Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szja visszatèritès,valóban...

Szja visszatèritès,valóban ennyi lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly gyeden+januàrtól tàppènzen voltam. Aztàn augusztustól a gyed mellett cseden voltam idàig. Novembertől pedig màr gyedről gyesre vàltottam.

Na szóval,a bèrpapirjaim alapjàn összeadtam a levont adóelöleget,ami közel 600ezer Ft.

Nem vettem igènybe csalàdi adókedvezmènyt,sem csalàdi pótlèkot(mindegyiket fèrjem kapja) Cègem a kifizető helyem. Adó papirt (M30) mèg nem kaptam.

Ez az összeg amit kiszàmoltam valós lehet? Ennyi jàr(na) vissza??

Köszönöm ha vàlaszolsz!😊😊😊😊


2022. febr. 5. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Lehet. Nekem volt 9honap gyedem, 3 gyesem, 9 hónap munkám a gyeddel/gyessel parhuzamosan és még pluszba 5 hónapig megbízási szerződésem "másodállásban". Én is kb ennyit kapok, kicsivel talán többet.. én sem vettem igénybe semmit, nálunk is a férjem vette igénybe az adókedvezményt. Én is az M30rol néztem.
2022. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi van a papírokon, akkor nyilván valós lehet, elvégre a csed, a gyed és a táppénz is szja köteles jövedelem. Nem egy akkora összeg, hogy ne lehessen elhinni, reálisnak hangzik. Én is kb ennyire számítok úgy, hogy a családi adókedvezményt is én veszem igénybe, és a súlyos fogyatékosságit is.
2022. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

M30as papírt a munkáltatónak január 31ig ki kell adnia. Vagy személyesen, vagy postán (úgy, hogy 31el már a kezedben legyen).


Csed/gyedből vonnak szja-t. Gyesből nem.

Lehetséges, hogy ennyit kapj.

2022. febr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt sajna tudom. Hivtam is a cègen belül a munkaügyet,azt mondtàk postàzva van..de a hèten sem kaptam semmit.. talàn hètfőn ideèr. Csak arra vagyok kivàncsi valóban ennyi lesz e a papiron. A gyest tudom hogy abból nem vonnak.
2022. febr. 6. 09:08
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert a gyesbol is vonják
2022. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert a gyesbol is vonják??
2022. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem a gyesböl nem vonnak adót!
2022. febr. 6. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem gyed volt januártól december közepéig,plusz októbertől táppénz,és nekem 430e ft van feltüntetve
2022. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon vàrom ezt az M30-as nyomtatvànyt! Talàn holnap màr èn is megkapom..kicsit kèsve ugyan..

De ha azon kb annyi lesz feltüntetve amit kiszàmoltam akkor megnyugodtam.

Gyed+tp meg gyed+csed azèrt jól megnyomja mert sok adót levontak minden hónapban.

2022. febr. 6. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Van ügyfélkapud? Mert akkor be tudsz lépni és hónapra lebontva meg tudod nézni a levont adóelőlegedet.
2022. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!