Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bántalmazó partner lehet jó apa??

Bántalmazó partner lehet jó apa??

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm bántalmazó kapcsolatban él. Imádja a palit, O neki az isten, mert hát amikor épp nem veri, akkor "olyan jó vele". Meg "amúgy is csak ritkán fordul elő".

Most terhes tőle és gyereket vár. Én sajnos nem tudok ennek felhőtlenül örülni.l, de lehet velem van a baj. Szerintetek hogy reagál egy ilyen ember egy kisgyereket? Állítólag nagyon örül neki egyébként.



2022. jan. 24. 17:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Megcsapkodja az ilyen terhesen is, a gyerek szeme láttára is, meg majd a gyereket is. Ebben biztos lehetsz.
2022. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ha meguti a gyereket is mi lesz? Éjszaka menekül 1 szál semmivel, vagy megöli a férfit es börtönbe kerül a gyerek meg kitudja hova? Ha a barátnődnek erre van szüksége... Legy ott mellette ha kellenel, de ettől többet nem tudsz tenni sajnos 😪
2022. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gáz, és nehéz helyzetben vagy - akarata ellenére sajnos nem fogsz tudni segíteni a barátnődön. Azok a civil szervezetek, amelyek bántalmazott nőkön segítenek, talán neked is tudnak tippet adni, hogyan tudod a barátnődet támogatni. Nézd meg pl. a nane.hu honlapját.

És nem, egy bántalmazó biztosan nem lesz elég jó apa.

2022. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem. Van úgy hogy az apa nem üti meg a gyerekét (egy darabig. Amíg elég nagy nem lesz) és akkor a haragját az anyán vezeti le.


"mert hát amikor épp nem veri, akkor "olyan jó vele". Meg "amúgy is csak ritkán fordul elő"."

Ez amúgy klasszikus példa. Mondjuk azt hogy megver valaki és utána hírtelen kedves lesz meg mélységesen szánja bánja és akkor, bár te vagy az áldozat, megsajnálod és mélyül a kötelék köztetek.

A baj az hogy az az ember önhibáján kívül beteg és a jövőben megfog ismétlődni a dolog újra és újra és újra és általában emiatt nem hagyják ott a bántalmazott felek a bántalmazót.

Van úgy hogy persze végleg elszakad a cérna de az már nagyon későn történik meg.

A bántalmazó meg nem tud szeretni mert magáz sem tudja, nem tudja rendesen kezelni az érzéseit.

illetve poszesszív. Ha a bántalmazott elmenekül akkor mérget vehetsz hogy az agresszor zaklatni fogja. Vagy fenyegetéssel, vagy ígérgetéssel.

Mindkét verzió rohadt manipulatív

2022. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ilyen barátnőm simán felette az agresszív párja stílusát. Nem a párjával szemben, hanem mindneki mással, mert máshogy nem tudta levezetni a feszültséget. Rettentően sajnáltam, de amikor velem is kezdte, akkor figyelmeztettem, de végül meg kellett vele szakítanom a kapcsolatotok, mert nekem erre nincs szükségem. Nincs egy év a fiaink között, nem ismerik egymást. Ez nekem fáj, de nem engedhetek ilyen embereket az életünkbe.
2022. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!