Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudok-e még adóvisszatérítést...

Tudok-e még adóvisszatérítést megoldani valahogy? Vagy már nem tehetek semmit?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. Elvált 33 éves apa vagyok. Külön is élek a családomtól. 2 kiskorú gyermekünk van. Ők szeptember óta külföldön élnek.


Az anyjuk, aki kizárólagos felügyeleti joggal rendelkezik, benyögte a hétvégén, hogy neki tavaly Magyarországon semmilyen jövedelme sem volt. Tehát nem is adózott semmit és így vissza sem jár neki semmi és a gyermekek után sem vette igénybe az adókedvezményt. Ám nekem egész évben volt jövedelmem. Igez, 2*3 hétig munkanélküli voltam.

A kérdésem lényegében az lenne, hogyvan e valami mnegoldás arra, hogy visszaigényeljem az adót a 2 gyermek után, amit nyílván elutalnék nekik.

Nem laktunk egész évben egy lakcímen sem.

Esetleg nyilatkozattal megoldható-e az adóvisszatérítés?

Alsó hangon is olyan 200-300 ezer forintról lenne szó.



2022. febr. 4. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Véleményem szerint ez bukta. Visszaigényelheted egyébként, mert bevalláskor nem nézik a jogosságát a visszaigénylésnek, viszont egy későbbi ellenőrzéskor ha kiderül, akkor büntetőkamattal együtt kell visszafizetni.
2022. febr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár ebben az esetben neked az szja visszatérítés.
2022. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Mióta éltek külön?

Mert ha tavaly január másodikán léptél le tőlük, jogosult vagy (sajnos, teszem hozzá, de ez az én véleményem)

2022. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Most én erre mit mondjak?


Ha köztetek marad ez a dolog, és adott esetben ugyanazt "valljátok" az esetről, soha nem fog kiderülni, hogy nem lettél volna jogosult rá.


Engem ebben a történetben a kizárólagos felügyeleti jog zavar, valamint az, hogy anyuka vajon milyen címen kapott a gyermekek után családi pótlékot. Netalántán EGYEDÜLÁLLÓKÉNT? Mert akkor problémás a dolog...

2022. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4, még ha most egyedülállóként is kapja anyuka, de volt egy hónap, mikor nem, jogosulttá válik az apa (
2022. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, tisztában vagyok vele, de még mindig ott van a kizárólagos felügyeleti jog...
2022. febr. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6, az is mindegy, ha most az van neki, mert nem tudjuk, mikor ment el.
2022. febr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy kaphatod! Csak azok kaphatják meg elváltként, ahol a közös felügyeletet kimondták a bíróságon és a családi pótlékot megosztják.

Miután kizárólagos felügyeletet ítéltek, jó eséllyel nem vagy az apukák gyöngye és bocs, ha nem hiszem el, hogy a gyerekeidnek utalnád.

"Alsó hangon is olyan 200-300 ezer forintról lenne szó." Ez ló.asz szja, ezek szerint minimálbéren vagy.

2022. febr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8, a közös felügyeket egészen más. Az csak arról szól, hogy a szülői jogokat nem vonták meg.


Felváltva gondozás és ténylegesen 50-50%-ban folyósított családi pótlék az, amire gondolsz.


És továbbra is: nem tudjuk, mikor történt a költözés.

2022. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Valóban, a felváltva gondozásra gondoltam, bocs.

De azt írja, egész éven nem laktak már együtt.

Mondjuk az egész történet nagyon érdekes. Miből neveli a gyerekeit az anya, ha egyáltalán nem volt jövedelme?

2022. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!