám mi lennék a családban és mi nem.
2022. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!