Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éva név egy 2022-ben születő...

Éva név egy 2022-ben születő kislánynak?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről? Megállná a helyét? Sajnos a környezetemben volt rá példa, hogy egy hasonló, régi nevű kislányt csúfoltak a neve miatt az oviban. Nem tudom, hogy merjem e ezt a neved adni. Az érdekelne elsősorban, hogy nem érné e hátrányos megkülönböztetés a neve miatt nem is az oviban, hanem mondjuk később, kamasz korában vagy felnőttként? Mit gondoltok erről?


Kérem, aki csak annyit tud írni, hogy "jobb mint a mai förmedvények" az lépjen is innen tovább, mert nem az a kérdés, hogy tetszik e neked ez a név, és amúgy is undorító más nevek szidni. Semmi baj nincs a top 10 névvel sem.



2022. febr. 11. 15:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ez egy örök klasszikus név, és nagyon szép is. Nekem oviban, suliban is volt ilyen nevű társam, de volt Irén és Magdolna is, az utóbbiakat sem csúfolták, pedig nekik tényleg régies volt már akkor is a nevük.
2022. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen vállalható név az Éva. Szép, rövid, könnyen megjegyezhető. A Vica becézési formája pedig megállja a helyét ma is.
2022. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, most hogy így írod, az én lányom is szokott emlegetni egy Vicust a suliból. Látod, Kerdező, a mai napig létezik ez a név a 10 éven aluliak között is.
2022. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép név. Egyik barátnőm kislánya második névként kapta, de senki se hívja az elsőn, mindenki Vicázza.


Majd mikor olvassa Az egri csillagokat, biztos tetszeni fog neki hogy na lám, még egy Éva 🙂

2022. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Szia!Február 27-re vagyok kiírva,Katalin lesz a kislány neve,rengetegen leszavazták a régiesség miatt a családban,de nekem,és páromnak nagyon tetszik,és elfogadható értelmes kis név 🥰
2022. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép név.
2022. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%
Vica, Évike megszólítások jók lehetnek kislánynak is. Ilyen ősanya-név; szal nem rossz név; nekem nem tetszik annyira; de teljesen, tökéletesen vállalható, én azt hiszem; de még akkor adhatnátok mellé még pl valami modernebb, fiatalosabb hangzású keresztnevet is másodiknak; és akkor biztosan örülni fog a nevének; de tehát második névként is valami komolyat válasszatok , de pl egy Amanda, Anita, Regina, Florentina, Amélia, ilyesmi, hogy szal komoly, de kicsit modernebb hatású név, mint az Éva.
2022. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%

Kizártnak tartom, hogy emiatt csúfolták volna. Egy gyerek nem tudja, hogy a Zoé divatnév, az Éva meg régies.

Szerintem jó az Éva, most úgyis a hasonló rövid, nemezetközi nevek divatosak. Nem gondolom öreges névnek. Ennyi erővel az Anna is lehetne öreges, mégis mennyi kislány kapja.

2022. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!