Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom már...

Mit tegyek, ha a párom már nem akar 4. gyereket, és bennem hiányérzet van?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van. A második és a harmadik gyerekünk között nagyon kicsi volt a korkülönbség, a túlélésért játszottam sokszor. Már "nagyok", a legkisebb 3 éves lesz áprilisban, a legnagyobb 6. Nagyon elszoktam a babáktól, de pár hete gondolkozom a negyediken. Vágyok még egy babára, de a férjem nem szeretné. Megértem, de olyan üresnek érzem magam, és olyan, mintha valaki hiányozna a családunkból.
2022. febr. 15. 14:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező és 21-es Ne írj 2 profilról, mert így kiderül, hogy ez szimplán provokoció..
2022. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%
Jaaaj de gyökér vagy. Hány profilod van te szerencsétlen? :D
2022. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%
És a férjed keres annyit, hogy ki tudjon fizetni majd 4 gyereknek tandíjat és kollégiumot egyetemista korában? Meg van akkora házatok? Tudtok új autót venni, amiben elfér a 4 gyerek?
2022. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
71%
Vegyetek egy kutyát,te kis többszemélyiségű:D
2022. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
69%
Dolgozni menjél.
2022. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
60%

Itt páran (majdnem mind) amúgy milyen kérdést olvastak?

Mert lehet, hogy az én képességeimmel van baj, de nem az volt a kérdés, hogy „ Helló, a férjem napi 12 órát dolgozik, hogy ki tudja termelni a betevő falatot nekem és 6 gyermekemnek, számos mentális betegséggel küzdök, ezért szeretnék egy 7. gyereket, hogy ne kelljen visszamennem dolgozni, és henyélhessek, amíg a férj ellátja a gyerekeket a rohadó kalyibánkban, amíg le nem lépek, hogy az összes ott rohadjon a nyakán. Holnaptól ezért nem szedek gyógyszert, és ráadásul az összes adófizető pénzét is elköltöm”.

Kérdező, teljesen normális, amit most érzel, akár arról van szó, hogy tényleg, őszintén egy 4. gyerekre vágysz, akár egyszerűen csak félsz visszamenni a munka világába, vagy nem akarod elengedni a babázós korszakot, vagy bármilyen pszichológiai duma. Ezen tényleg jó lenne, ha őszintén elgondolkodnál, hogy pl. valóban vágysz-e egy újabb babára, vagy csak nem szeretnél változást, megijedtél, stb.

Bármelyik is a válaszod, a tanácsom ugyanaz: NE vállaljatok 4. gyereket, csak ha a férjed is akarja. És „akarja” alatt itt nem azt értem, hogy rábólint, mert szeret, hanem hogy tényleg, ő ragaszkodik a témához.

Sajnos előfordulnak ilyen helyzetek, amikor a két fél nem teljesen kompatibilis ebből a szempontból. Ebben senki nem hibás: te is jogosan érzed azt, hogy lehet, hogy jó lenne még egy gyerek, meg a férjed is azt, hogy neki már nem kell több. Valamelyikőtöknek mindenképpen engednie kell (gondolom válni emiatt nem akartok), akkor meg nyilván ezt annak kell megtennie, aki a kevesebb gyerek pártján van. Igen, lehet, hogy neked szar lesz most egy darabig, de legalább nem szülsz a világra egy olyan gyereket, akinek az életét tönkreteszi az, hogy az egyik szülője nem akarta.

Menj most vissza dolgozni, keress egy hobbit, élvezd egy kicsit a babamentes életet. Gondolj a negatívumokra, amik az elmúlt 6 évben értek, gondolom van egy-két nem kellemes élményed, akár terhességgel, akár a kisgyerekek után való futkározással. Na, ezek most megszűnnek, koncentrálj erre.

2022. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
86%

*bocsánat, elírtam az előző választ: persze, hogy annak kell engednie az akaratából, aki a több gyerek pártján van.

26 voltam

2022. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
10%
Fogadd el a 3 gyereket, vagy a párodnak aggyál időt rá, hogy meg gondolja magát. praktikákat probál ki 4.gyerekre, meg gyözd.
2022. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
74%

28

Te ostoba, tudatlan senki...

2022. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
97%

29. Szerintem úgy gondolta, hogy próbáljon a férjének felvázolni olyan praktikákat, amivel könnyebbé teheti az életet négy gyerekkel és ezzel meggyőzni…csak nem beszélni magyar :D


Ha ellenben úgy gondolta, hogy felejtse el bevenni a tabit akkor ja, igazad van :D

2022. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!