Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hagyjam, hogy az óvónők ezt...

Hagyjam, hogy az óvónők ezt tegyék?

Figyelt kérdés
A három éves kislányom most kezdte az ovit. Két éves kora óta stabilan szobatiszta, viszont fura módon még mindig nem teljesen ágytiszta, a délutáni alváshoz a biztonság kedvéért kell neki pelenka. Jelenleg olyan három alkalomból kétszer van is neki egy kis pisi benne, mikor leveszem. Az óvoda igazgatónője mondta, ne parázzunk, a délutáni alváshoz nyugodtan kaphatnak pelust a kiscsoportosok. Ezen megnyugodva vittem is pelenkát, amit első két ottalvásnál rá is adtak, aztán az óvónéni közölte, hogy ez hülyeség, ha ébren szépen szól, akkor azt a rövid alvást is kibírja, ő nem ad rá liberót. Első alkalommal nem volt gond, de ma bepisilt, ennek ellenére ő kitart amellett, hogy nem kell ráadni. Nem ellenkeztem, természetesen én is azt szeretném, hogy ágytiszta legyen a kislány, de nem tudom, ennek így van-e értelme. Én úgy tudom, az alvás közbeni szobatisztaságra nem lehet semmivel motiválni, ki kell várni, hogy a teste megérjen rá. (Mondjuk tényleg elég fura, hogy ébren akár három órát is kibír pisilés nélkül, a szűk kétórás alvásnál viszont bemegy neki. Lehet, hogy mégis igazuk van, és csak azért ereszti be, mert tudja, hogy pelust van rajta.) Illetve attól félek, hogy ha ezt erőltetik, és sorozatosan arra ébred, hogy bepisilt, be fog stresszelni a gyerek. Még annó a bölcsiben volt egy olyan szituációnk, hogy valamit túlságosan erőltettek nála, amitől annyira befeszült, hogy elkezdett menni a hasa minden alkalommal, mikor bölcsődébe kellett mennie, úgyhogy ki is kellett vennem. Aggódom, hogy ez megismétlődik. Nagyon nem szeretnék már az elején összeveszni velük, abban reménykedem, hogy a kislány vagy összekapja magát, vagy az óvónők jönnek rá, hogy ennek így nincsen értelme.

2014. szept. 5. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem orulj neki hogy ilyen jo fejek. En ahogy elkezdtem olvasni a kommented, azt hittem hogy azt fogod mondani, hogy az ovonok nem szereti hogy bepisil mert allandoan mosni kell utana a lepedoket, de nem igy volt, hanem ok ragaszkodnak hozza :)
2014. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, nálunk nem is kezdheti a gyerkőc úgy az ovit, ha nem teljesen szobatiszta.
2014. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából egyetértek az óvónénikkel, a kislányom egyik ovistársát is így vették rá szép lassan arra, hogy ágytiszta legyen. Kb. két hónap próbálkozás után sikerült is nekik. Örülj inkább, hogy ilyen türelmesek.
2014. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hibáztatnám az ovónőt. Egyrészt ovikezdéskor a stabil szobatiszta, ágytiszta gyerekkel is előfordul, hogy bepisil. Nekünk erre külön felhívták a figyelmünket az ovónők, nehogy megijedjünl! Az én fiammal is történt baleset a kezdeti időkben. Másrészt nem attól fog bestresszelni a gyerek, hogy bepisil, hanem, hogyha utána nem jól kezelik a dolgot, pl. leszidják, kinevetik, stb. Egyébként nálunk is csak ágytisztán veszik be a gyereket, amíg pelus van, bölcsiben maradnak. Egymásra is jó hatással vannak, ha látja, hogy a többin nincs, akkor neki sem fog kelleni, hiszen az a ciki. Nyilván a kislányod esetében kicsit nehezebb a dolog, a helyedben én is izgulnék. :) De hidd el, bele fog jönni! Otthon pedig elalvás előtt vidd pisilni és ne adj rá te sem pelust. Nem baj, ha eleinte lesz kis pisi, a lényeg, hogy semmiképp se bántsd érte, inkább bíztasd, hogy fog ez menni! Napközben sokat iszik? Lehet, hogy azzal is tudnál segíteni, hogy lefekvés előtt 1 órával adsz utoljára inni.
2014. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%

nekem meg pont az ellenkezője jött le, hogy lusta ráadni a pelenkát, a huzatot meg szerintem nem ők intézik


de bepisilés után átöltözteti, vagy pisiben alszik és csak ha ébrednek?

és akkor kellene látni, hogy orrol e a gyerekre stresszeli e. de szerintem akkor nincs ott anyuka. meg anyuka előtt tuti máshogyis beszélnek a gyerekekkel.

2014. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Én eddig olyat nem hallottam, hogy az óvónők bepelenkázzák a gyereket. Olyat már igen, hogy nem teljesen szobatiszta gyereket is bevesznek, és átöltöztetik, ha bepisil, de a pelenkázást ott sem vállalják. Általában ha nem ágytiszta a gyermek, még nem alhat ott. Szerintem ez, hogy nem adnak rá pelenkát valamelyik gyereknél bejön, valamelyiknél nem. Én ilyen esetben hazavinném ebéd után, akkor aludna ott, ha már ágytiszta is, de én a kisebb testvérrel úgyis otthon vagyok.
2014. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%

A gyerket kötelesek felvenni, akkor is ha egyáltalán nem szobatiszta (ezt az egyik válaszolónak írnám)

Szerintem ha néha kibírja így az alvást, akkor hagyd a gondozó nőkre. gondolom nem szídják le érte, így nem lesz gond.

Én fiam sajna még egyáltalán nem szobatiszta non stop van rajta pelus, pedig májusban múlt 3, de nincs gond belőle.

2014. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz. A pelus felszívja kényelmesen alszik tovább. Ha bepisil a bugyiba az bizony kényelmetlen=észreveszi.Ez is egyfajta idegrendszeri stimuláció.Ami kellemetlen az ellen igyekszik tenni.Hamarabb összekapcsolja a a pisilési ingert és a nedvességet,ergo amíg bírja tartja majd "félve" a kellemetlenségtől felébred rá.

Ez maga a folyamat.

2014. szept. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Hat 7., tévedsz. A szobatisztasag alapkövetelmény, anélkül nem veszik be óvodába.
2014. szept. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is alap, hogy csak szobatiszta gyerek mehet. Az ágytisztaság az teljesen más, sok gyerek kb. 5 évesen lesz megbízhatóan ágytiszta. Türelmes óvónőitek vannak!
2014. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!