Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő , akinek...

Van itt olyan szülő , akinek a gyerekének egy veséje van?

Figyelt kérdés

6 éves a kisfiam, 7 hetesen kivették a bal veséjét.

Nagyon szeretne focizni, és tud is..

Sajnálom, mert nem akarom eltiltani sem, de féltjük is nagyon, ha megsérül, nagy baj lehet belőle.

Ha volt valaki ilyen helyzetben,tudna tanácsot adni,vagy a tapasztalatát megosztani.



2022. febr. 16. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egy vesém van soha nem jelentett problémát. Így szúlettem.
2022. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Èn egy sportolòròl hallottam, akinek egy vesèje volt. Halàlàig nem vettèk èszre. Eszerint a sportban nem fogta vissza.
2022. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem versenysportolásról van szó..

Csak focizna. Olyan kicsi az esély, hogy megsérül

2022. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. És ha megsérül, miben más, mint akinek két veséje van? Én úgy tudtam, egy vesével is normális életet lehet élni, különben senki nem ajánlaná fel a sajátját.
2022. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az orvosa azt mondta , hogy a hivatalos sportorvosi szabályzatban benne van , hogy egy vesével nem lehet focizni.

Tehát NB1 es focista nem lehet, még ha annyira tehetséges lenne akkor sem.

Itt arról lenne szó, hogy gyerekcsapatban játszana, járna edzésre, meccsekre.


Az orvosa azt javasolta , hogy olyan 14 éves korig lehet, de onnantól tudnak komoly sérülést okozni.


Mint szülő nem tudok dönteni, mert nagyon szeretne,nem akarom elvenni tőle a lehetőséget, de közben meg veszélyes is lehet számára.

2022. febr. 16. 18:23
 6/14 A kérdező kommentje:
Abban más, ha olyan serülés éri ami a vesét érinti, nincs neki másik...
2022. febr. 16. 18:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Haveromnak egy van. Teljesen normális életet él. Katona volt, fizikai munkát végez nap mint nap.
2022. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rokonnak felnőtt korában derült ki, hogy csak egy van. Testnevelés tanár, még soha nem érte sérülés a veséjét, pedig már lassan nyugdíjas-korú.
2022. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jó ilyeneket olvasni!

2022. febr. 16. 19:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A vese szerencsére elég ritkán sérül, főleg sport alatt. A leggyakoribbak a törések, szakadások, még autóbalesetben is hamarabb szakad le az ember lépe (ami életveszélyes lehet), mint a veséje. Rá egy felfázás sokkal veszélyesebb, mint az, ha kirúgják a lábát vagy eltörik valamilye.
2022. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!