Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő, aki nem...

Van itt olyan szülő, aki nem ad húst a gyerekének? Nem betegesebb, mint a társai? Elfogadtátok ezt teljesen, vagy erőltetni kéne?

Figyelt kérdés

A lányom egyik napról a másikra közölte, hogy nem szereti a húst, nem kéri. Gondoltam ez is ilyen múló hóbort, de már a 3. hete ez megy. Próbálok ötletelni mindig, hogy mit főzzek. Átverni nem akarom, anyukám szerint meg erőltessem, hogy igenis egye meg. Őszintén, én is csak a csirkehúst eszem, és nagyon nem örülnék, ha valaki elém tenne egy szelet marhahúst, hogy na márpedig azt én megeszem. Szóval ezért nem gondolnám, hogy ez jó eredményre vezetne...


Nem voltam soha vega, vegán, így nem tudom, hogy figyeljek-e valamire így külön, amíg kerüli a húst, vagy valami.

9 éves kislány


2019. dec. 11. 20:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%
Konzultálj gyerekorvossal, és mindig legyen hús is az asztalon. Az idegrendszerének szüksége van rá (puffoghat akármennyi vegán itt, ez tény és az is marad).
2019. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

7 évig nem ettem húst mert megundorodtam tőle. Sose voltam beteg.

Most évek óta megint eszek mert megkívantam.

Egy biztos, baja nem lesz. Ha tejtermeket, tojast eszik nem kell extran pótolni semmit.

2019. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
A családban van egy 5 éves gyerek, akit vegetáriánus étrenden tart az anyja születése óta. Állandóan beteg és nem kicsit. A lányodnak semmi baja nem lesz attól, ha átmenetileg nem eszik húst.
2019. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Én ugyan adok, de a fiam sose eszi meg. Ő jóval kisebb, 4 éves. Tojás, tejtermékek tartalmaznak állati fehérjét és ezeket sokat fogyaszt így nem aggódok túlságosan. Persze kicsi még, csak ő már nyár eleje óta nem eszik húst. Eleinte a halat még ette, már most jó ideje azt sem. Nem gondolom, hogy erőltetem. Persze kínálom vele, de hagyom, hogy félrerakja magának, a torkán nyilván nem tudom lenyomni úgy sem.

Nem beteges.

2019. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
4-es vagyok, egyébként ha átmenetileg nem eszik az oké, de nálunk hónapok óta vashiányra azért bőven van kockázat mert a vörös húsokban sok van és jobban hasznosul, mint zöldségekből. :/
2019. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Halat nem szereti esetleg? Vagy majat sem eszi meg? Amugy lehet hus nelkul elni, csak beszeld meg a dokival tenyleg, hogy addig is mit adj neki tobbet. Kolleganom kisfia sem eszik hust most valamiert csak koretet, de nem esett ketsegbe senki tole. Lehet kinovi. Vagy nem. Ismerek olyat aki utalja a hust, de pl a halat, rakot szereti.
2019. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteg minden van amivel lehet helyettesíteni a húst egy fogásban; tofu, hal de újabban a Lidlben van műhús is ami kizárólag növényi alapú meghökkentően hússzerű és a bolognai pl ugyanolyan belőle mint az eredeti. Én annyira nem szeretem a húst, hogy szerintem ha a gyerek kitalálná hogy vega akar lenni akkor követném én is. :D Semmi baja nem lesz de van ilyen kifejezetten vegáknak való vitamin, azt szerintem nyugodtan adhatod neki emellett az étrend mellett.
2019. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó! szerinted ha a gyerek nem szereti a húst, akkor miért akarná megenni a lidl-s húsra emlékeztető nemhúst? :D


Nem lesz semmi baja.. én ugyan îgy voltam, hébe-hóba ettem húst, most 25 éves vagyok, csak a csirkét/kacsát eszem meg ha “muszáj” :)

2019. dec. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
Én sem ettem húst kb.8-9 éves koromtól 15 éves koromig. Amikor is állandóan elájultam, gyenge voltam , kiderült, hogy vashiány. (menstruáció vérveszteség, nem volt elegendő vasbevitel a pótláshoz) Utána ettem húst, nem akartam újra rosszul lenni.
2019. dec. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
7%
8 te nagyon jófej: mert állagában nagyon hasonló a húshoz ezért kb minden darálthúsos ételben helyettesíthető vele a hús viszont nincs húsíze, mellékíze vagy esetleg rágós részei mint az igazinak. Másnap sem, semmikor. Én mint húsutáló csak nem ajánlok olyat ami telibe húsízű mivel akkor én magam sem enném meg.
2019. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!