Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nem kaptam visszatérítést?...

Még nem kaptam visszatérítést?és Melyik család jár jobban?

Figyelt kérdés
Fent van az adat mennyi járna nekünk,marhára nem kaptunk semmit.( várjuk a szerelőket is,anyagokat stb).közben csomóan eladakoznák nincs is rá szükségük,csomó elvált ismerősnél két család veszi fel,pedig csak egyfele megy a családi nem? Van aki nem kapta meg? Pont akinek szüksége lenne rá..azt is emlegetik mindig hogy a 3 gyerekes mennyit kap. Na de nem ugy van hogy ők nem adóznak ,mindig megkapták a bruttó bért,teljes összeget,így nem jár semmi és most az egy gyerekesek járnak jól?( igy volt hirdetve) .es pl. Ismerosnél 3 gyerek volt,de egy már nagykoru lett,dolgozik,két gyerek még tanul.kétgyerekesek is kapnak? Ahol mindkét szülő dolgozik 1 éve,ott minketten kapnak visszatérítést? Egyiknél egy éve már dolgozik az anya,másik pont egy éve van gyesen( egy gyerekesek) ki járt rosszabbul? Rokonom 40 éves koráig utálta a gyerekeket,neki sose lesz,de szerelmes lett,mégis lett és egyböl jól járt,mig a masiknak már 8 éve van gyereke,es csak most kap,de biztos sok az igszságtalan helyzet..ti milyen családokat ismertek akik megkapták,náluk hogy működött? És van aki még nem kapta meg?
2022. febr. 16. 06:40
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit megbántani,csak kíváncsi vagyok a ti környezetetekben hogy alakult,nálatok és ismerőseiteknél?
2022. febr. 16. 06:42
 2/26 A kérdező kommentje:
Ismerek olya akinek 12 éves gyereke van,és csak most lett egy éve babája. Eddig egy gyerekes volt,szóval igy pont nem kap semmit vagy kétgyerekesek is kapnak?
2022. febr. 16. 06:46
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Én Gyeden vagyok, megkaptam. A férjem a maximumot kapná, ő nem kapta meg. 2 gyerekünk van. Nagyon sokan nem kapták meg egyébként, szóval nem vagy egyedül.
2022. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

de amúgy neked nem mindegy? eleve nem kell előre elkölteni


sajnos a magyarok nagyrésze azt sem tudja mennyi a szja mértéke , ki sem tudja számolni vagy értelmezni a kiirast , ezért is van kavarodás....


az kap, akinek jár csp vagy azzal a személlyel él együtt (apa) és nyilatkozott és FIZETETT be adót .

Aki sokat keres és 3 gyereke van, az is kap, aki keveset keres de 1 gyereke van, az meg nem, ha évközben kérte az adókedvezményt

egyszerű matematika az egész...

2022. febr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki annyit kap vissza,amennyit befizetett Az egy gyerekes is,a 6 gyerekes is.Az kap többet,az jár jól,aki többet adózott.A 3 vagy több gyerekes is kaphat vissza,ha az év közben érvényesített kedvezményen felül fizetett be adót.Mi is kaptunk,nálunk 4 gyerek van.Én adómentes vagyok,de a férjem többet keres, és a havonta érvényesített kedvezményen felül is volt befizetett adója.Azt kapta vissza.Ki kellett tölteni időben a visszadó nyomtatványt,és minden gond nélkül küldték amit kellett.Nem egységes összeget kapott senki,mert mindenki más összeget keres,más összeg után adózik.
2022. febr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
3. vagyok. Nálunk a férjem kapja a családi pótlékot, így nem kellett kitöltenie semmit, mégsem küldték neki. Rengetegen mindent kitöltöttek, viszaküldtek, mégsem kaptak, szóval azért van itt gond. Nekünk nem okoz gondot, de bosszantó.
2022. febr. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mind a ketten meg kaptuk.De előre semmit nem vettem. ki töltöttétek a papírt,amki nem kapja a családit?Elküldtétek a navnak dec.31 ig?Amugy ha jár és jogosultak vagytok rá,hívni kell a navot!
2022. febr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én kapom a családi pótlékot és nem kaptam semmit. A férjem megkapta. 2 gyerekünk van (tavaly még csak 1 volt), nem mintha számítana.
2022. febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Annak jár, aki gyerek után kedvezményre (pl családi pótlék) jogosult. Mindegy, hogy 12 éves vagy most született, hogy korábban utálta-e a gyerekeket, hogy 1 gyerek van vagy 5... Mindenkinek jár. A 3 gyerekesek nem adómentesek, csak aki keveset keres, az adókedvezmény miatt nem fizet adót. Mindenki annyit kapott vissza, amennyit befizetett. Mi megkaptuk mindketten.
2022. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek jár,aki év közben élt a családi adókedvezmény lehetőségével és az betakarta a befizetett összeget az semmit se kap.Rokonom 3 gyerekkel egy Ft se kapott.
2022. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!