Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a varázspalló mire jó?

Ez a varázspalló mire jó?

Figyelt kérdés
Mindenki dicséri, hogy milyen jó, mennyire megéri az árát, de egyszerűen nem értem miért. 20-25 ezer Ft egy darab hajlított deszka. Ami nem lenne gond, ha látnám benne a fantáziát. Néztem videókat is. Ok, lehet vele billegni. Láttam hogy valaki a babáit csúszdáztatja rajta (azt az én lányom egy könyvvel is megcsinálja). Vagy valaki az autóit tologatja rajta, alatta (van egy csomó autopályánk). És kb ennyi. Tehát ami értelme van, az csak a billegés? 20 ezer forintért? Vsgy ez amolyan menő, mert valaki az mondta egy szuperanyu csoportban hogy milyen jó?
2022. jan. 21. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

A “billegés”-hintázás iszonyú jót tesz az idegrendszernek, gyakorlatilag a TMST torna is ezen alapszik. Beindíthatja a beszédet, segíti a mozgást, rengeteget tanít az egyensúlyról.


A könyvekre meg kellene tanítani vigyázni a gyereket… az nem arra van, hogy csúszdázzanak rajta, hanem hogy a benne lévő képekkel és történetekkel megismerkedjünk, gyarapodjon a tudásunk, a szókincsünk, műveltek legyünk, szárnyaljon a képzelőerőnk és kialakuljon a vizuális látásmódunk, illetve a narratív gondolkodás.


Az, hogy autózni is lehet rajta, vagy labdát görgetni, vagy azt játszani, hogy snowboardozunk/gördeszkázunk/szörfözünk, vagy hogy a hídon átkelnek a plüssállatok, esetleg elbújik a cica vagy a kisegér a híd alá, mert fél, vagy esik az eső, stb… az összes ilyen szerepjáték a fantáziát fejleszti, illetve segít feldolgozni számtalan traumát.

2022. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk tsmt tornára kellett billenölap, 5 ezer ft volt, nagyjából ugyanezt tudja, billeg, van olyanunk is, hogy bilibo, az a legjobb mozgásfejlesztö szerintem.
2022. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

#1 ekkora car szöveget már rég olvastam.

Mert ha a könyv a csúszda, az már nem fejleszti a kreativitását? Aha, csak egy 20 ezres hajlított deszka 😂


Kérdező. Valóban ennyit tud.

Ezzel lehet fejleszteni a gyerek egyensúly érzéket stb stb.

Van olcsóbb változata is.

De ha van otthon hintátok, gimnasztikai labdátok, ezek is nagyon jók erre

2022. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es, természetesen olvasni is szoktunk a könyvekből, attól, hogy egy plüss maci lecsúszik rajta. A hátsónkat természetesen nem azzal töröljük, ahogy rajzolni sen szoktunk beléjük.

Amiket pluszban felsoroltál, azokat az én gyerekem eddig is csinálta azzal, amit éppen talált. Eléggé kreatív, ezek miatt nem vennék új dolgot, főleg ennyiért.

Hintázáshoz van hintalovunk, de még hintánk is. Akkor ezek szerint sok újat nem nyújtana.

2022. jan. 21. 17:56
 5/11 A kérdező kommentje:

Gimnasztikai labdát holnap vesz a párom. Kb 3000 Ft. Hinta van. Csak az hittem, ez valami csodacucc. Dd akkor ezek szerint jórészt a kreativitás teszi értékessé, de az meg mindent azzá tesz.


2-es, ezt a bilibot megnézem. Köszönöm a tippet

2022. jan. 21. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Tehát fingod sincs róla, de leszólod, hogy a szuperanyu csoportban valaki azt mondta jó. Baszki ha nem tetszik ne vegyél, ha meg érdekel olvass utána. Imádom, hogy minden hülyének van véleménye úgy, hogy azt sem tudja mi az.
2022. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Billeg vele, ágy szélére téve csúszda, párnával belefekszik, hídnak vagy barlangnak használja szerepjátékban, sámlinak is használja vagy ül rajta ha a polcon lévő játékkal játszik.
2022. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A bilibo tényleg jo, eleg kicsi is, könnyű elpakolni. Nem extra drága. Sok mindent tud vele játszani is. De igazából sokféle egyensúly fejlesztő játék van, ezt a pallot en sem venném meg ennyiért.
2022. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Montessori és waldorf eszköz egyszerre, több dolgot helyettesít. Szerintem sem nagy szám, bármelyik tárgyat lehet többféleképpen használni, és én nem vagyok nagy rajongó a természetes anyagoknak. Pláne ilyen böhöm deszka, könnyen odacsípi a lábujjat/ujjat.


Amúgy igen, az egyszerű dolgok köré nevelési elv épült, elvileg fejleszti a kreativitást, ha a nagy semmit tudod használni többféleképpen.


Szerintem ne vedd meg. Van ilyen 3ezer forintos egyensúlyozó korong, az valami remek, állni, feküdni, pörögni lehet rajta, guggolni, űrhajó is, ülni is lehet rajta, csúszni mondjuk nem, de majd csúszik a gyerek az ágy széléről le.


Szerintem ez a legtutibb dolog, kicsi, olcsó és könnyű tárolni, ráadásul oda sem csíp, mert nem érintkezik nagy felületen a talajjal.

2022. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

6os, nem szóltam le, kérdeztem. És arra utaltam, hogy mindig vannak az anyukák közt divatos dolgok, amik az adott időszakban trendinek számítanak (pl az első gyerekeknél mindenki avokádóval táplált hozzá az első között, mert bár narúrban se íze se bűze, de nagyon egzotikus cucc volt. És nen az avokádót szóltam le, szeretem én is fűszerezve, de nem sok értelmét látom banánnal elnyomni az ízét, mert akkor ehet banánt simán.

Azért kérdeztem hogy ez is olyan divatos, túlárazott, de annyit nem érő cucc-e.

2022. jan. 21. 20:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!