Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még mindig nem értem a gyed-gy...

Még mindig nem értem a gyed-gyes-munka dolgot és változásait. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

A nagy most lesz 2 éves,addig gyeden vagyok, visszamennék novembertől dolgozni, akkor ugye gyesre váltok, de márciusban születik a kicsi.Nem lesz még 100 munkanapom sem...

Vajon lehet-e teljes munkaidőben dolgozni jövőre a gyes mellett?

Ha előbb lemondom a gyedet és gyesre megyek, visszamehetek-e előbb dolgozni?

Mindenkinek köszönöm, ha segít, annyira el vagyok veszve...

Kapok tgyás és gyedet, mert ugye elvileg végig biztosított voltam, csak nem dolgoztam, hanem gyeden voltam?


2010. szept. 10. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz meg a 100 napod, akkor is jogosult leszel TGYÁs-ra és GYED-re, tehát mindenképp jogosult lesze, ezzel nincs gond.


A JELENLEGI szabályok szerint lehet dolgozni gyes mellett.

Viszont jó, ha tudod, hogy novemberben tervezik ezt eltörölni, várhatóan januári hatállyal, tehát úgy készülj, hogy ha dolgozol, nem fogsz gyest kapni.


Ha lemondasz a gyedről és a munkahelyed visszavesz előbb, akkor visszamehetsz bármikor dolgozni, de érdeklődj a munkahelyen, hiszen nem kötelesek előbb visszavenni.

2010. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet az érthető és gyors válaszért.
2010. szept. 10. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetne pár kérdésem?

Miért mész vissza dolgozni arra a pár hónapra? (gondolom, a pénz miatt), de miért nem mész el inkább táppénzre, és Apa meg igénylené a gyest, így gondolom, majdnem ugyanannyit kapnál. A nagyra ki vigyáz addig amíg te dolgozol? Bölcsis lesz?


Tényleg nem kötekedni akarok, csak érdekel, miért ez a jó döntés, hogy dologozl 4 hónapot.

2010. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy vissza kell menni, mert gyesről nem mehetsz gyedre.
2010. szept. 10. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!