Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a fiam nem...

Mit tegyek, hogyha a fiam nem teljesít az iskolában, és az apja még adja alá a lovat?

Figyelt kérdés
16 éves. Az apjához költözött, mert ő megenged neki mindent. Tavaly fél év online oktatással is csak kettesei és hármasai voltak. Most 4 tantárgyból (ebből 3 szakmai tantárgy, egy érettségi tantárgy) bukott, és fegyelmi tárgyalása is lesz, mert átjavította az ellenőrzőbe az orvos igazolását. Szülőin megmondta az osztályfőnöke, hogy a kisérettségiken (a kisérettségi a fiam iskolájában egy olyan 200%-os jegy, amibe 10-20 tétel megtanulása tartozik, és ez felkészíti őket az érettségire) sorra megbukott, és nem az a kérdés, hogy le fog-e érettségizni, hanem hogy át fog-e menni tizenegyedik osztályból tizenkettedikbe. Az apja adja alá a lovat, megenged neki mindent, elengedi mindenhová.
2022. febr. 4. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Beszélj az apjával!
2022. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Hogy érted, hogy adja alá a lovat? Kitépi a kezéből a tankönyvet, hogy inkább Xboxozzál fiam?

Az engedékenység nem minden, nekem is meg volt minden engedve, mégis tanultam. Nem azért, de egy jól nevelt gyerek ezt nem használja ki, és ugye te is nevelted, nem csak az apja.


Beszélned kell velük. Ha ennek ellenére sem változik semmi, akkor így járt, majd ismétel.

2022. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Menj vissza az időben és beszéljétek át a nevelési módszereket, elveket.

Mondjuk az is lényeges info, hogy együtt éltek-e vagy külön heti váltásban.

2022. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Micsoda hulladék kölyök. Fegyelmi, xarul tanul, szép kikövezett út a majdani bűnözői lét felé.
2022. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
apuka gondolom elete vegeig eltartja majd a kicsi fiat aki nem fog megelni egyedul az utcaseproi fizetesebol
2022. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szép szó nem segít, akkor így járt. Tanulni nem tanulhatsz helyette. Akinek nincs igénye a tudásra azt sose értettem, de gondolom lázad. Viszont így nehezebb lesz elindulni a nagybetűs életben. Sajnálom, mert még gyerek de már nem tudsz rá hatni csak nézheted ahogy csúszik le.
2022. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de szerintetek nem beszéltem már a gyerek apjával? Nem ültem le velük egyszer sem megbeszélni?
2022. febr. 4. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

16 éves ha megbukik akkor kirakjak suliból mert már nem tanköteles .

Sejtem apja mindent rá hagyott fiatokra semmi számonkérés stb .nem tudsz semmit tenni ellene ha már most is megbukott félév környékén.

2022. febr. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ezt anyaként szörnyű nézni. Nem tudsz tenni semmit. Én a helyedben elengedném a dolgot. Nem tudsz rajta segíteni, ha nem akarja. Majd osztogatja a pofonokat az élet, abból majd tanul. Vagy nem. Ha csak mondod a magadét, annak semmi haszna. A helyedben én nem mondanék semmit, szóba se hoznám. Hallgatnék, méltósággal. Légy ott, amikor szüksége lesz rád. Ennyit tudsz tenni.
2022. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez a kölyök akkora is hulladék ganaj lesz, akármennyire lepontozol anyuka.
2022. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!