Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez az adókedvezmény/visszat...

Mi ez az adókedvezmény/visszatérítés?

Figyelt kérdés

Itt is olvastam, de hallottam róla hogy valami család adókedvezmény vagy visszatérítés lesz. Kérdésem az lenne: kinek jár? Mit kell tenni érte?

jómagam sajátjogon kapom a családipótlékot, mert mozgássérültnek születtem. Párom szintén, és neki gyereke is van. Így úgymond duplán kapja.

Van ügyfélkapunk - tavaly rájöttem - de hiába van minden rendben, tavaly egyikünk se kapta meg azt a kevés cirka 4200 Ft adóvisszatérítést. Pedig minden rendben volt, a munkahely és a NAV intézi. Pedig tudtommal le van adva a szémlaszám, név és minden ami kell. Ügyfélkapun próbáltam is intézni, amit lehet. De ugye a kovid végett nem is volt ügyfélszolgálat.


Most attól félke ha jár is vissza valami nem kapja meg a párom. Én meg nemt udok helyette elmenni a NAV-hoz.



2022. jan. 24. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Amúgy van google-d?

[link]

2022. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Na EZÉRT kellene alapvető pénzügyi/adózási ismereteket tanítani az iskolában, mert az átlag magyar ennyire sötét...
2022. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 hülye vagyok és emberekkel, élő emberekkel akarok megbeszélni valamit. De már bánom. A Google jobb, mint az ember. Bármi jobb, mint az ember.
2022. jan. 24. 22:34
 4/4 anonim ***** válasza:

A VISSZADÓ, ha arra gondolsz, egy olyan SZJA visszatérítést, ami azoknak jár, akik családi kedvezményre jogosultak egyébként.


Ilyenek a gyermeket nevelő szülők, vagy például a rokkantsági járadékban részesülő adózók.


Mindketten mozgássérültnek születettek. Ez által személyi kedvezményre jogosultak vagytok. Ha mindketten rokkantsági járadékban is részesültök, akkor VISSZADO-ra is jogosultak vagytok.


A családi pótlék kizárja a rokkantsági járadékra jogosultságot tudtommal.


A párod a gyermeke jogán jogosult VISSZADO-ra. Neked nincs gyermeked, Te a saját jogon lennél rá jogosult, de családi pótlékot kapsz, nem rokkantsági járadékot. Jól gondolom?


Egyébként, ha jár bármilyen SZJA adóval kapcsolatos kedvezmény és év közben nem érvényesítettétek valamiért, akkor az év végi adóbevallás keretein belül visszamenőleg van rá mód, hogy érvényesítsétek.

A NAV tervezet nem 100 %, hogy mindig jó. Nem azért, mert elrontják, hanem azért, mert ők a munkáltatók által benyújtott havi bevallásokból nyerik hozzá az adatot. Ha Te mondjuk év közben nem kérted a személyi kedvezményt, a tervezet azt nem is fogja tartalmazni. Olyankor Neked kell a tervezetet kiegészítened azzal. Vagy figyelmen kívül hagyod a tervezetet és készíted helyette egy saját bevallást, ami aztán felülírja a NAV tervezetet.


Ez így működik.


Nagyon kevés adatot adtál meg ahhoz, hogy valóban segíteni tudjak. Keress meg privátban, ha gondolod.

2022. jan. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!