Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon születik...

Ha Magyarországon születik meg a gyermekem, de én külföldi vagyok, akkor is köteles vagyok a magyar névlistán szereplő gyermeknevek közül választani?

Figyelt kérdés
Az országban, ahol élek nem szívesen szülnék, mert elég veszélyes és nem lenne pénzem távolabbi helyre utazni. Itt bármilyen nevet engedélyeznek, de tudom, hogy Magyarországon nem ez a helyzet. A kérdés az lenne, hogy muszáj külföldi állampolgárként magyar nevet válasszak a gyerekemnek? Einarnak nevezném el, s láttam, hogy Magyarországon Ejnár-ként jegyzik be, ami szerintem elvenné a név jelentését.

2022. jan. 28. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Külföldi állampolgárként választhatsz olyat, amit ott engedélyeznek.
2022. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2022. jan. 28. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adhatod, ha te vagy a párod külföldi állampolgár. Az Einar név egyébként nálunk is felmerült (a férjem külföldi). Szerintem gyönyörű.
2022. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szép név csak nekem mindig a rappersrac jut róla eszembe akit agyonlottek nemrég. Csak nem svéd /norvég vonalon éltek? Amúgy nálunk ugyanez a helyzet bár nekunk adott a svéd követség egy papirt h engedelyezik a születendő kisfiunk nevét, semmi bonyolult Vincent lesz de mi sem akartuk véletlenül se hogy Vince legyen a papirjain.
2022. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! Szép név a Vincent, sokkal jobb a hangzása mint a Vince
2022. jan. 28. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük szépen 🥰
2022. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem itt élsz nem itt dolgozol akkor minek jössz leterhelni az egészségügyet? Szülj ott ahova a pénzed költöd....
2022. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!