Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem nem fogadja el, hogy...

A férjem nem fogadja el, hogy szeretem és támogatom a gyerekeimet? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád.

A férjem úgy nőtt fel, hogy sem az anyja, sem az apja nem foglalkozott vele, nem szerették. Nem számíthatott rájuk semmiben. Az anyja 18 évesen lett vele terhes azért, hogy az apját megfogja. Nem jött össze, az apja viszonylag hamar újraházasodott, lettek ott is gyerekek és nekik volt az apjuk, a férjemmel nem foglalkozott soha. Az anyja az egész életét végigitta, a gyerektartásból magának vett bőrkesztyűt, meg ruhákat.


Nekem, és a gyerekeim apjának meg az volt a természetes, hogy a szülők segítenek, számíthatunk rájuk. Nagyon hálás vagyok a szüleimnek, mert nélkülük ma nem tartanék ott, ahol. A gyerekeimnek is ezt szeretném nyújtani, nem azt, hogy "18 éves vagy, menjél, ahova akarsz, oldd meg magad".

15 és 17 évesek a lányaim, ahogy nőnek, úgy járnak egyre több kiadással. A férjemmel pedig ezzel arányosan nő a konfliktusok száma is... Pl. nem érti, hogy a nagyobbiknak miért lesz tavasszal drágább autó véve, hogy a kicsit miért hozom-viszem, ha megkér rá, vagy miért adok neki pénzt külön taxira. Vagy a kisebb úgy tudja jól megtanulni a történelmet, ha utána vagy nekem, vagy a nővérének "előadhatja", hogy mit tanult és a férjem utána veszekszik velem, hogy ebben miért vagyok partner, majd egyetemen a vizsga előtt is végighallgatom, ahogy felmondja a 400 oldalas könyvet?!

A volt férjem is ugyanígy van, ha mondjuk hajnalban kell vinni valamelyik gyereket valahová, akkor ő kel 3-4-kor, és megy, nem az van, hogy menjen vonattal, vagy oldja meg, ahogy akarja. Szóval nem csak az én "terhem" ez, az apjuk is ugyanúgy az életükben van


A férjemnek nincs gyereke.


2022. jan. 25. 19:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Igaza van. Total elkényezteted őket. Készülj a második válásra.
2022. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

"nem érti, hogy a nagyobbiknak miért lesz tavasszal drágább autó véve, hogy a kicsit miért hozom-viszem, ha megkér rá, vagy miért adok neki pénzt külön taxira"


Ezt én sem értem. Elmagyaráznád?

2022. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Bocsánat, biztos szeretitek egymást a férjeddel, de én már elküldtem volna a francba, ha ilyen piszlicsáré dolgokon pattog, hogy segítesz a gyereknek a tanulásban.
2022. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A nagyobbik most fog érettségizni, szeptembertől Budapesten él és tanul majd. Nem akarjuk az apjával, hogy olyan autóval közlekedjen autópályán hosszabb szakaszokon, ami nem biztonságos eléggé. Én sem szívesen ülök bele olyan kocsikba, amikben nem érzem magam biztonságban, vagy nem kényelmes velük közlekedni hosszú távon.

A kisebb pedig, ha bulizni megy a barátnőivel, éjszaka, vagy hajnalban ne sétálgasson egyedül haza 30-40 perceket. Főleg ne télen a hidegben.

Az meg, hogy miért viszem el valahová napközben, ha megkér rá, és az időm/munkám is engedi, nem hiszem, hogy furcsa, vagy magyarázni való lenne...

2022. jan. 25. 19:44
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Az arany középút az, ami itt hiányzik. Nagy különbség van a törődés és az elkényeztetés között, és nem, az nem normális, hogy a szülő autót vesz és taxit játszik.
2022. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne az?

Én is a szüleimtől kaptam anno az első autómat. Mégis ember lett belőlem, aki dolgozik, gyereket nevel. Belefér a keretbe, az apjukkal így vagyunk nyugodtak.

2022. jan. 25. 19:48
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, bárcsak ilyen anyukám lett volna, mint te.

De sajna szüleim olyanok voltak inkább, mint a második férjed. Sose szerettek igazán, és ezért én sem szerettem őket igazán.

Maradj meg olyannak, amilyen vagy, szeresd a gyerekeidet, és segítsd őket, ahogy tudod. Ha ez a mostohaapjuknak nem teszik, ő baja.

2022. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

"A kisebb pedig, ha bulizni megy a barátnőivel, éjszaka, vagy hajnalban ne sétálgasson egyedül haza 30-40 perceket. Főleg ne télen a hidegben"


Egy 15 éves gyerek? Biztos velem van a probléma, de szerintem egy 15 évesnek nem hajnalban kell hazajárnia.

2022. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Havi 1, nagyon maximum 2 alkalommal maradhat hajnal 1-ig. Természetesen hétvégéről beszélünk, péntek-szombat. Hétköznapokon maximum barátnőkhöz mehet át késő délutánig/kora estig.

Jól tanul, ősszel csinálta meg a felsőfokú nyelvvizsgáját is. Barátnők szüleivel beszéltük ezt meg, akikkel egy csapatban van. Így nincs az, hogy X bezzeg tovább maradhat, aztán hirtelen minden hétvégén X-nél van pizsamabuli.

2022. jan. 25. 19:57
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

A gyerekeidhez szerintem semmi köze a férjed múltjának, próbálod összefüggésbe hozni de nem igazán lényeges. Eleve nem az ő gyerekei ha nem is volt gyereke nem tudhatja hogy megy ez. Ha a saját pénzéből kenyezteted el a gyerekeid akkor nem nagyon van beleszólása te dolgod mit veszel nekik meg mit nem. Viszont ha a anyagi jólétetek neki is köszönhető akkor jogosan haborodik fel. Kevés család engedheti meg ebben az országban, hogy egy 17 évesnek újabb autót vegyen. Habár az újabb autó is szubjektív... kinek mit jelent az újabb?

Mikor rettenetes tempóban nőnek az árak a gazdasági helyzet romlik bármikor lehettek rosszabb helyzetben, ilyenkor az ember élőre tekint és nem bassza ki a pénzt az ablakon pl taxira mikor mehet az a gyerek busszal is. De ha annyira elvagytok engedve anyagilag akkor persze miért ne.

Pozitív dolog, hogy mindent megakarsz adni a gyerekeidnek de akkor sem a legjobb hogy mindent a seggük alá tolsz. Nem tanulja meg értékelni a pénzt a munkát nehezebben boldogul majd a felnőtt életben.

Az a lecke felmondós dolog amúgy nem értem miért zavarja.

2022. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!